SKĄD WODA POD DYWANIKIEM W MK4????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukers20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 04, 2008 15:09
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: lukers20 » wt lis 25, 2008 11:06

Dzięki chłopaki
sprawdzę na pewno !!!

Dużo mi pomogloście. Mam krótko te autko i niestety nie znam go jeszcze.
Dlatego pytałem, a wolę zapytać niż mam wszystko połamac ..


Pozdrawiam

Lukers

P.S. dAM ZNAĆ JAK ZNAJDĘ PRZYCZYNĘ

[ Dodano: 03 Gru 2008 20:12 ]
Chłopaki doszedłem po rozebraniu połowy samochodu że woda leje sie gdzies pod kratką na podszybiu. MOżliwe że właśnie linką od otwierania maski !!!!


Ale za nic w świecie nie mogę zdjąć ramion wycieraczek !!!

Odkręciłem, psiknąłem WD-40 próbowałem wyjąć i bezskutecznie !!!!!

Ma ktoś może z Was jakiś patent na zdjęcie wycieraczek ????


Z góry dzięki


Pozdrawiam

Lukers



kolukasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kolukasz » pn cze 01, 2009 15:37

To ja Wam powiem, że mam bore i również mi woda leci od strony pasażera przód i tył. Jeśli chodzi o tył to znalazłem miejsce skąd cieknie woda, to uszczelka z tylnej części drzwi na dole. Mam zamiar wybrać się do blacharza, aby może troche podbił mi blachę w strone skrzydła drzwi to może będzie wtedy przylegać. Problem większy mam z przodem, bo tam to już gorzej ze względu na to, że nie wiem dokladnie skąd wycieka woda. leci na środku po ściance za schowkiem, ale nie wiem co moze być przyczyna. Jakbyście mieli jakieś sygestie co do tych dwóch przypadków to będę bardzo wdzięczny. Jestem z Wrocławia więc może polecicie kogoś kto mógłby mi pomóc.

Z góry wielkie dzięki.



Kisiels
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 02, 2009 18:41
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: Kisiels » śr lip 22, 2009 20:15

Moja borówka ma to samo lewy przod mokry dywan, do soboty musi wytrzymać a w sobote trzeba rozebrać i wysuszyć - mam nadzieję, że to właśnie linką cieknie a nie coś innego ;/



pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » ndz lis 01, 2009 17:04

Witam serdecznie wszytkich klubowiczów.
Na wstępnie chciałem się pochwalić iż jestem posiadaczem upragnionego MK4.
Wczoraj zaczołem robić mały przegląd tego samochodu i chyba jakiś pech bo kupywałem to było wszystko w porządku a tu nagle:
1. z klimą nagle okazało się że po dwóch dniach użytkowania rozsypało się sprzęgło klimy, ale myśle że z tym, sobie poradzę
2.gorzej z tym że po lewej stronie samochodu czyli pod dywanikiem kierowcy i pasażera z tyłu jest pełno wody, samochód ma szyberdach może to gdzieś tam leci? zauważyłem ze słupek tylny lewy od bagażnika był delikatnie zroszony? Panowie pomóżcie nie chce za bardzo rozbierać całego golfa bo to już nie to samo co orginalnie złożone. Liczę na pomoc pozdrawiam.



Overload
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 14:41
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Overload » ndz lis 01, 2009 17:59

pawlo111 skoro masz szyber,to podejrzewam ze stamtąd woda ci leci,u mnie było to samo.Po prostu kanaliki odprowadzające wodę są pozatykane,jak otworzysz szyber to w każdym narożniku są te kanały.Najlepiej jest je udrożnić za pomocą elastycznej linki o dlugości co najmniej 3m



Awatar użytkownika
krzkud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 09, 2009 00:13
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

Post autor: krzkud » ndz lis 01, 2009 18:14

lukers20 pisze:dAM ZNAĆ JAK ZNAJDĘ PRZYCZYNĘ
znalazłeś przyczynę?



pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » ndz lis 01, 2009 18:49

jutro sprawdze drożność kanałów szyberdachu. Czyli mam rozumieć że te kanały idą w tył samochodu? A jakby je przedmuchać sprężonym powietrzem??

Ja napewno dam znać jak znajdę przyczynę

pozdrawiam



Overload
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 14:41
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Overload » ndz lis 01, 2009 18:56

pawlo111 pisze:jutro sprawdze drożność kanałów szyberdachu. Czyli mam rozumieć że te kanały idą w tył samochodu? A jakby je przedmuchać sprężonym powietrzem??

Ja napewno dam znać jak znajdę przyczynę

pozdrawiam

w każdym rogu są odpływy wody czyli z przodu i z tyłu



Awatar użytkownika
krzkud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 09, 2009 00:13
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

Post autor: krzkud » ndz lis 01, 2009 20:20

pozwolę się podpiąć do tematu bo mam podobny przypadek - basen w samochodzie.
Overload pisze:w każdym rogu są odpływy wody czyli z przodu i z tyłu
nie widziałem odpływów z tyłu, jedynie dwa z przodu po rogach. czy do tych tylnich trzeba coś odkręcać? np. plastikową klapkę, która się podnosi po uchyleniu szyberdachu (do przodu) czy też tylne kanaliki widać po całkowitym otwarciu szyberdachu (do tyłu)?
Overload pisze:Najlepiej jest je udrożnić za pomocą elastycznej linki o dlugości co najmniej 3m
do tych przednich popsikałem trochę wd40 i udało mi się wepchać jakieś 1.5 metra żyłki o średnicy 1.5mm. dalej nie szło - żyłka zbyt elastyczna. czego użyć? starej linki stalowej? i gdzie drugi koniec powinien wyjść?
Qto pisze:Ogólnie to nie ma co się przrażać bo i tak pewnie coś się połamie. W sobotę wyciągałem podłogę z auta, cała akcja trwała 20minut.
jak najlepiej wyciągnąć przednie siedzenia? tapicerka na podłodze jest w jednym kawałku i bez wykręcania siedzeń ani rusz.
Qto pisze:Ja po trzech dniach walki złamałem swoją dzwignię żeby zdjąc ten plastik.
trochę późno przeczytałem. po prostu wyrwałem klamkę i też się złamało.
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 20:30 przez krzkud, łącznie zmieniany 1 raz.



pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » ndz lis 01, 2009 21:44

właśnie może ktoś ma foto jak to tokładnie zrobić dzisiaj tylko zerkłem jak to wygląda ale też nie widzę żadnych tylnych otworków.

A co wy nato żeby użyć przewód miedziany (żyła np 2,5mm2) to przetkania tych kanalików można go bez problemu kupić w elektrycznym i w dodatku ma izolacjęwięc jest miękki nic niepowinien porysować.

krzkud o jakiej dzwigni piszesz???



Awatar użytkownika
krzkud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 09, 2009 00:13
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

Post autor: krzkud » ndz lis 01, 2009 21:52

pawlo111 pisze:krzkud o jakiej dzwigni piszesz???
dźwignia do otwierania maski. post: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2363955#2363955 w tym temacie



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » ndz lis 01, 2009 22:12

Widze kolego ze jednak jest jakis pozadny serwis VAG w GS :D WYPASNIE jak tylko do Domu zawitam wpadne obczaic :D DUZY + Dla Ciebie jarvr6

[ Dodano: 01 Lis 2009 20:14 ]
dźwignia do otwierania maski. post: http://forum.vwgolf.pl/vi...2363955#2363955 w tym temacie
Widze ze Kolega tez w IRL siedzi :D i to nie daleko mnie :D moze maly spocik gdzies kiedys ??

POZDRO
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 22:12 przez bicker83, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » ndz lis 01, 2009 23:03

Panowie nie mogłem wytrzymać i poszyłem sprawdzić te kanały przednie widzę rurki które są poprowadzone do przedniego słupka od kierowcy była zapchana jak wyciągałem tą zaślepkę ze słupka to wylała się wopda z tej rurki więc jedno załatwione, ale nie widzętylnych kanalików (rurek), gdzie one schodzą i gdzie jest odprowadzenie tej wody może ktoś już to robił i pomoże Ja jutro na pewno zrobię foto i pokaże te przednie będzie prościej dla innych użytkowników, a może zrobimy taką poradę jak to szybko i sprawnie oczyścić.... co wy na to.

PS
czy wycągaliście ze środka dywaniki czy same wyschną powiem szczerze że nie mam ochoty tego robić. A może wyciągnąć korki od spodu samochodu żeby ta woda zeszła?



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » ndz lis 01, 2009 23:08

czy wycągaliście ze środka dywaniki czy same wyschną powiem szczerze że nie mam ochoty tego robić. A może wyciągnąć korki od spodu samochodu żeby ta woda zeszła?
ja w Polowce odkurzaczem pioracym osuszalem


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 427 gości