Niekompletny nawiew na szybę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Niekompletny nawiew na szybę

Post autor: Jajcek » ndz lis 01, 2009 15:19

Zauważyłem iż z kratek nawiewu które są w desce rozdzielczej (mowa o kratkach które daja nawiew na szybę czołową) nierównomiernie wydobywa się powietrze jesli ustawie nawiew na szybę. W mk2 w desce rozdzielczej są dokładnie 4 podłużne kratki. Z kratki która jest po lewej stronie nie wydobywa się wogóle powietrze po włączeniu nawiewu na szybę (bynajmiej nie czuć). Gdzie szukać problemu??? Zatkało się tam coś??? Jak usunąć ową usterkę :crazy:



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » ndz lis 01, 2009 21:16

Nawiew nie będzie równomierny ze wszystkich 4 podłużnych kratek ponieważ silnik wentylatora siedzi od strony pasażera i faktycznie to z lewej kratki dmucha najsłabiej. Jeśli w ogóle nie dmucha to sprawdź silnik wentylatora czy nie obraca się zbyt ciężko. Po za tym będzie różnica na nadmuchu zimnym i ciepłym. Na ciepłym jako że przedmuch idzie przez nagrzewnicę jest słabszy.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » ndz lis 01, 2009 22:24

GENE pisze: ponieważ silnik wentylatora siedzi od strony pasażera i faktycznie to z lewej kratki dmucha najsłabiej.
Jestem przekonany że się mylisz Kolego GENE, ponieważ całe sterowanie nawiewem wychodzi z nad nagrzewnicy . Prawdo podobnie zatkał się kanał /czasem widać śmiecia przez kratki/albo rozszczelnił się , może na początek spójrz w kratki przez szybę , przez otwór po radiu oceń szczelność i czy cięgła działają . Nie pisałeś , czy reszta nawiewów działa dobrze ? U mnie dmuchają równo , dzisiaj zwróciłem na to uwagę .
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 17:02 przez Tomasz Bis, łącznie zmieniany 1 raz.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 01, 2009 22:40

u mnie tez lewa kratka nie dmucha praktycznie nic, ta obok niej i kolejna ( powiedzmy wewnętrzne ) dmuchaja, a co do prawej to nie sprawdzalem, ale chyba tez nie bardzo wieje :)
na dniach bede montował miekka deske
obczaje co tam z nawiewami jest , czy to tak ma byc, bo wydaje mi sie z powinno dmuchac równo, aczkolowiek powietrze leci po najmniejszej linii oporu czyli zaraz tam gdzie wpada w deche, a to jest własnie tuz pod wewnetrznymi nawiewami szyby :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości