Golf MK3 1.8 +LPG Problem z gotującą się wodą, POMOCY!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MK3 Bytom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 08:16
Lokalizacja: Bytom

Golf MK3 1.8 +LPG Problem z gotującą się wodą, POMOCY!!!

Post autor: MK3 Bytom » ndz lis 01, 2009 09:25

Mam taki problem:
Gotuje mi się cały czas woda i wywala ją ze zbiornika.
Chodzi tylko mały obieg, wymieniłem termostat i czujnik temperatury płynu chłodniczego (taki błąd pokazał mi VAG) nawet bez termostatu jest tylko mały obieg. Kompresja na 3 garach ok na 4 troszkę słabiej ale też ok. Górny wąż z chłodnicy gorący (chyba grzeje się od małego obiegu) a dolny zimny. Pompa wody ok. Sprawdzałem nawet chłodnicę wlewając wodę i puszczając powietrze z kompresora, była ok. Nie mam już żadnych pomysłów a woda dalej wybija a dużego obiegu dalej nie ma. Może miał ktoś taki przypadek? Czy jest możliwe by zatkał się gdzieś blok silnika? Proszę o pomoc.



pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » ndz lis 01, 2009 10:09

A JAK WYMIENIAŁEŚ TERMOSTAT TO DOBRZE ODPOWIETRZYŁES UKLAD CHLODZENIA??????? BO KURCZE DZIWNE TO ŻE CAŁY CZAS CI WYRZUCA!! TEORETYCZNIE KANALIKI W BLOKU NIE POWINNY SIĘ POZATYKAĆ. OBSTAWIAM PREDZEJ ŻE TO GŁOWICA, MOZE PUSCIŁA USZCZELKA MIEDZY CYLINDRAMI I ZATOROWAŁA PRZEPŁYW PŁYNU, I TYM SAMYM NIE MA PEŁNEGO OBIEGU. ROBIŁEM PASSKA B5FL, WŁASNIE Z PODOBNYM OBJAWEM, WYMIENIAŁEM KOREK ITP, A ON I TAK GOTOWAL SIĘ I STAWAŁ W TRASIE. ZROBILISMY GŁOWĘ I JAK NA RAZIE JEST OK. :bajer:

:grrr: :grrr: nie pisz Caps Lockiem
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 10:22 przez pawel szymczak, łącznie zmieniany 1 raz.



ArturC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt paź 10, 2008 20:59
Lokalizacja: mazowieckie

grzanie

Post autor: ArturC » ndz lis 01, 2009 10:15

posluchaj kolegi bo tez obstawiam glowice do zdjecia. mam jeszcze pytanie czy czasem nie sypales specyfikuw do uszczelniania wyciekow jak tak to gdzie wsypales


oskar

ali.23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:58
Lokalizacja: racibórz

Post autor: ali.23 » ndz lis 01, 2009 10:19

a ja miałem dokładnie ten sam problem w tym silniku i po sprawdzeniu okazało się że źle założyłem pasek wieloklinowy przy wymianie termostatu, po poprawieniu problem znikł.

warto sprawdzić.



ArturC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt paź 10, 2008 20:59
Lokalizacja: mazowieckie

grzanie

Post autor: ArturC » ndz lis 01, 2009 10:28

kolega pisze ze przed tez wymiana mu sie grzal


oskar

ali.23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:58
Lokalizacja: racibórz

Post autor: ali.23 » ndz lis 01, 2009 10:34

a ja piszę że warto sprawdzić przed zdejmowaniem głowicy ;)


może zmieniał pasek albo robił coś z alternatorem i nawet nie skojarzył faktu że to od paska może być, woda wybija dopiero jak się mocno zagrzeje więc jest możliwość...

żeby było śmieszniej to ten pasek łatwiej założyć źle niż dobrze, a delikatne rowki na kole pasowym pompy sugerować mogą właśnie odwrotne założenie paska po czym są wszystkie objawy które opisuje Mk3 Bytom



pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » ndz lis 01, 2009 10:38

ali.23, czyli sugerujesz ze pasek poprzez tarcie rozgrzewa sie i poprostu slizga sie po kole od pompy, i pompa nie chodzi????????



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: abt » ndz lis 01, 2009 14:31

sprawdz czy masz drożny odpowietrznik w korku zbiorniczka .Organoleptycznie też możesz go sprawdzić ,wykręcając i lekko potrząsając musisz słyszeć lekkie grzechotanie w środku :)


....skąd brać na to wszystko siano....

Awatar użytkownika
Przem_sd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:52
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

Post autor: Przem_sd » ndz lis 01, 2009 15:02

uszczelka pod głowica lub spaliny dostaja sie od strony bloku do płynu... zacznij od uszczelki głowicy


mkI- 1.3-sprzedane
mkII fire&ice- 1.8 RP- sprzedane
Passat b3 vr6-sprzedane
mkII 1.6 PN 2EE- jest

MK3 Bytom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 08:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: MK3 Bytom » ndz lis 01, 2009 22:30

Dzięki za odpowiedzi.
Jutro pojadę sprawdzić uszczelkę pod głowicą (mam namiar na warsztat gdzie ponoć są w stanie zbadać to jakimś przyrządem) pasek raczej ok bo przed wymianą takie objawy już występowały a termostat wymieniłem na nowy pomimo że stary okazało się jeszcze był dobry

[ Dodano: 01 Lis 2009 21:50 ]
a i zapomniałem że wczoraj po wymianie termostatu i czujnika kopcił jakiś czas na biało (jak trabant z zadurzą dawka oleju w paliwie) po przełączeniu na gaz i przejechaniu kilkuset metrów kolor spalin powrócił do normalnego, zauważyłem też spory ubytek oleju, musiałem dolać ok 1litra do stanu
obawiam się że to jednak ta uszczelka, zobaczę jutro
I jeszcze jedno pytanko, czy orientuje się ktoś ile będzie mnie ewentualnie kosztowała ta uszczelka z robocizną?

[ Dodano: 02 Lis 2009 19:47 ]
uszczelka pod głowicą do wymiany, zostawiłem golfika u mechanika, mechanik zaś obstawia że przyczyną przegrzania i wywalenia uszczelki jest chłodnica ja obstawiam przytkany blok, cóż zobaczymy jak rozkręci

[ Dodano: 04 Lis 2009 22:16 ]
Dziękuję wszystkim za pomoc!
awaria opanowana ->miałem rozwalona i poklejoną wtyczkę czujnika temp. w chłodnicy-> zagotowałem się w korku a wentylator się nie załączył-> przegrzałem silnik i walnęła uszczelka głowicy-> koszt naprawy 512pln



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości