za duzo powietrza golf II co zrobic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

za duzo powietrza golf II co zrobic

Post autor: henio12323 » ndz lis 01, 2009 13:41

mam taki problem. mam golfa 2. 1.8. benzyna z gazem. i tak jeżeli jade na gazie to jak juz jade około 60 km h nacisne sprzęgło samochód gaśnie. jak jade wolniej to jest dobrze odkryłem że jest to zaleznosc powietrza. to samo poprzedni własciciel mi potem powiedział że jak sie jedzie na gazie za szybko to powietrze jest wtłaczane i na wolnych gaśnie. podkręcałem obroty. nawet oddałem auto do czyszczenia parownika bo tak mi tez powiedzeli że to moze byc przyczyną. samochó odbieram w poniedziałek. jak zatkam czyms wlot oczywiscie lekko to jest dobrze ale z kolei na benzynie brakuje mu powietrza i sie dusi na wysokich. czy są na to jakies pomysły/ patenty ? filtr mam dobrej firmy. i wszystko mam oryginalne nicn ie przerabiane (wloty i tak dalej )



misiut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 02:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: misiut » ndz lis 01, 2009 14:03

Generalnie nie widzę problemu, bo nie wiem po co masz wciskać sprzęgło przy 60kmh... ja mam gorzej bo mi przygasa przy wolniejszych prędkościach, ale u mnie ciągnie powietrze bokiem i nie chce mi się tego rozbierać, Rozwiązałem to tak, że staram się nie wciskać sprzęgła wtedy i już.
Poza tym to powszechny problem tanich instalacji, zmiana ciśnienia powietrza przy hamowaniu. Można wyciągnąć tą rurę która idzie od wlotu powietrza do filtra i skierować ją w dół żeby zminimalizować zmianę ciśnienia. Zakładam że parownik masz zamontowany równolegle do osi podłużnej auta.
Poza tym chyba było już wszystko o tym w dziale z LPG.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz lis 01, 2009 14:05

misiut pisze:wciskać sprzęgło przy 60kmh...
np zeby zmienić bieg



misiut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 02:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: misiut » ndz lis 01, 2009 14:50

No tak, założyłem że to się dzieje przy hamowaniu a nie przy przyspieszaniu. Poza tym przez tą sekundę przy zmianie biegu przy przyspieszaniu nie ma szans żeby silnik zszedł z obrotów na tyle żeby przygasł. Zmiana ciśnienia też jest większa przy hamowaniu niż przy przyspieszaniu, przynajmniej w większości naszych aut ;) Oprócz tego bieg można zmienić również przy 55 i 65 kmh.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz lis 01, 2009 14:53

henio12323, którą generacja instalki? jesli 2 to jaki komp?

Generalnie może pomóc zmiana ustawień cut-off, korekta krokowca itp itd, wróżymy z fusów.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Przem_sd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:52
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

Post autor: Przem_sd » ndz lis 01, 2009 14:56

ja miałem tak samo tylko ze przy predkosciach 100 i wzwyz
poprostu jesli twoja puszka filtra powietrza bieze powietrze z przodu tzn od strony lamp i z tyłu od strony silnika to zastaw wlot od strony lamp i gotowe
jesli nie pomoze załóż stozek lub od strony lamp załóż alu weza i wyciągnij go w strone silnika
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 14:58 przez Przem_sd, łącznie zmieniany 2 razy.


mkI- 1.3-sprzedane
mkII fire&ice- 1.8 RP- sprzedane
Passat b3 vr6-sprzedane
mkII 1.6 PN 2EE- jest

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości