Blokowanie się koła (hamulce tarczowe tył)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

onicram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 12:00
Lokalizacja: Śląsk

Blokowanie się koła (hamulce tarczowe tył)

Post autor: onicram » śr paź 28, 2009 22:39

Witam

Mam problem z hamulcami w moim golfie. Posiadam wersje GT z hamulcami tarczowymi z przodu i z tylu, wersja bez ABS. Problem polega na tym, że po kilkukrotnym hamowaniu podczas jazdy (raczej mocniejsze hamowanie, a nie delikatne zwalnianie) zaciskają się klocki na jednej z tarcz z tylu. Po chwilowym postoju wszystko wraca do normy, nie jest to zaciskanie takie, że blokuje koło jednak zaciskają się na tyle mocno, że czuć to podczas jazdy - np podczas ruszania, oraz czuć po wyjściu z auta, felga jest gorąca podczas gdy pozostałe 3 felgi są zimne.
Problem mam już od pewnego czasu, jest to strasznie uciążliwe. Próbowałem już rozkręcania zacisków, psikałem WD cylinder jednak to nic nie pomaga. Dodam też, że cylinder z tyłu jest wkręcany a nie jak z przodu wciskany, co dodatkowo utrudnia jego wciskanie ręcznie.
Nie zaciskają się oba koła tylne tylko jedno, nie zawsze to samo, tzn przez pewien czas działo się to z kołem prawym, teraz dzieje się z lewym...

Czy któryś z kolegów ma może jakiś pomysł i redę co może być problemem? bo już mi ręce opadają od tego...
Z góry dzięki za pomoc.



Golffree
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 14, 2009 20:55
Lokalizacja: Gdzieś daleko
Kontakt:

Post autor: Golffree » śr paź 28, 2009 22:47

KUrde to trzeba by było zobaczyc!
moim zdaniem to cos przy tłoczku sie dzieje bo nie wraca..


Shtyk

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » śr paź 28, 2009 23:19

taka sama wersje mialem. rozbierałes te hamulce? jesli nie to proponuje wyciagnac tloczek i dokladnie oczyscic tloczek i cylinderek a przy okazji wymienic plyn jesli nie wymieniales ponad 2 lata



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 29, 2009 00:04

albo tłok sie zaciera i trzeba wyjąc zmieni gumy z zestawu naprawczego wyczyścic i poskkładaz, albo bardziej prawdopodobne nie wraca dźwignia ręcznego od rdzy na jej ośce, z tym drugim problemem większy kłopot, wszystko opisano na forum. Szukajka u dołu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

onicram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 12:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: onicram » pt paź 30, 2009 22:39

Witam

Dzięki za zainteresowanie i za rady. Myślę, że doraźnie poradziłem sobie z problemem, przeczyściłem tłoczek, psikałem WD i na razie jest duuuuużo lepiej. Nic się nie zakleszcza, felgi się nie grzeją teraz auto jedzie dużo lepiej.
Nie wyciągałem na razie tłoczka całego tylko "wypchałem" go trochę bardziej i przeczyściłem. Dodatkowo w jednym tłoczku guma jest do wymiany. Czy to normalne że tłoczek wkręca się dość ciężko? (wkręcałem przy otwartym zbiorniczku płynu hamulcowego).

Pytanie mam co do wyciągania i czyszczenia tłoczka. Rozumiem, że żeby go wyciągnąć muszę odłączyć przewód hamulcowy i zdjąć cały zacisk. Wtedy tłoczek da się wykręcić bez problemu tak? Tłoczek wychodzi w całości czy do jakiegoś momentu? (niestety nigdy nie robiłem czegoś takiego).

Mam jeszcze jedno pytanko, po ostatnim czyszczeniu pedał hamulca zaczyna hamować trochę niżej niż poprzednio. Jaka może być przyczyna? Nie zdejmowałem zacisków - nie ściągałem przewodów hamulcowych. Gdy wypychałem tłoczek pedałem hamulca zbiorniczek był zakręcony, a gdy go wkręcałem odkręcałem zbiorniczek. Więc chyba zapowietrzenie układu nie jest możliwe? Jaka może być przyczyna?

Dzięki za rady i za pomoc.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 30, 2009 23:24

jednak odpowietrzaj najpierw, potem dalej ewentualnie będziesz szukał. A tłoczek wykręca się całkiem, z oporem dużym na ogół. Lepiej wykręcić wpierw zacisk bo tu musi być czystość zachowana i to robić na stole w warsztacie, najpierw z zewnątrz oczyścić i dopiero potem rozbierać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 478 gości