zuzycie oleju ile wynosi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fibolor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 18:00
Lokalizacja: szczecin

Post autor: fibolor » czw paź 29, 2009 16:19

Każdy silnik łyka olej bo jeśli nie bierze to bardzo nie dobrze bo oznacz że może dostawać się albo paliwo albo płyn chłodniczy, nie zawsze jest to zauważalne na bagnecie więc może się wydawać że go nie bierz.Oczywiście takie rzeczy wyczytałem w czasopiśmie o samochodach więc zakładam że tam piszą specjaliści.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt paź 30, 2009 14:29

fibolor pisze:Każdy silnik łyka olej bo jeśli nie bierze to bardzo nie dobrze bo oznacz że może dostawać się albo paliwo albo płyn chłodniczy, nie zawsze jest to zauważalne na bagnecie więc może się wydawać że go nie bierz.Oczywiście takie rzeczy wyczytałem w czasopiśmie o samochodach więc zakładam że tam piszą specjaliści.
a to naprawdę wielka ciekawostka, weź lepiej nie czytaj takich czasopism, gdzie wypowiadają się tacy "znawcy"



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pt paź 30, 2009 15:19

mettenos to niestety prawda, taka juz konstrukcja silnika ze olej biora. Jedne baaardzo duzo, inne niezauwazalnie. Ale nie ma takich silnikow ktore nie biora. Nietsety niektorzy twierdz inaczej. Jak ja slysze osoby wymieniajace sie opiniami i jedna do drugiej mowi, ze grama mu nie wzial to smiac mi sie chce. Pewnie jezdzi w niedziele do kosciola i z powrotem. Czeste, dlugie trasy i kazdy samochod wezmie. Nie ma bata! Mozesz mowic co chcesz i twierdzic ze Ci co tak uwazaja powinni nie czytac zadnych czasopism badz nie sluchac zadnych opinii...pozdro


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt paź 30, 2009 15:38

j_a_r_o_o_o pisze:inne niezauwazalnie. Ale nie ma takich silnikow ktore nie biora
"niezauważalnie" - to jest dla mnie oznaką że auto nie bierze, chyba normalną rzeczą jest że coś musi wziąść bo inaczej by się zatarł, przecież musi mieć smarowanie i tzw. film olejowy - tę kwestię pomijam, niezauważalnie dla mnie znaczy że nie bierze oleju - patrzę na bagnet i od wymiany do wymiany (15.000 km) poziom się nie zmieniał a nie będę wnikał czy spalił 1 ml, 2 ml a może więcej - liczy się że jest niezauważalnie



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pt paź 30, 2009 15:42

czepiasz sie slowek :bajer: dobrze wiesz o co chodzi, ale mysl co chcesz i dalej trwaj w swoim przekonaniu. Daj mi jakikolwiek samochod ktory wg Ciebie nie bierze, a ja Ci udowodnie ze wezmie. I wcale nie trzeba sie bawic w Loeba.


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt paź 30, 2009 15:45

j_a_r_o_o_o, ja się nie czepiam słówek tylko właśnie wy się czepiacie słówek, za stary jestem żeby nie wiedzieć co oznacza czy samochód bierze olej czy też nie, sprawa tzw. filmu olejowego nie jest grą słówek ani czepianiem się, jak wymieniam olej w twingolu żony co 15.000 km i w tym czasie poziom oleju nie uległ zmianie to dla mnie oznacza że nie bierze oleju (po za wspomnianym przeze mnie filmem olejowym, smarowaniem itp...)



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pt paź 30, 2009 15:54

ok, skoro tak uwazasz to Twoja sprawa. Tylko ile z tych 15 tys co Twoja zona robi, robi w dluzszych trasach. Ja jestem przekonany, ze jakbys wsiadl do owego Twingola, przejechal do Rotterdamu i z porotem to bys sie zdziwil. Mialem juz woz, ktorym trzaskalem po 25 tys rocznie i nie bral NIC. Pojechalem w trase do Holandii i od tamtego czasu nikt nie wmowi mi, ze jest inaczej. Przegon francuza porzadnie (chodzi o odleglosc) a zobaczysz sam
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 15:54 przez j_a_r_o_o_o, łącznie zmieniany 1 raz.


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt paź 30, 2009 21:17

j_a_r_o_o_o pisze:Ja jestem przekonany, ze jakbys wsiadl do owego Twingola, przejechal do Rotterdamu i z porotem to bys sie zdziwil. Mialem juz woz, ktorym trzaskalem po 25 tys rocznie i nie bral NIC. Pojechalem w trase do Holandii i od tamtego czasu nikt nie wmowi mi, ze jest inaczej.
Trza chłopy do holandii :bigok:
Przy okazji można skorzystać z mojego nicku :blush:



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » sob paź 31, 2009 09:04

bongo pisze:Przy okazji można skorzystać z mojego nicku :blush:
:rotfl: :rotfl:
Wchodzę w to ! :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 309 gości