kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yayo84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 20, 2009 08:49
Lokalizacja: Nowa Dęba

kontrolka oleju

Post autor: yayo84 » pt paź 30, 2009 08:59

witam
mam problem z moim golfem 1.4 CL 1993 r.
chodzi mi o to , że czasami przy wchodzeniu z niskich obrotów zapala się i mruga kontrolka od oleju . Ostatnio wymieniałem ( w środę ) uszczelkę miski olejowej , uszczelkę pod klawiaturę i cały zestaw simeringów przy rozrządzie bo kapał olej ( bardziej to sie tak "pociło" niż kapało ale zawsze to coś ) i wydaje mi się , że dalej z czegoś kapie . Oleju jest nawet ponad stan troche ( bo dolałem jak mi tak pokapało ) .
aha ... gdy zapala mi się kontrolka od oleju samochód trochę "zamula"
pozdrawiam wszystkim golfowiczów :)



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt paź 30, 2009 09:09

co do mrugania kontrolki oleju to przeszukaj forum bo temat pojawia się średnio raz na tydzień, a co do oleju to troche niezdrowo mieć oleju ponad stan


Obrazek

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pt paź 30, 2009 09:34

Lukasz_mk2 pisze:co do mrugania kontrolki oleju to przeszukaj forum bo temat pojawia się średnio raz na tydzień, a co do oleju to troche niezdrowo mieć oleju ponad stan
Nic nie szkodzi mieć oleju troche ponad max.. Jedni gadaja, ze przez to jest wieksze cisnienie itp bhahahahahah bzdury, drudzy ze wszystko sie bedzie szybciej zuzywać rowniez bzdury ;)

A co do problemu czyli kontrolki, to albo czujnik wysokiego cisnienia, albo nie masz wysokiego cisnienia a wtedy problem ..



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » pt paź 30, 2009 11:42

nie wiem czy takie bzdury, ostatnio wymieniałem olej i wlałem sporo ponad max(troszkę ponad zagięcie), pojeździłem trochę i zaczęło mi kapać spod miski oleju - być może to przypadek ale nie sądzę...
Ostatnio zmieniony pt paź 30, 2009 11:43 przez pelsonpnk, łącznie zmieniany 1 raz.


Pelson. i wszystko jasne:
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/91426

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości