Pasek klinowy..!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

HYZIO555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pasek klinowy..!!!

Post autor: HYZIO555 » czw paź 29, 2009 19:16

Witam..:) Mam problem mam Golfa 1.6 Benzynka z LPG i niestety na zimnym silniku mi piszczy pasek klinowy. Jest w dobrym stanie nie ejst zuzyty ale jest jeden problem. Mianowicie w alternatorze śróba która sie podkręca naciągnięcie paska niestety sie zastała, nakrętke z Niej mozna odkręcic natomiast jej nie da sie wykręcić..Cały czas Mi sie troche pasek luzuje i na zimnym daje o Sobie znac. Co mam zrobić..??



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » czw paź 29, 2009 19:54

Próbowałeś polać jakąś naftą czy WD40? Popukają, postukaj w nią, polej WD40 i może pójdzie, tylko żebyś śruby nie obrobił bo będzie po wszystkiemu


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw paź 29, 2009 20:40

Wykręć całkiem alternator, razem z tym płaskownikiem w którym siedzi ta śruba, alternator odwróć na bok kołem pasowym w dół tak, by nakropiony środek dobrze wszedł w śrubę (może być specjalny do śrub, WD-40, płyn hamulcowy lub nawet Coca-Cola - poważnie, ma w sobie kwas fosforowy!).
Po chwili wkręć łeb śruby z całej siły w dobre imadło i poruszaj, trzymając za alternator.
Nic tak nie trzyma śruby, żaden klucz, jak "fest"*) imadło.
*) fest = gwarowe określenie "porządne" :rotfl:



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » czw paź 29, 2009 21:44

Zico63b, ehe już idę na dół po Coca-cole z tą kolą to ściema , ale fakt możesz użyć środków penetrujących jeśli to nic nie da mógłbyś spróbować rozgrzać palnikiem śrubę naciągową.
Niedawno pisałem co pomaga na zimne wilgotne noce by pasek klinowy był sprawny, wystarczy zmatowieć wszystkie koła pasowe papierem ściernym albo szlifierką z papierem drobnoziarnistym w miejscu klinowania się paska na kołach. Ewentualnie są specjalne spraye



gailbraith

Post autor: gailbraith » czw paź 29, 2009 21:59

reanimat pisze:wystarczy zmatowieć wszystkie koła pasowe papierem ściernym albo szlifierką z papierem drobnoziarnistym w miejscu klinowania się paska na kołach. Ewentualnie są specjalne spraye
Albo wystarczy odpowiedni naciąg paska ;) Tak jak fabryka nakazała.

HYZIO555 Jeśli coś urwiesz czy ukręcisz to tą nakrętkę dużą do naciągu paska kupisz w każdym dobrym sklepie motoryzacyjnym, a śrubę kontrującą to w każdym dobrym sklepie z artykułami przemysłowymi itp.
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2009 22:02 przez gailbraith, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 29, 2009 22:17

reanimat pisze:Coca-cole z tą kolą to ściema
żadna ściema, ma własności porównywalne z najlepszymi środkami penetrującymi i to jest fakt. (kwas fosfrowy zawarty w niej za to odpowiada)

[ Dodano: Czw Paź 29, 2009 9:19 pm ]
HYZIO555, a chyba jasne jest że zanim próbujesz naciągać tą śróbą regulacyjną to trzeba poluzować wszystkie śróby mocujące alternator - łącznie z ta która stanowi oś na której on suię obraca. Bo tym ludzi zapominają i dlatego śróby regulacyjne często niszczą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

HYZIO555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: HYZIO555 » czw paź 29, 2009 23:42

Dobra jutro sie z tą śruba pobawie bo aż Mnie to Boli jak on piszczy..:/ Już jakis czas temu byłem nawet z tym u mechanika ale Mi powiedział że trzeba będzie alternator znaczy w tym miejscu co ta śruba trzyma to bedzie trzeba rozwiercić..Stwierdziłem że jednak podziękuje mu za taka robote i sie sam z tym pobawie..Pytam Was bo juz sam niewiem co zrobic czy mam pasek wymienić na nowy chociaż mam w sumie nowy w bagaźniku..Więc jutro zapodam jakieś WD-40 i zobaczymy może pójdzie..;) Też mam problem z zamkiem w drzwiach czy klamką mianowicie od dwóch dni nie moge otworzyc drzwi od kierowcy coś z klamką jest nie tak..:/ Od wewnątrz normalnie otworze ale od zewnątrz trzeba sie troche pobawic by móc wogóle drzwi otworzyć..Ech a tak Mi sie dobrze nim jeźdźi Mój pierwszy samochód i mam sentyment do Niego..:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości