[mk2]remont zawieszenia z przodu - drganie kierownicy... :((

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 13, 2005 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

[mk2]remont zawieszenia z przodu - drganie kierownicy... :((

Post autor: trek » pt lut 17, 2006 23:35

Witam !!
Mam problem z moim golfem II, a mianowicie, zauwazylem ze od kilku dni podczas jazdy kierownica mi drga :(( oraz samochod mi skreca :( cos tam stuka tez przy zakrecie ;(( mozna powiedziec troche wyrywa z reki kierownice.....postanowilem to wszystko naprawic :))....
1) pytam co to moze byc??,
2) czy ktos mial z was taki problem i czy udalo sie to usunac??
3) Ile to moze mnie kosztowac..
4) .i od czego sie zabrac...czy mozna samemu wszystko posprawdzac i jak... co proponujecie ???

Z gory dziekuje za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 23:46 przez trek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 17, 2006 23:44

a to może być skrzywiona felga, wybulona opona, lód na feldze, rzadko coś z półosią. Najpierw koła do sprawdzenia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pt lut 17, 2006 23:46

samemu to chyba wszystkiego nie posprawdzasz jeśli nie masz wprawy, ja na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym opony a jeśli będą ok to wtedy dopiero zabierać sie za reszte
1. jeśli auto samo skręca to moze byc za mało powietrza w jednym z kół, moze jeden z hamulców trzymać, moze coś jeszcze nie wiem
2.stukac moze przegub, moze łożysko, krzywa opona,moze .... tu chyba mozne byc więcej przyczyn
3 a wyrywanie kierownicy to nie wiem, jeśli dzieje sie to na dziurach to luzy w układzie kierowniczym



adams26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:39
Lokalizacja: dzierzoniow
Kontakt:

Post autor: adams26 » pt lut 17, 2006 23:55

mam ten sam problem kierownica mi drga juz od 100km\h i auto skreca raz na prawo raz na lewo i czuje na kierownicy lekkie skrecanie (takze wyrywanie) wymienilem amorki na nowe kayab oraz wszystkie gumy na wachaczach okolo 6miesiecy temu nie pomoglo, zostały tylko przeguby do sprawdzenia (jezdze na 2 kpl opon tez zadnej roznicy) napisz jak dojdziesz co to jest.



fibolek

Post autor: fibolek » sob lut 18, 2006 00:10

Mi tak się działo i tarcze z hamulcowe wymieniłem i jest raczej ok.Chociaż czasami lekko zadrży.Ale mniej jak wcześniej.



trek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 13, 2005 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: trek » sob lut 18, 2006 10:01

Wiec tak...mysle ze opony odpadaja bo sa w miare nowe, felgi tez sa ok. Kola byly sprawdzane. Mysle tez ze nie jest to brak powietrza w ktoryms kole bo by mi tak nie drgala kierownica tylko znosilo..... Czy moga to być przeguby?? Przyznam ze mnie to bardzo denerwuje.... poduszki i amorki raczej odpadaja chyba ze zle to zlozylem i skrecilem :(.... Jade do jakiegos diagnosty moze znajdzie przyczyne...



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob lut 18, 2006 11:19

Opony zimowe są miękkie, a teraz mamy temperatury około 0 stopni. Na asfalcie taka opona się inaczej zachowuje, a na śniegu inaczej. Skoro twierdzisz, że masz dobrze wyważone opony to sprawdź czy nie wybijają się schodkowo. Ciśnienie też sprawdź bo jak będzie za małe to niedobrze. A to, że auto wyrywa kierownice z ręki to może być wina luzu w którymś drążku lub wybity sworzeń wachacza.



trek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 13, 2005 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: trek » ndz lut 19, 2006 00:16

Dzis sie juz wszystko wyjasnilo :(( troche kosztownie niestety. Okazalo sie ze na jednej z polskich dziur rozwalilem opone i wyszlo jajko......wymiana opon, odpowiednie cisnienie, wywazenie kola i jest juz dobrze.
Ale k..... szlag mnie trafia jak po drodze do domu widze co 1 km zatrzymane auto przy dziurze, awaryjne i ktos szuka albo dekla albo oglada samochod czy jest caly ..... szkoda gadac...dzieki za podpowiedzi
pozdrawiam



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz lut 19, 2006 00:20

Znam ten bol sam niedawno mialem podobny problem kierownica mi zaczela drgac ale wiedzialem od razu ze to pewnie przez opone przelozylem ja do tylu ale potem tak smiesznie tyl podskakiwal przy pewnej predkosci hehe no i skonczylo sie na tym ze teraz Zimowki to mam tylo na przodzie a na tyle letnie bo niestety nie mam innnych zimowek a tym bardziej kasy na nowe :/:))) ale fajnie sie smiga na recznym jak z tylu sa letnie :)) (no i 3a bardziej uwazac )



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości