Wymiana błotnika i przednich drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luki24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt paź 20, 2009 15:10
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Wymiana błotnika i przednich drzwi

Post autor: luki24 » wt paź 27, 2009 11:28

Witam ostatnio na parkingu ktoś przywalił mi w auto na wysokości łączenia się przedniego błotnika z drzwiami od strony szofera. Postanowiłem kupić nowe elementy gdyż nie chcę szpachli. Moje pytanie co trzeba rozebrać aby dostać się do błotnika? Jak poradzić sobie z wymianą drzwi mówię przede wszystkim o zawieszeniu co gdzie odkręcić aby gładko wyszły. W momencie uderzenia drzwi lekko odeszły od środkowego słupka ok 10mm (pomiędzy drzwiami przednimi a tylnymi) co w tej sytuacji zrobić ? Czy konieczne będzie naciąganie słupka A nie widać na nim jakichkolwiek śladów wgniecenia. Drzwi się otwierają i zamykają.
Ostatnio zmieniony wt paź 27, 2009 11:31 przez luki24, łącznie zmieniany 1 raz.



kusmat19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 16:16
Lokalizacja: NYSA

Post autor: kusmat19 » wt paź 27, 2009 12:21

tak aby odkrecic przedi blotnik musisz sciagnac przedni zderzak tam masz slizg zderzaka po odkreceniu slizgu dwie sruby od blotnika ale najpierw sciag nadkole i bedziesz widzial od strony dzwi dwie sruby potem pod maska silnika i to wszystkie do blotnika teraz dzwi masz wiazke ele musisz ja rozczepic nastepnie ogranicznik i dwie sruby od zawiasow aby rozczepic wiazke najlepij sciagnac tapicere z dzwi na dole masz srubki 3 po rozmontowaniu klamki masz 2 i od wewnatrz auta kolo lusterka jest jedna mala reszta to kolki ktore musisz zerwac.


gti tdi maniak

Awatar użytkownika
luki24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt paź 20, 2009 15:10
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Post autor: luki24 » wt paź 27, 2009 15:33

Dzięki za odpowiedz. Mam nadzieje że sobie z tym poradzę bo wydałem na auto wszystką kasę i jestem doszczętnie spłukany dlatego nie chciałbym dawać komuś jeszcze zarobić na tym że mi ściągnie elementy i założy nowe. które wymagają tylko pomalowania w moim kolorze ale od tego mam już znajomego.
Defekt wygląda tak:
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt paź 27, 2009 17:47 przez luki24, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw paź 29, 2009 15:42

luki24 pisze:Postanowiłem kupić nowe elementy gdyż nie chcę szpachli.
nowe nowe z ASO oryginały ? czy nowe zamienniki ? czy moze nowe jako z innego tez oryginały ?
luki24 pisze:które wymagają tylko pomalowania w moim kolorze ale od tego mam już znajomego.
skoro drzwi są w innym kolorze to i tak będzie je musiał lakieować na stojaku bo musi je polakierować z 2 stron i rozbroic.... tak że nie potrzebnie sie męczysz a tym bardziej jak masz znajomego to Ci to powinien zrobić za free


skoro narzekasz na brak gotówki to moim skromnym błąd że kupiłeś drzwi...



Awatar użytkownika
luki24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt paź 20, 2009 15:10
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Post autor: luki24 » czw paź 29, 2009 17:47

Nowe w sensie od auta z rozbiórki. No właśnie chodzi o to że ja mu je muszę rozbroić i przygotować bo on na codzień przcuje a na pomalowanie zawsze znajdzie chwilkę. Nowe kupiłem z tego względu że szkoda to klepać i zawsze do końca nie wiadomo co z tego wyjdzie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości