Temperatura silnika.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fiju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 23, 2007 06:43
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Temperatura silnika.

Post autor: fiju » pn paź 26, 2009 13:23

witam. mam male pytanie. mam 1.8t i zauwazylem ze jak jest zimno to strasznie powoli grzeje sie silnik, znaczy wskazowka od temperatory ledwie podnosi sie do gory jest poprostu bardzo nisko mam pytanie czy to jest normalne? bo jak jest cieplo to zawsze mam 90 stopni a jak juz jest jesien czy zima to nigdy mi nie osiaga 90 stopni chyba ze stoje w korku prosze o porade czy to jest wina termostatu czy tak to ma byc? dziekuje i pozdrawiam.
'


fiju

Awatar użytkownika
pawex
Golfiarz
Golfiarz
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Temperatura silnika.

Post autor: pawex » pn paź 26, 2009 17:12

fiju pisze:czy to jest wina termostatu czy tak to ma byc?
Na 99% termostat, wymień go przed zimą... :chytry:



fiju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 23, 2007 06:43
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Temperatura silnika.

Post autor: fiju » pn paź 26, 2009 17:23

a orientuje sie moze jaki to jest koszt?


fiju

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » pn paź 26, 2009 17:25

Dobry WAHLER to jakies 60 zł. Wymiana ok. 50 zł. Jak masz dostęp do kanału to bez problemu wymienisz sam i zaoszczedzisz 50 zł.



fiju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 23, 2007 06:43
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: fiju » pn paź 26, 2009 18:30

to w ktorym miejscu on jest ze trzeba kanał do tego?


fiju

Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » pn paź 26, 2009 18:51

fiju pisze:to w ktorym miejscu on jest ze trzeba kanał do tego?
nie trzeba do tego kanału, zrobisz to z góry, dostęp nie jest najlepszy, ale pogrzebiąc troche da się wmienić.



pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » pn paź 26, 2009 19:35

fiju pisze:to w ktorym miejscu on jest ze trzeba kanał do tego?
Do spuszczenia płynu chłodniczego. Chyba że ktoś lubi kąpiele w płynie to moze to zrobić bez spuszczania płynu. Wtedy trzeba doliczyć jeszcze parę złotych na uzupełnienie płynu który wyleci "górą"



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » pn paź 26, 2009 20:09

pavulon78 pisze:
fiju pisze:to w ktorym miejscu on jest ze trzeba kanał do tego?
Do spuszczenia płynu chłodniczego. Chyba że ktoś lubi kąpiele w płynie to moze to zrobić bez spuszczania płynu. Wtedy trzeba doliczyć jeszcze parę złotych na uzupełnienie płynu który wyleci "górą"
Przecierz od dołu jest zawór spustowy,więc tylko wystarczy podlożyć jakąś miske i spuscić płyn.


Jacek

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » pn paź 26, 2009 20:27

Zgadza. Ale w MK4 (przynajniej u mnie) zawór jest w takim miejscu że dość trudno do niego sięgnąć bez wchodzenia pod samochód. Zawór jest dość blisko przedniej ścianki zderzaka, a zderzak na dole zachodzi mocno na spód. Nawet od spodu żeby spuścić płyn i sie za bardzo nie pochlapać do kurka spustowego musiałem podłączyć gumowy wężyk i dopiero z wężyka spuszczałem do wiadra. Bez tego wężyka cały płyn wyciekałby na zderzak i rozlewałby się.
Dodatkowo dochodzi kwestia osłony pod silnikiem. Ona też bardzo utrudnia dojście do zaworu spustowego a odkręcenie jej bez wejścia pod samochód jest chyba niemożliwe.

Można ewentualnie spróbować patentu z wjechaniem jedna stroną na wysoki krawężnik i wtedy spróbować dostać się do korka spustowego.

Ewentualnie można olać spuszczanie płynu z układu i łapać to co wycieknie przy odłączeniu węża wchodzącego do termostatu i samego króćca termostatu.


Maly rysunke poglądowy sklecony naprędce ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn paź 26, 2009 20:32 przez pavulon78, łącznie zmieniany 1 raz.



mizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 14:46
Lokalizacja: poznań

Post autor: mizu » pn lis 02, 2009 23:26

witam
U mnie termostat jest pod tym czarnym króćcem pod pompą paliwową. Przykręcony na dwie śruby. Wymiana dość prosta. Przedtem pomacałbym węże, żeby się upewnić, że przyczyną jest nie zamykanie dużego obiegu.
pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości