sprzęgło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

sprzęgło

Post autor: longer » wt lis 30, 2004 16:31

witam

Mam pytanko co może być w autku nie tak, gdy podczas zmiany biegów po puszczeniu sprzęgła lekko podszarpuje???


pozdr



Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: longer » wt lis 30, 2004 18:23

plz plz plz

powiedzcie co to moze być ??



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » wt lis 30, 2004 20:10

moze tak puszczasz sprzęglo ? bo ja u siebie tez to zauwazylem , w zaleznosci jak puscisz sprzeglo to moze bys wyczowalne , chociaz jak wymieniłem poduszke pod skrzynią biegow i silnikiem to wszystkie drgania zredukowaly sie .. wiec moze być to poduszka pod skrzynią ale nie koniecznie


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » wt lis 30, 2004 23:55

Też to mialem i okazało się że była walnięta poduszka pod skrzynią ta lewa pod nogami kierowcy(wyobrażnia jest).Jak ręką odjeło !!!Pozdrawiam



Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: longer » śr gru 01, 2004 11:27

dzieki :helm:



smyf

sprzeglo w MKIII

Post autor: smyf » sob gru 11, 2004 01:46

Witam !

Mam taki maly problemik:
jezeli jezdze w ruchu miejskim i czesto uzywam sporzegla po jakims czasie sprzeglo zaczyna ciezko chodzic i jest takie wrazenie jakby linka w pancerzu byla sucha i slychac jakby ocieranie suchej linki o pancerz lub twarde napianie sprezyny ( jak ze starego tapczanyu ;) ).

Jezeli malo uzywam sprzegla albo samochod jest zaraz po uruchomieniu sprzegielko chodzi jak maselko :)

nie wiem co jest grane :(


Moze ktos mial podobna sytuacje ?

Pozdrawiam - Smyf



Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » śr sty 05, 2005 00:06

Mam to samo po nocy gdy rano jade jest luz pięknie ale po kilku raz wsiśnioęcia sprzęgła bajka sie kończy co może być czyszby tarcza w sumie to wszystko może ale czekam no propozycje



smyf

Post autor: smyf » śr sty 05, 2005 00:36

Narazie jeszcze nie rozwiazalem problemu, ale mam jakies nowe objawy - takie jak luzny pedal sprzegla tzn.
Wciskajac sprzeglo wpada mi pedal do polowy calego nacisku, a dopiego od polowy czuje opor taki jaki powinien byc przy wciskaniu sprzegla, a gdy puszczam sprzeglo bardzo szybko mi bierze (tzn rusza auto).
Zawsze mi sprzeglo bralo przy samym koncu puszczania pedalu, a teraz wystarczy, ze lekko popuszcze a auto juz sie zrywa.
Dzieje sie tak tylko czasami i po chwili wraca do normy - nie wiem co jest grane.

Pozdrawiam - Smyf



Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » śr maja 18, 2005 12:35

Odnosnie blokujacego sie sprzegla. Wystarczy wymienic linke. Ma ona takie plastikowe zakonczenie (w czesci wpadajacej do kabiny) i z czasem w tym zakonczeniu metalowa linka robi sobie takie wyzlobienie w ktorym sie blokuje.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr maja 18, 2005 13:09



Obrazek

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Re: sprzeglo w MKIII

Post autor: Zilly » śr maja 18, 2005 13:47

smyf pisze:Witam !

Mam taki maly problemik:
jezeli jezdze w ruchu miejskim i czesto uzywam sporzegla po jakims czasie sprzeglo zaczyna ciezko chodzic i jest takie wrazenie jakby linka w pancerzu byla sucha i slychac jakby ocieranie suchej linki o pancerz lub twarde napianie sprezyny ( jak ze starego tapczanyu ;) ).

Jezeli malo uzywam sprzegla albo samochod jest zaraz po uruchomieniu sprzegielko chodzi jak maselko :)

nie wiem co jest grane :(


Moze ktos mial podobna sytuacje ?

Pozdrawiam - Smyf
Ja tak mam i nie wiem co to jest.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości