Przygasanie świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafal89wlodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 28, 2009 18:09
Lokalizacja: Łódź

Przygasanie świateł

Post autor: rafal89wlodz » ndz paź 25, 2009 14:54

Witam. Mój problem polega na tym, że np rano zapalam autko i wszystko jest ok. Przejadę kawałek golfikiem i obroty spadają światła przygasają ( chodzi mi o podświetlenie zegarów oraz światła do jazdy dziennej) tak się dzieje po puszczeniu gazu lub wrzuceniu na luz. Po dodaniu wszystko ok. I właśnie nie zawsze tak jest raz jest dobrze a raz właśnie to przygasanie. Sprawdzałem akumulator i alternator i wszytko ok, pasek wymieniony.

Mój golf III silnik 1.6 rok 1994 benzyna

W aucie mam akumulator 45 Ah i zastanawiam się że może jest za słaby poprostu?

Wszytsko było sprawdzane nawet pod kompa auto podłączane nic nie wykazało kable, filtry , palec i kopułka, sonda lamda, silnik krokowy wymienione. Mechanik powiedział że to może być czujnik przepustnicy i dzieje sie tak poprostu ponieważ przez to akumulator jest niedołdowany czy tak jest rzeczywiście???



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » ndz paź 25, 2009 15:05

a moze masz poprostu za niskie obroty silnika ustawione po odpaleniu jest ok bo komputer włancza ssanie a potem je gasi i obroty spalaja, momentalnie alternator wolniej chodzi i mniej ładuje.....


Pomogłem, podziękuj niech praca nie idzie na marne :))

rafal89wlodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 28, 2009 18:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rafal89wlodz » ndz paź 25, 2009 15:14

nie zapłon był ustawiany i jest ok jest nawet wyżej o kilka ustawiony bo autko muliło byłem już chyba u kilku mechanikow i nic:/

i jeszcze autem czasem szarpie jakby dostawał lewego powietrza a nigdzie nie dostaje bo nic nie jest przerwane ani nie ma szczelin



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » ndz paź 25, 2009 15:21

Jesli to przygasanie dzieje sie na niskich obrotach to jest normalne , po prostu alternator ma małe obroty i nie oddaje pełnej mocy bo regulator ogranicza prąd podawany na wirnik zeby sie nie przegrzał,


Pomogłem, podziękuj niech praca nie idzie na marne :))

rafal89wlodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lut 28, 2009 18:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rafal89wlodz » ndz paź 25, 2009 15:24

no ok a od czego te obroty falują??? wszystko wymienione i komputer nic nie wykazał :/



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » ndz paź 25, 2009 15:30

przyczyn może być kilka , jedna z nich to silniczek krokowy , potencjometr pedału gazu , lub banalna przyczyna suchy sworzeń przepustnicy - miałem podobne objawy kilka razy podłączałem się do komputera robiłem pełny test elektryki i za każdym razem wychodziło co innego , mechanicy orzekli ,że trzeba wymienić przepustnicę .
Ostatecznie ściągnąłem przewód dolotowy do przepustnicy , posmarowałem stworzeń który pracuje na sucho i wszystko wróciło do normy, teraz od czasu do czasu smaruję WD sworzeń i nie mam żadnych problemów. pozdrawiam


Pomogłem, podziękuj niech praca nie idzie na marne :))

VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » ndz paź 25, 2009 15:43

rafal89wlodz albo moze masz za slaby aku. Ja mam golfa II i mam 55 Ah akum i jest wszystko wporzadku;)
Ostatnio zmieniony ndz paź 25, 2009 15:44 przez VW Golf II, łącznie zmieniany 1 raz.



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » ndz paź 25, 2009 16:00

sprawdź naciąg paska do alternatora a na falowanie obrotów wlej do baku środek do czyszcenia wtryskiwaczy( gaźników) np. Xeramic, STP lub Valvoline



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości