Uszczelki zewnętrzne drzwi golf II 87r.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Uszczelki zewnętrzne drzwi golf II 87r.

Post autor: BeEerT » ndz paź 25, 2009 11:08

Witam

Mam problem z uszczelkami po zewnętrznej stronie drzwi prawych i lewych, te co lecą na dole. Nie dociskają do szyby i woda leci do środka drzwi. Byłem już na kilku szrotach ale te uszczelki jakie tam widziałem są w podobnym stanie jak moje. Jak rozwiązać ten problem? Myślałem już nawet o wymianie drzwi z nowszego modelu, ale czy takowe będą pasowały.
pomóżcie koledzy

pozdr Robert



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz paź 25, 2009 11:29

BeEerT pisze:Nie dociskają do szyby i woda leci do środka drzwi.
Bo tak MA BYĆ :chytry:



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » ndz paź 25, 2009 11:33

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Woda powinna pozostać poza autem. A ona po szybie spływa do środka drzwi, przez co tapicerka w środku jest mokra.



Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » ndz paź 25, 2009 11:33

bongo, Skoro jest juz taki temat to pozwole zapytac czy na tej dolnej uszczelce ma byc jakis łącznik czy cos w tym stylu ? Bo mam tam ok 1 cm dziure i nie wyglada to za fajnie :crazy:

[ Dodano: 25 Paź 2009 10:33 ]
BeEerT, Tapicerka jest mokra bo pewnie nie masz folii w srodku.



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » ndz paź 25, 2009 11:36

powinien być łącznik.

Być może że nie mam folii, ale to chyba nie jest normalne że woda dostaje sie tam?



Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » ndz paź 25, 2009 11:42

BeEerT, Jest to normalne. kup folie i oklej drzwi od srodka.



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » ndz paź 25, 2009 11:43

BeEerT pisze:Chyba źle mnie zrozumiałeś. Woda powinna pozostać poza autem. A ona po szybie spływa do środka drzwi, przez co tapicerka w środku jest mokra.
kolego, tapicerke masz mokra , gdyz zapewne masz brak foli w drzwiach pod tą tapicerką - czesto ona sie ,,gubi,, gdy auto jedzie do mechanika na malowanie drzwi, badz do elektryka na montowanie centralnego zamka.. najpierw sprawdz czy masz te folie w drzwiach.. a jak masz to w jakim jest stanie, ta folia wlasnie chroni przed wodą z zewnatrz, i jak sie przypatrzysz to w drzwiach z dolu masz 3 albo 4 otwory- sa to otwory odplywowe, ktore odprowadzaja wode z zewnatrz na zewnatrz auta, skoro juz piszesz ze masz mokra tapicerke to sie zaloze ze szyby ci w aucie paruja i masz mokro pod dywanikami



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » ndz paź 25, 2009 11:46

ok, sprawdzę to. Też myślę że może już jej nie być. Ale nadal uważam że uszczelka powinna idealnie być dopasowana do szyby żeby zminimalizować dostawanie się wody do wnętrza drzwi. U mnie jest szczelina ok. 3mm, takim otworem woda bez problemu spływa. Co do wilgoci w środku: owszem szyby parują, ale pod dywanikami jeszcze jest sucho.



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » ndz paź 25, 2009 11:48

BeEerT pisze:powinien być łącznik.

Być może że nie mam folii, ale to chyba nie jest normalne że woda dostaje sie tam?
normalne jest to ze jest tam woda a nienormalne jest to ze nie masz foli- fabrycznie jest montowana, kup w jakims ogrodniczym albo castoramie grubsza folie , tube silikonu do montowania luster , powyciagaj te plastikowe zaczepy co masz do nich przykrecone sruby ktore trzymia tapicerke,. przeczysc to benzyna ekstrakcyjna, posmaruj silikonem, przyklej folie i nozykiem wytnij sobie otwory na korbke z mechanizmu podnoszenia szyb i wytnij ladnie folie na wzor tapicerki i skrec to do kupy i problem z glowy a roboty na 1,5 godzinki max i nic skomplikowanego



Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » ndz paź 25, 2009 11:51

BeEerT, No i przy okazji sprawdz sobie odpływy w jakim sa stanie. Czy nie sa czasem zatkane.



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » ndz paź 25, 2009 11:53

No dobra, to w jakim celu jest tam uszczelka skoro, jak mówicie, woda w drzwiach to norma? Czyli ona jest tam nie potrzebna?



Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » ndz paź 25, 2009 11:59

BeEerT, Zeby ładnie wygladalo :bigok:



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » ndz paź 25, 2009 11:59

BeEerT pisze:No dobra, to w jakim celu jest tam uszczelka skoro, jak mówicie, woda w drzwiach to norma? Czyli ona jest tam nie potrzebna?
znajac zasade.. czyli po co ta uszczelka, czyli jak nazwa mowi - aby uszczelniac. Twoje auto ma juz swoje lata i ta uszczelka od mrozu i ciepla sie ,,sparciala,, i jest twarda i sie skurczyla - to jest normalne, kiedys ta uszczelka przylegala calkowicie teraz juz mniej, a konstruktorzy vw wiedzieli ze czasem moze przeciekac przez te uszczelke i temu fabrycznie montowali te folie zabezpieczajace, jak cie stac to sobie jedz do vw i kup komplet uszczelek do szyb, gwarantuje ci ze cene jaka ci podaja za komplet to bedzie cena twoje calego golfa albo i lepiej kolo 1000 w gore musisz liczyc, jak chesz to wymieniaj, jak nie to za 20 zl kupisz folie i silikon i masz to samo czyli sucho w aucie - a o to glownie chodzi



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » ndz paź 25, 2009 12:03

Aha, spoko :grin: , dzięki chłopy za pomoc, na dniach się za to wezmę. Wiele kwestii mi wytłumaczyliście. Jestem nowym użytkownikiem golfa i takie rozwiązania są dla mnie czymś nowym. Samochodami jakimi jeździłem do tej pory, uszczelki ładnie dociśnięte były do szyby a tu taki psikus, i stąd moje pytania. Pozdrawiam wszystkich i miłej niedzieli życzę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 501 gości