Po przełączeniu nie chce jechać i nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Po przełączeniu nie chce jechać i nie odpala

Post autor: lomnica » pt paź 23, 2009 22:10

Witajcie,

mam taki problem. Szukałem już na tym forum i znalazłem kilka tematów podobnych do mojego problemu i oczywiście skorzystałem z ich porad. Moim problemem jest gaśniećie silnika po przełączeniu np z gazu na benzyne lub odwrotnie.

Tz ogólnie mój Golf to benzyna/gaz. Ten problem zawsze pojawia sie kiedy przejade na jednym kilkaset kilometrów. Wystarczy że przekade nim ok 1 tys km na samym gazie nie uzywając wogóle benzyny (ewentualnie tylko do odpalenia bo mam automat). I powiedzy kończy mi sie gaz więc w trakcie dojazdu do stacji benzynowej w trasie przełączam go ręcznie na benzyne by jechał własnie na benzynie. Chwile silnik pokręci i nagle zgaśnie. Po chwili kręcenia uda mi sie go odpalić lecz nie na długo ponieważ gaśnie przy każdorazowym zwolnieniu pojazdu i wciśnieciu sprzegła tak jakby gybił obroty i sie sam dusił.

Kiedyś już miałem taką sytuacje i zatankowałem bak pełen benzyny i zacząłem "na siłe" jeździ ć na benzynie. Po przejechaniu około 100 km "na siłe" przepalił troche benzyny i zaczął noermalnie na niej chodzić jak żyleta tak samo jak chodził wczesniej na gazie.

Mój mechanik stwierdził że przyczyna leży w zasniedziałych wężykach od benzyny. Gdy jeżdzxe tylko na gazie i przejade jakiś 1 tys km to w wężykach od benzyny odkłada sie brud i ogólnie syf. Gdy potem chce go nagle przełączyć na benzyne i chce na niej jeżdzić to on dostaje za maą dawke paliwa aż "na siłe" przepłucze te wszystkie wężyki i zacznie dostawac odpowiednią dawke.

Dziś stało mi sie to samo, a nawet jeszcze gorzej. Tyle że odwrotnie. Przejechałem teraz jakieś 400 km na samej benzynie bo maięłm zatankowany pełen bak czeli nie używałem przez ten czas gazu. Dziś skończyła mi sie benzyna więc postanowiłem zajechać na stacje, zatankowałem gaz i ruszam.wyjeżdzając z stacji przełączy łem go na sam gaz, chwile sie podusił, p[oszarpał i zgasł. I lipa ;/

nie mogłem go już odpalić ;/ pokręciłem go pół godz przełączając na gaz i benzyne. Wkońcu kiedy akumulator był już u kresu sił odpalił na benzynie. Zatankowąłem mu benzyne tylko tyle by mógł na niej juz dojechac do domu by go na gaz nie przełączać i go nie duśić, przejechałem kilka km i podjeżdzając pod górke zaczał sie dusić aż zgasł i już nie odpalił. Nawt na zapych nie chciał odpalić ;/

ma ktos jakiś pomysł co to może być? Mechanik miał racje?

Bede wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt paź 23, 2009 23:13

Kolego:
Sugestia 1 -uzupełnij swój profil bo nikt tu wróżką nie jest -co za silnik ,poj itp
Sugestia 2 -zresetuj komputer



lomnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 15, 2009 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lomnica » sob paź 24, 2009 08:10

czy zresetowanie coś da?



Awatar użytkownika
piekarnik-84
LpG PoVWeR
LpG PoVWeR
Posty: 113
Rejestracja: pn lis 19, 2007 20:58
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: piekarnik-84 » sob paź 24, 2009 14:25

ja bym tez zerknol na lambde czy ona dziala prawidlowo
:crazy:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=281817/]MOJE MK3...[/url]

Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » sob paź 24, 2009 14:34

Ja bym cos sugerował z przełącznikiem gaz/benzyna moze byc tak ze oba źródła naraz podaje i go zalewa . Bo jak jezdzi na jednym i na drugim bez problemu do chwili az nie dotkniesz przełącznika to znaczy ze cos nie tak z tym moze byc.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » sob paź 24, 2009 22:01

lomnica pisze:czy zresetowanie coś da?
Spróbuj-nie kosztuje dużo czasu ani pieniędzy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 454 gości