kamień w zbiorniku spryskiwaczy(mkII)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

kamień w zbiorniku spryskiwaczy(mkII)

Post autor: 79Adam79 » wt sty 04, 2005 23:09

Witam

Mam problem z kamieniem w zbiorniku spryskiwaczy i w związku z tym pytanko czy można zalać zbiorniczek jakimś specjalnym płynem(wodą z dodatkiem chemii np. calgon) aby odkamienić układ.
Czyściłłem(przedmuchiwałem) już spryskiwaczoze i na kilka dni pomogło a później znowu zapchane i tak w kółko :grrr:
I mam jeszcze jedno pytanko jak wymontować spryskiwacz tylnej szyby(kolega mi mówił ,że u niego w mk1 się go wyciągało i że u mnie też tak powinno być ale przy próbie nie chciał wyjść a nie chce nic połamać z tąd moje pytanie),chwilowo pomaga polanie tylnego spryskiwacza cilitem i odczekanie kilkunastu minut, ale 2 dni działa i znów zapchany.
Z góry dzięki (teraz zima i jakoś jestem prezyzwyczajony do używania spryskiwaczy)



Ancek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 08, 2004 16:19
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

Post autor: Ancek » wt sty 04, 2005 23:23

heh skad w zbiorniku spryskiwacza kamien? herbate w nim gotujesz ;-) zalewaj plynem do spryskiwaczy a nie woda :)



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » wt sty 04, 2005 23:35

Kupiłem już z takim syfem, w lato było w porzo ale w lato nie używam tyle płynu co w zimie-mysle że poprzedni właściciel lał zwykłą kranówke do niego.
Cherbaty nie gotuję prędzej w chłodnicy :helm: ale na płynie też nie oszczędzam te 10-15 zł na płyn zawsze sie znajdzie, ale właśnie sie zastanawiam czy można użyć jakiejś chemii tak żeby pompki nie uszkodzić.



Ancek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 08, 2004 16:19
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

Post autor: Ancek » wt sty 04, 2005 23:43

Wyciagnij powiedzmy na noc zbiornik, wez do domu, zalej octem pozostaw na kilka godzin powinno cos odpuscic(taki babciny sposob ale moze pomoc) ;-)



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » wt sty 04, 2005 23:47

a nie możnaby w aucie bezwyciągania??najwyżej nich sobie troche pośmierdzi :grin: octem



Ancek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 08, 2004 16:19
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

Post autor: Ancek » wt sty 04, 2005 23:51

Pewnie mozna ale jak sie zapomnisz cykniesz octem po lakierze to bedzie lekki zonk bo ocet zre wszystko co popadnie :D ale zbiornik i tak musisz najpierw wyproznic zeby zalac ocet a roboty duzo nie ma i wszystko bedziesz mial w domu pod kontrola wrazie jakby ocet posmakowal bardziej zbiornik niz kamien w nim osadzony ;-)
PS1: Osobiscie jeszcze nie testowalem octu w odkamienianiu zbiorniczka ale w domu czesto np do czyszczenia kamienia w kibelku ;-)
PS2: Moze jeszcze poczekaj na inne pomysły bedzie wiecej mozliwosci jakby co ;-)



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » śr sty 05, 2005 00:06

ok dzieki za rady, a nie wiesz jak wymontować tylny spryskiwacz( golf ma 3 drzwi jakby to miało jakieś znaczenie) :kac:
za wszystko :pub:



Awatar użytkownika
wladek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob lis 13, 2004 19:26
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: kamień w zbiorniku spryskiwaczy(mkII)

Post autor: wladek » śr sty 05, 2005 00:12

79Adam79 pisze:Witam

Mam problem z kamieniem w zbiorniku spryskiwaczy i w związku z tym pytanko czy można zalać zbiorniczek jakimś specjalnym płynem(wodą z dodatkiem chemii np. calgon) aby odkamienić układ.
Czyściłłem(przedmuchiwałem) już spryskiwaczoze i na kilka dni pomogło a później znowu zapchane i tak w kółko :grrr:
I mam jeszcze jedno pytanko jak wymontować spryskiwacz tylnej szyby(kolega mi mówił ,że u niego w mk1 się go wyciągało i że u mnie też tak powinno być ale przy próbie nie chciał wyjść a nie chce nic połamać z tąd moje pytanie),chwilowo pomaga polanie tylnego spryskiwacza cilitem i odczekanie kilkunastu minut, ale 2 dni działa i znów zapchany.
Z góry dzięki (teraz zima i jakoś jestem prezyzwyczajony do używania spryskiwaczy)
Kup w sklepie odkamieniacz o nazwie "KAMIX" i rozrób go w ciepłej (nie gorącej) wodzie, potem wlej do zbiorniczka i poczekaj 10 minut a zbiorniczek będziesz miał jak nowy. Kamixa normalnie używa się do odkamieniania czajników kuchennych itd... Ale jest bezpieczny bo piszą na opakowaniu, że zpożycie niczym nie grozi. W prawdzie nie sprawdzałem i nie polecam sprawdzać ale działa super. Miałem już różne środki (w tym ocet) i nie dizłały. Po wszystkim możesz go spokojnie wypsikać na szybę bo jest na bazie naturalnych składników i nie zawiera żadnego kwasu. Normalnie używam go w domu do spraw kuchennych.



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » śr sty 05, 2005 00:21

Dzięki wladek
postaram się to sprawdzić w najbliższym czasie(zapi...ol od rana do wieczora)i dam znać jaki efekt na razie przednie spryskiwacze działaja i na nich polegam przy tylnim czekam na deszc :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 204 gości