Mk 4 miga kontrolka oleju i odcina zapłon

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Mk 4 miga kontrolka oleju i odcina zapłon

Post autor: Rej » pt lut 17, 2006 20:08

Przed wczoraj wymieniałem olej do dzisiejszego dnia zrobiłem ok 100km i jadąc dzisiej nagle zaczeła mrógać kontrolka oleju i piszczek dał 3 sygnały dzwiękowe i auto zgasło w książce wyczytałem że chodzi tu o ciśnienie oleju ale dlaczego wszystko jest wpożądku, przez jakąś chwile nie dało zapalić sie auta ale po 10 minutach zapaliło i pojechałem z 5 km i to samo.
Po odczekaniu mogę jechać z 10 km potem tosamo mruga i 3 razy piszczy i auto gaśnie.

Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lut 17, 2006 21:18

Na poczatek sprawdz moze polaczenia przewodow z czujnikami.
Ja mialem ostatnio taka akcje. Odlaczalem przewod od czujnika i niechcacy naderwalem kabelek przy koncowce. Niezauwazylem tego i pozniej zakladajac koncowke razem z gumowym kapturkiem musialo sie oderwac do konca. Efekt tego byl taki, ze jak kabelek jakims cudem dotykal do wsuwki to bylo ok, ale nagle wlaczyl mi sie brzeczyk i zapalila kontrolka. Odpalilem ponownie silnik. Ok. Przy 2000obr znowu - no i juz wiadomo o co kaman ;)


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Rej » pt lut 17, 2006 21:32

Sprawdze to ale czy mógł bym naruszyć jakieś kable przy zmianie filtra oleju?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lut 17, 2006 22:32

Raczej nie. Chyba ze cos przy nich majstrowales. Tak jak ja ;)
Moze glupie pytanie ale poziom oleju masz ok ? Dolewales olej po odpaleniu na nowo zalanym ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Rej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:58
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: Rej » sob lut 18, 2006 21:57

Sprawa się lekko wyjaśniła byłem u mechanika na kompie wyszedł błąd czujnika obrotów, haha ciekawe i dziwne ale prawdziwe, omówie to może mi sie uda: Podobno przy wale jest jakiś czujnik obrotów i tam pojawił się błąd mechanik tłumaczył to tak że jechałem nagle spadły obroto ( bo tak było) więc automatycznie zmieniło się ciśnienie oleju i przez to mrugała kontrolka i piszczał sygnał i odcinało zapłon, bo właśnie tak to wyglądało pierwsze spadły obroty a potem świeciła kontrolka i odcinało zapłon.
I jak zapalałem kolejny raz auto na chwile odpalało, ale obroty wskazywały zero a za 5 sekund kontrolka oleju migała i gasł,
Zresetował błedy tylko ciekawe ile to będzie dobre, Boże dopomuż co za auto :satan:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lut 18, 2006 22:40

Byc moze za jakis czas sie odezwie i trzeba bedzie ten czujnik wymienic.
Oby chodzil jaknajdluzej :pub:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości