Kończy sie serucho mojego Gofferka czy niegroźna usterka ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Kończy sie serucho mojego Gofferka czy niegroźna usterka ???

Post autor: hanti » pt lut 17, 2006 19:07

Wszystko zaczęło się 09.01.2006 roku kiedy byliśmy z żonką u znajomych w górach w nocy był lekki mróz (około -25-28*C) rano nie chciał zapalić - padł akumulator. Po wielu próbach zapalił ale w ciągu następnych dni i tygodni stan gofra sie pogarszał. Aku ok ale nie chciał zapalać . Myślałem,że to świece żarowe ale one były i są ok. Paliwo tankowane tylko na renomowanych stacjach(Shell, Orlen, PB). Sąk w tym, że jest już w miarę ciepło a on nadal ma problemy z zapalaniem (no teraz jest troche lepiej - łapie za 2, 3 razem) od zeszłego tygodnia zaobserwowałem spadek mocy, bo choć mam tylko 50PS to wyprzedzić coś teraz to qwa gorzej niż tragedia(buja sie jak ciężarna krowa)w przyszłym tygodniu jade na mierzenie ciśnienia na baniakach ale nie wiem czy to akurat będzie przyczyną auto zaczyna mi kopcić na czarno i dziś zaobserwowałem,że z rury przy gazowaniu leci coś jak kropelki oleju.

PLEASE HELP ME!!!!!

Z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc.

HANTI
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 21:09 przez hanti, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt lut 17, 2006 19:24

rozrząd bym sprawdził na wszelki wypadek w pierwszej kolejności, a potem zainteresował sie wtryskami - tu wygląda na to ze powietrza brakuje.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » pt lut 17, 2006 19:27

objawy tak jak przy uwalonych wtryskach ale na glowy bym sobie uciac nie dal :) :bigok:



Pzdr. i mam nadzieje ze golfik wyzdrowieje, moze poprostu sie przeziebil:D



piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pt lut 17, 2006 20:27

w tych autach serducho sie nie kończy:}



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » pt lut 17, 2006 22:04

W starym aucie pasek przeskoczył o "jeden ząbek". Efekty były podobne. Kopcił jak lokomotywa, był jak zaraza. Ale problemów z zapalaniem nie miałem. Pasek miał 120tyś..
Może po prostu olej zmarzł i się paskowi przeskoczyło? Dość prawdopodobne, stało się zbyt nagle, polecam wizytę u mechanika, coby ustawił na nowo. A może już najwyższy czas na zmianę paska i naciągacza?



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » pt lut 17, 2006 22:14

pajakgdynia pisze: może już najwyższy czas na zmianę paska i naciągacza?
pasek i rolka mają niecałe 30000km (firma GATES) więc chyba są w porządku.

dzięki chłopaki za pomoc w poniedziałek auto idzie na badanko ciśnienia na baniakach i wtryskiwaczach oraz na sprawdzenie rozrządu, wtedy będę wiedział coś więcej , a na weekend pozostaje mi chyba tylko katowanie Matiza teścia niech goffer odpoczywa

THX :piwka:


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob lut 18, 2006 00:51

Skoro auto jeździło do tej pory bez problemu i nie brakowało mu mocy i nagle ja stracił to nie ma mowy żeby silnik padł,bo nie jest tak szybko taki silnik zajechać,no chyba,że jeździsz bez oleju.Problem może być z wtryskami skoro mówisz,że kopci jak smok na czarno



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lut 18, 2006 05:40

hanti pisze: górach w nocy był lekki mróz (około -25-28*C)
lekki mrozik powiadasz....a ile to jest duży MRÓZ? :)
A wracając do tematu, to z tym paskiem to bardzo prawdopodobne.Gęęęęsty olej, sztywny pasek, może mu się przeskoczyło.
Będzie dobrze, w końcu to PAN GOLF :), a nie jakiś (bez urazy) Matiz :)



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » sob lut 18, 2006 23:13

bodzio_j, przecież tegoroczny "biegun" był w Twoich okolicach ;) Powinieneś być przyzwyczajony!
A wracając do tematu. Sprawdzanie ciśnienia to tylko strata czasu i pieniędzy (a i przy okazji mogą spieprzyć Ci powroty, źle wkręcić wtryskiwacze, itd.).. Te silniki nie padają "tak sobie".
Miałem 27letnie Audi (~700tyś) i nic o niego nie dbałem. Kompresja 27/*21*/28/26. Mechanik oglądał go przed ew robotą: koszt napraw silnikowych: 300zł planowanie i pierścienie, 200zł rozrząd, 15 zł powroty, 60zł linka sprzęgła.. Pompy nie sprawdzał. I blacharka ~4tyś (poszedł "do żyda" za 500zł..)
Przy "normalnym" przebiegu kompresję będziesz miał lepszą.. Dopiero od TD można zaczynać się martwić.. Bo samo-D najpierw zje rdza (gwarantowane przebieg: pompa 1mln, silnik 350tyś)!
A tak sobie jeszcze myślę.. Obacz filtr powietrza.. Może go zasyfiło olejem z odmy (koszt napraw ~17zł ;)



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » sob lut 18, 2006 23:40

A tak sobie jeszcze myślę.. Obacz filtr powietrza.. Może go zasyfiło olejem z odmy
filtr ok - sprawdzałem, ale właśnie sie dowiedziałem dziś o czymś co mogło być przyczyną problemów z silniczkiem MOJA SKRZYNIA TO : APW!!!!!!
Jak mnie dziś uświadomił Marihuana Man :"To jest skrzynka do mk III 1,8 ABS 90KM czyli benzyna..." zobaczymy co będzie grane


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 444 gości