zadanie dla fachowca...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

volkswagen.vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2007 17:28
Lokalizacja: Płock

zadanie dla fachowca...

Post autor: volkswagen.vw » wt paź 20, 2009 11:24

Panowie, mam kurcze problem. Dotyczy on żarówek... , np: pozycje, lub cofania lub jakies inne od czasu do czasu robią się czarne , czarno-srebrne w środku. Co dziwne nie przepalają się, tylko świecą, oczywiście przyciemnione dają coraz słabsze światło. Jaka przyczyna? kupuję dobrej klasy żarówki, a co i róż jakaś mi się obkopci.

Co ciekawe i warto o tym wspomieć: Gdy go kupiłem pare miesięcy temu samochód posiadał tylko jedne światło z przodu, wszystkie kierunkowskazy, 1 pozycje, 1 stop xD. Po wymianach żarówek i wymianie żaróweczek w środku samochodu (podświetlenie tablicy itp), wszystko jest w porządku, tz. tylko pojedyncze żarówki , najczęsciej pozycje tylne..

Nie ma oznak że jest wina akumulatora, ładowanie zsotało sprawdzone w różnych sytacjach (silnik w pracy, silnik w pracy + światła itp,) wszystko wyszło poprawnie.

prosze o pomoc, i z góry dziekuje łukasz



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » wt paź 20, 2009 11:59

pierwsza sprawa o jakiej zapomniałeś nas poinformować to po jakim czasie te żarówki zmieniają kolor i dokładne dane na temat żarówki czyli nie wiem H4 philips HightGuide itp.
Zazwyczaj te objawy jakie nam przedstawiam mogą być przyczyną nieszczelnej lampy, w niektórych przypadkach na gorącą żarówkę kapnie zimna woda i bańka strzeli a w niektórych nic się jej nie stanie prócz zciemnienia,
Takie ściemnienie o którym piszesz jest przyczyną wypalającego się w azocie wolframu oraz większemu napięciu dopływającego do żarówki i długiej eksploatacji żarówki

PS mogę się mylić z tym wolframem



volkswagen.vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2007 17:28
Lokalizacja: Płock

Post autor: volkswagen.vw » wt paź 20, 2009 12:45

Zjawisko dotyczy głównie żarówek w tylnych lampach (postoje, stopy, cofania) żarówki to NARVANA (made in germany :P ) Czas po jakiem żarówka się ściemnia to od 4 - do 6 tygodni. Na wszelki wypadek, srawdzę tą szczelność tylnych lamp bardzo dokładnie. Nigdy jednak nie znalazłem śladów wilgoci lub co gorsza wody gdzieś tam z tyłu .

dzieki wielkie, proszę , może ktoś jeszcze coś w tym temacie... ? :)



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » wt paź 20, 2009 14:12

volkswagen.vw pisze:żarówki to NARVANA
Chyba miało być NARVA a nie NARVANA :rotfl: W każdym bądź razie jak dla mnie to wątpliwa marka - może warto spróbować z jakąś inną?
Przyczyną może być też za wysokie napięcie ładowania, ale piszesz, że to już sprawdziłeś... Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Dodam jeszcze, że jakiś rok temu zmieniałem w moim motocyklu żarówkę H4, okazało się że była jeszcze fabryczna, oryginalna japońska żarówka Stanley'a. Motocykl ma 20 lat, a żarówka wyglądała bardzo ładnie, tylko wolfram się przepalił. Zmieniłem na coś w stylu tej Narvy i już w tym roku miałem problem z przeglądem, bo światło źle się rozkładało. Okazało się, że napylona osłonka na czubku bańki całkiem się wypaliła i wykruszyła. Tak więc polecam coś markowego, nie koniecznie najwyższy model. Podstawowego BOSCHa kupiłem chyba za niecałe 20zł.
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2009 14:14 przez piori, łącznie zmieniany 1 raz.



volkswagen.vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2007 17:28
Lokalizacja: Płock

Post autor: volkswagen.vw » wt paź 20, 2009 16:58

piori pisze:Chyba miało być NARVA a nie NARVANA :rotfl: W każdym bądź razie jak dla mnie to wątpliwa marka - może warto spróbować z jakąś inną?
no no, w pośpiechu wielu rzeczy się nie pamięta:) sprawdze coś innego, ale nadal jedno mnie zastanawia, dlaczego w samochodzie rodziców, (passat B5) zmieniłem żarówke na tą samą co w moim samochodzi i tam super świeci i wygląda po 6 miesiącach...



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » wt paź 20, 2009 19:32

reanimat pisze:na gorącą żarówkę kapnie zimna woda i bańka strzeli a w niektórych nic się jej nie stanie prócz zciemnienia
Z tą wilgocią to bym tak nie przesadzał...

Kiedyś w audi w tylnych lampach miałem nie szczelność i po deszczu miałem do połowy zalaną wodą i żarówkom oprócz osadu z wody nic nie było... Zarówki działały jeszcze bardzo długo.
A ta zmiana koloru może świadczyć o podwyższonym napięciu ładowania.
Albo po prostu zmień żarówki na najzwyklejsze POLAMP polskiej produkcji (mówię o żarówkach w tylnich lampach). Ja ich używam i nie ukrywam, że są bardzo dobre...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » wt paź 20, 2009 20:49

volkswagen.vw pisze:Panowie, mam kurcze problem. Dotyczy on żarówek... , np: pozycje, lub cofania lub jakies inne od czasu do czasu robią się czarne , czarno-srebrne w środku. Co dziwne nie przepalają się, tylko świecą, oczywiście przyciemnione dają coraz słabsze światło. Jaka przyczyna? kupuję dobrej klasy żarówki, a co i róż jakaś mi się obkopci.
Popraw styki żarówek,popsikaj jakimś "kontaktem",nie zapomnij też o kostce połączeniowej do lampy.U mnie przyczyną była zaśniedziała kostka przy lampie.Po tym problem znikł.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt paź 20, 2009 21:45

marcin.w pisze:Popraw styki żarówek,popsikaj jakimś "kontaktem",nie zapomnij też o kostce połączeniowej do lampy.U mnie przyczyną była zaśniedziała kostka przy lampie.Po tym problem znikł.
I jeszcze połączenia masowe do sprawdzenia oraz pomiar napięcia ładowania.
Przyznam szczerze, że to drugi przypadek, o którym słyszę tego typu - znajoma znajomego miała tak, ze żarówki co chwila się z tyłu przepalały, niektóre nawet pękały, wytapiało się szkło...



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » śr paź 21, 2009 23:43

te żarówki NARVA były w teście Auto Świat wypadły jako przedostatnie najlepiej wypadły osram i Philips Vision Plus czytałem że najlepiej nie oszczędzać na żarówkach



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » pt paź 23, 2009 00:06

Zamiast stosować dalej historyczne żarówki to polecam diody flux - na allegro duży wybór.
Ja zastosowałem jedną diodę Flux jako pozycję w tylnej lampie i przyznam że w dzień widać że się świeci i tym bardziej w nocy. Światło jest delikatnie słabsze ale pobór prądu o wiele mniejszy. Mniejszy pobór prądu = lepsze ładowanie - mniejsze spalanie paliwa.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » pt paź 23, 2009 12:22

weryfany nie lepiej kupić diody LUXEON?? wydatek rzędu ok 25 zł i bardzo mocno świecą są to tzw. diody mocy jedna dioda ma pobór do 4W



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob paź 24, 2009 21:52

Ale co mają diody do problemu kolegi volkswagen.vw?



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » ndz paź 25, 2009 00:14

właśnie sam się zastanawiam :crazy:

[ Dodano: 25 Paź 2009 00:16 ]
możliwe że rozmyślamy o źródłach oświetlenia nieniszczących odbłyśników oraz wytrwałych we wszystkich warunkach, aczkolwiek świateł dziennych nie można zastąpić diodami :crazy:



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » ndz paź 25, 2009 13:40

volkswagen.vw, dziś na CB słyszałem gościa, który mówił że mu się ciągle żarówka przepalała z tyłu w lampie. Przyczyną okazała się odkręcona jedna śrubka mocująca lampę. Przy pewnych obrotach silnika lampa dostawała wibracji i żarówkę szlag trafiał. Tobie niby się nie przepala, ale zwróć uwagę na zamocowanie lamp. Ewentualnie może gdzieś słabo łączy, iskrzy jakiś styk i na nierównościach żarówka mruga, co też pewnie by jej nie służyło...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości