problem z rozruchem po dłuższym postoju !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pablozz88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 21, 2009 19:13
Lokalizacja: galycyja

problem z rozruchem po dłuższym postoju !

Post autor: pablozz88 » śr paź 21, 2009 19:19

Witam mam problem z rozruchem po dłuższym postoju, wymieniłem akumulator centra 55 ah pięknie kręcił, auto stało 24 godz pod chmurką i juz pojawił sie ten sam problem co przed wymiana akumulatora o co tu chodzi ? Golf mk3 1.8 benzyna



Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » śr paź 21, 2009 19:22

Rozrusznik nie kreci po wymianie?
Jesli tak to musi jakis odbiornik "krasc" Ci prad
Posprawdzaj miernikiem na aku wyciagajac bezpieczniki
Powinno wskazac co tak lyka prad
No i oczywiscie sprawdz ladowanie powinno byc ok 14V
Ostatnio zmieniony śr paź 21, 2009 19:27 przez osaVWosa, łącznie zmieniany 1 raz.



pablozz88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 21, 2009 19:13
Lokalizacja: galycyja

Post autor: pablozz88 » śr paź 21, 2009 19:35

kreci kreci na początku jest ok , kręce raz i nic za drugim słychać wyraźny spadek mocy i rozrusznik coraz słabiej kreci , jak juz jest ciepły silnik t wszystko jest ok !

[ Dodano: 22 Paź 2009 15:28 ]
Sprawdziłem jest dokładnie 14V , po konsultacjach z mechanikiem wychodzi na to ze to zawór zwrotny paliwa jest uszkodzony , nie trzyma i paliwo spływa , odstawie go na jakiś czas i sprawdzę a w miedzy czasie wyczyszczę pompkę paliwa. Oby to było to gdyż sonda może jeszcze szwankować a to już ponoć droższa sprawa !!!



Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » czw paź 22, 2009 22:54

pablozz88 pisze:kreci kreci na początku jest ok , kręce raz i nic za drugim słychać wyraźny spadek mocy i rozrusznik coraz słabiej kreci , jak juz jest ciepły silnik t wszystko jest ok !

[ Dodano: 22 Paź 2009 15:28 ]
Sprawdziłem jest dokładnie 14V , po konsultacjach z mechanikiem wychodzi na to ze to zawór zwrotny paliwa jest uszkodzony , nie trzyma i paliwo spływa , odstawie go na jakiś czas i sprawdzę a w miedzy czasie wyczyszczę pompkę paliwa. Oby to było to gdyż sonda może jeszcze szwankować a to już ponoć droższa sprawa !!!
qrcze ale co ma paliwo do slabego krecenia rozruszkiem? Nie rozumiec :chytry:



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt paź 23, 2009 00:46

jeżeli kupiłeś nowy akumulator to powinieneś kręcić rozrusznikiem pół dnia. A jeżeli mówisz że po 24h zakręci Ci ledwo dwa razy to stawiam na "złodzieja" prądu. Napisz jakie masz radio. Jeżeli pionieer(chyba tak się to pisze) to poczytaj jak go podłączyć bo podobno lubi prąd nawet jak jest wyłączony. Sprawdź jeszcze czy nie świeci ci się żadna "ukryta" lampka np. w schowku czy w bagażniku.
Jak na mój gust to na 99% brak prądu.


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt paź 23, 2009 10:27

zawór zwrotny może spowodować że auto nie odpali, ale rozrusznik powinien kręcić bez problemu tym bardziej, że aku masz nowy



luki109
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 13:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: luki109 » śr lis 04, 2009 13:32

Witam,
podepnę się pod temat (nie chcę zakładać nowego), ponieważ też mam problem z odpalaniem. Dzieje się tak tylko po nocnym postoju w garażu. Jak jest ciepły to normalnie odpala. Rozrusznik kręci normalnie. Zaraz po zakupie (rok temu) wymieniono wszystkie świece, kable itd. Akumulator (Varta) jakieś dwa miesiące później. Przez ten czas przejechałem około 28000km głównie w mieście.
Tydzień temu dałem samochód do mechanika. Przeczyścili (tak powiedział mechanik) rozrusznik, a raczej zawieźli firmie, która się tym zajmuje. Mniemam, że go zregenerowali, ale nie jestem pewien bo się nie znam. Po tym zabiegu auto zaczęło odpalać jak nówka, nie ważne przy jakiej temperaturze silnika i otoczenia.
Dzisiaj problem powrócił. Proszę o pomoc. Co to może być. Auto to VW Bora 2.0 AZJ z 2002r.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr lis 04, 2009 13:38

tzn jaki problem powrócił, rozrusznik kręci i auto nie zapala czy rozrusznik w ogóle nie kręci?? Jeżeli rozrusznik kręci a auto nie odpala to wina leży w braku podawania paliwa, jeżeli rozrusznik nie kręci to winny jest brak prądu. Sądzę że pierwsze co to należało by podpiąć auto pod vag, może pokażą się jakieś błędy.


Obrazek

luki109
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 13:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: luki109 » śr lis 04, 2009 13:43

Lukasz_mk2 pisze:jaki problem powrócił
rozrusznik kręci, a auto nie zapala
Lukasz_mk2 pisze:wina leży w braku podawania paliwa
po dłuższym kręceniu czuć paliwo. Tak więc domyślam się, że jest "zalewany", więc paliwo chyba jest podawane.
Lukasz_mk2 pisze:podpiąć auto pod vag
No właśnie co do vaga to zapomniałem napisać, że nie wykazuje żadnych błedów.



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » czw lis 05, 2009 01:13

pablozz88, Miernik w tryb amperomierza i wpiąć między kleme a zacisk - bez kluczyka zobacz ile wkazuje.
Lukasz_mk2 pisze:Jeżeli rozrusznik kręci a auto nie odpala to wina leży w braku podawania paliwa
albo iskry nie ma


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości