Problem z zamkiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Janek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 02, 2005 15:08
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Problem z zamkiem

Post autor: Janek82 » czw lut 16, 2006 16:37

Uprzednio zacioł mi sie zamek przez mróz , to ja go WD 40 psikałem .
Są to drzwi od kierowcy .
Teraz wkładam kluczyk , chodzi mi w dwie strony , centralnego nie rusza , mechanizm zamka nie chodzi nic .

Centralny jest oki , ponieważ popsuty zamek , jak cały samochód zamyka mi sie przez drzwi od pasażera .

Od kierowcy zamek ruszam w dwie strony i nic . Co to może być ???
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 23:57 przez Janek82, łącznie zmieniany 2 razy.


http://pub.sinuspl.net/plaza/

wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » czw lut 16, 2006 17:02

Witam! Miałem taki sam problem. U mnie okazało się, że ułamał się bolec łączący klamkę z zamkiem, a dokładnie taki malutki dinks i juz nie działało. A samochód bez problemu otwierałem od strony pasażera...Możesz to sprawdzić, wyjmując klamkę. Trochę nie pamietam jak się to robiło, (może ktoś ew. mnie poprawi) chyba trzeba odkręcić śrubę imbusową pod zamkiem z boku drzwi i przesunąć klamkę w kierunku przodu auta, wtedy powinna wyjść. Jeżeli faktycznie załamał się ten bolec, to kupując go musisz zaznaczyć, że to do auta z centralnym, bo jest trochę inny. Jakby nie mieli, to weż do auta bez centralnego, tyle, że będziesz musiał go troche podszlifować. Pozdrawiam, powodzenia!



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw lut 16, 2006 17:13

Ułamał ci się taki haczyk na przedłurzeniu trzpienia który łączy wkładkę z mechanizmem zamka... W ASO to kosztuje 9zł ... A rozkrecasz zamek tak jak kolega wyżej pisze... Ale bez znaczenia jest to czy z centralnym czy bez... Dziś już nie dostaniesz takiego badziewia z cienkim bolcem... Ponieważ to była powtarzająca się usterka VW produkuje "wzmocnioną" część która nie pasuje do starszych zamków (dostaniesz pewnie w ASO propozycję zakupu za 70zł całego mechanizmu, który będzie do tej częsci pasował). W każdym razie kupujesz i pilnik w rękę aż dopasujesz... Jakieś 5 minut roboty.

Wg etki ten badziew się nazywa "mimośród" nr części 1H0 837 223 B
Ostatnio zmieniony czw lut 16, 2006 17:17 przez Marihuana Man, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » czw lut 16, 2006 17:14

od zawsze powtarzam... nigdy wd40 do zamkow :) , no ale ludzie robia jak chcca, potem do wd40 przyklei sie brud i zapadki nie beda chodzilu :)

a co do twojego przypadku to pewnie cięgło spadlo , jak rozbierzesz tapicerke to nie bedzie wiele roboty


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw lut 16, 2006 17:20

r30q pisze:a co do twojego przypadku to pewnie cięgło spadlo , jak rozbierzesz tapicerke to nie bedzie wiele roboty
No.... kolego czytaj wątek od początku do końca... Bo ziomek ma do odkręcenia jedną śrubkę by pozbyć się problemu a ty mu każesz całą tapicerkę drzwi zdejmować.. :beah:


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » czw lut 16, 2006 17:28

Marihuana Man pisze:
r30q pisze:a co do twojego przypadku to pewnie cięgło spadlo , jak rozbierzesz tapicerke to nie bedzie wiele roboty
No.... kolego czytaj wątek od początku do końca... Bo ziomek ma do odkręcenia jedną śrubkę by pozbyć się problemu a ty mu każesz całą tapicerkę drzwi zdejmować.. :beah:
eh no ja pracuje + czytam forum dlatego czasem nie wychodzi :P masz racje :) sry :P


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » pt lut 17, 2006 00:31

Miałem ten sam problem kręciłem kluczykiem i NIC!!!! tylko od strony pasażera... podzielam opinie Marihuana Men


VAG

Awatar użytkownika
Janek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 02, 2005 15:08
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Janek82 » pt lut 17, 2006 16:37

No mam zamiar to zrobić , ostanio sprawdzałem , zamek da sie wyjąc raze z kluczykiem


http://pub.sinuspl.net/plaza/

Awatar użytkownika
Vito Corleone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 26, 2006 23:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Vito Corleone » śr kwie 08, 2009 07:52

czesc. u mnei problem podobny. nie ulamal sie haczyk na wedzidelku tylko ucho na zamku, o ktore owo wedzidelko sie zahaczalo. pozostaje wymiana kluczyka i zamka?


My spirit you cannot breeaaak!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości