Nagrzewnica slabo grzeje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

uszek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 20, 2007 09:23
Lokalizacja: Nisko - Kraków
Kontakt:

Nagrzewnica slabo grzeje

Post autor: uszek1 » pn paź 19, 2009 14:44

Moze tu mi ktos pomoze a wiec do rzeczy
mam problem wymienialem w lecie nagrzewnice w passacie b4 z climatroniciem i teraz slabo grzeje
silniczek na dole reaguje bo jak odslonilem pod climatronikiem gabke to widac ze ciegno do przesuwania klapy zimne cieple reaguje weze niby oba cieple ktore wychodza z nagrzewnicy
Sam juz nie wiem jak i co mam sprawdzic, w tamtym tyg wyciagalem nagrzewnice jeszcze raz pozmienialem gabki w klapkach na nowe i dalej to samo i nie mam pomysłu juz
Nagrzewnica raczej odpowietrzona dobrze (robilem to 4 razy a poza tym przez 3 miesiace powinien sie sam odpowietrzyc)

dodam ze korek tez jest zmieniony na nowy orginalny climatronic nie podaje bledów poza brakiem r134a czynnika ale to inna sprawa uklad zalany czynnikiem G12

sprzegielko od sprezarki odlaczone (poza tym nie ma czynnika) mam wrazenie ze nagrzewnica nie ejst w stanie nagrzac powietrza gdy jest na auto leci zimne a gdy dam na 2 kreski wentylatora i nawiew głowny i nogi to wtedy leci cieple ale sam nie wiem moze ta nagrzewnica to badziew i dlatego tak
do tego wiem ze klapka od obiegu wewnetrznego nie dziala bo ulamany jest plastik do sterowania ale wczesniej tez tak bylo i auto grzalo przed wymiana nagrzewnicy a po juz nie

Samochod lapie temp bez problemu po kilku km

Nagrzewnica kupiona taka jedna z najtanszych na allegro oczywiscie nowa i zadnych zaworków na wezach nie mam przed nagrzewnica jak w golfach II, czyzby to nagrzewnica nie dawala rady?
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2009 14:49 przez uszek1, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn paź 19, 2009 14:52

wygląda na niedrożną , sprawdź ją , zdejmij oba węże od nagrzewnicy , i przelej ją z węża ogrodowego , zobaczysz czy woda przez nią przepływa swobodnie , jeśli nie, to badziew



uszek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 20, 2007 09:23
Lokalizacja: Nisko - Kraków
Kontakt:

Post autor: uszek1 » pn paź 19, 2009 15:00

oczywiscie przez nagrzewnice przeplywa woda bez problemu bo jest nowa



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn paź 19, 2009 15:12

jak przepływa bez problemu , to powinna grzać , może masz troszke za mało płynu , już sam nie wiem



uszek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 20, 2007 09:23
Lokalizacja: Nisko - Kraków
Kontakt:

Post autor: uszek1 » pn paź 19, 2009 16:19

wlewam plyn w jeden waz a druga strona wycieka plyn wiec raczej sprawdzone



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn paź 19, 2009 16:28

piszesz że wycieka , czy leje się pełnym strumieniem z drugiego węża , bo może być że od nowości jest mimo wszystko przytkana , i przepływ niby jest , ale jest mocno przydławiony



uszek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 20, 2007 09:23
Lokalizacja: Nisko - Kraków
Kontakt:

Post autor: uszek1 » pn paź 19, 2009 16:31

nie wiem nie mam mozliwosci podlaczenia weza ogrodowego przynajmniej przez najblizszy tydzien plynu jest wiecej niz trzeba w kazdym badz razie mam ochote kupic nagrzewnice valeo i tak czy inaczej ja wymienic bo reszte rzeczy raczej wykluczylem (klapki, zapowietrzony uklad, termostat)
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2009 16:34 przez uszek1, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn paź 19, 2009 17:01

sprawdź jeszcze filtr pyłkowy na podszybiu , piszesz że masz niedziałającą klapkę obiegu wewnętrznego , tylko w jakim jest teraz położeniu , bo przy klimie manualnej jak nie ma podciśnienia , albo jest uszkodzone , to obieg jest wtedy ustawiony na pobór z zewnątrz , jeśli jest tak u Ciebie ustawione , a filtr zabrudzony mocno , to tak się może dziać że nie grzeje



uszek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 20, 2007 09:23
Lokalizacja: Nisko - Kraków
Kontakt:

Post autor: uszek1 » pn paź 19, 2009 17:08

tak klapka jest ustawiona na obieg z zewnatrz oczywiscie ale wydaje mi sie ze im bardziej filtr zabrudzony tym nie bedzie bralo wystarczajaco powietrza zimnego i po prostu powinno grzac bardziej, bo powietrze zimne leci jak ta lala

filtr wymieniony jakies ponad pol roku temu ale tez go zmienie
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2009 17:09 przez uszek1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn paź 19, 2009 17:23

a może dmuchawa za słabo dmucha , i całe ciepło sie tylko kisi pod deską , a nie wylatuje do środka auta , to są tylko moje pomysły co może jeszcze być



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn paź 19, 2009 17:31

u mnie tez bardzo słabo daje cieplo... Im wiekszy bieg tym zimniejsze powietrze.. Co moze byc?? plynu w zborniczku mam troszke mniej niz minimum moze to byc przyczyna??



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn paź 19, 2009 17:40

może , ale nie powinno , dla sprawdzenia dolej do normalnego poziomu i zobaczysz



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn paź 19, 2009 17:50

tez mi sie wydaje ze to nie bedzie przyczyna. Wydaje mi sie ze nagrzewnica u mnie <papa>



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » pn paź 19, 2009 22:18

według mnie to moze byc tak jak u mnie w t4 czyli spadła jedna rura co idzie do srodkowych kratek i jak włacze wentylator to słabo grzeje bo ciepłe powietrze sie schładza w tapicerce i przez kratke wylatuje chłodne


VW NA ZAWSZE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości