skrzywione tylne koło ( tylna belka ?)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pt cze 26, 2009 15:28

ten diagnosta gołym okiem stwierdził, że jest do wymiany:/ trzeba wymieniać? czy da się coś jeszcze zrobić? jak trzeba wymieniać to jakie są koszta?:>



Awatar użytkownika
rafreality
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: rafreality » pt cze 26, 2009 16:09

Jak jest belka krzywa to żeby ją wyprostować, a jest to czasem niemożliwe, należy ją wyciągnąć z auta, tj. dźwignąć tył samochodu, ściągnąć koła, rozkręcić zawieszenie z tyłu, odkręcić belkę, wyciągnąć, można przemierzyć otwory czy są symetryczne. Najlepiej wjechać na podnośnik, taki z łapami lub na płytę. Koszt z belką u nas to jakiś tysiak.



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pt cze 26, 2009 19:07

aha, ale to belka nowa czy używana? oczywiście mi chodzi o MK4



flame3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 21, 2005 16:09
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: flame3 » śr lip 15, 2009 23:24

Witam ! ja mam też problem z ustawieniem zbieżności w VENTO, diagnosta stwierdził że już kręcił belkę na maxa z lewej na max do przodu z prawej na max do tyłu, a zbieżności dalej nie ustawił i stwierdził że belka do wymiany. i teraz pytanie czy jest sens wymieniac belkę czy mozna wymienic jakis element? Co to jest ten czop na łożyskach? Da się wogóle kupic nową belka do Vento? bo wiadomo jak to z używkami... a jeżeli nie belka to co buda przekoszona i wtedy pewnie już sie nic nie da zrobic?...

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 19:49 ]
halo?



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Post autor: nigol_jom » pn paź 19, 2009 14:07

witam,

Najpierw podzielę się moimi spostrzeżeniami:
w Vento miałem spotkanie z krawężnikiem i okazało się że poszedł czop, (a fachowo to chyba pista się nazywa).
Objawy: auto ciągnie w jedną stronę z mniej więcej stałą siłą i ustawienia przednich kółek nic nie dają. Do tego dochodzi wymiana łożyska co 10 - 15 tyś km. Wymiana pisty i było OK

Teraz:

W golfie MkIV (kombik) mam podobny problem tylko że łożysko działa bez problemu już ponad 30 tyś więc raczej belka.

Porada: Jedźcie na zbieżność i poproście żeby tymi patykami co robią przód zmierzyli tylne koła i wyjdzie które jest i o ile krzywe.

Prośba:

czy ktoś może zamieścić rysunek wszystkich części składowych tylnego zawieszenia? np z programu serwisowego jakiegoś?

Robię przymiarkę do samodzielnej wymiany belki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości