pomożcie pompa wody mkII RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

pomożcie pompa wody mkII RP

Post autor: vwfun » czw lut 16, 2006 09:52

napisz cie prosze czym sie objawia uszkodzenie pompy wody w tym silniku.powiem tak ze gdy odpale silnik slysze takiedziwne chrobotanie (chr chr chr chr chr..... :) ) mniej wiecej tak to brzmi gdy dodaje gazu to sie nasila.przed chwila jak z pracy wracalem cos mi zaczelo tak jakby trzec.mysle moze to skrzynia (automat mam) ale zmieniam biegi i nic wiec odpada.nic nie szarpie i nie przerywa a olej wporzadku.pozniej mysle moze rolka napinacza paska rozrzadu (w kwietniu byl wymieniany) ale nie.przylozylem reke do pompy i wydaje mi sie ze to moze byc to ale chcialbym sie upewnic czym objawia sie usterka pompy wody. temperature trzyma OK i tak to wszytsko dobrza.juz sam nie wiem.pozdrawiam i licze na Wasza pomoc. :pub:



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » czw lut 16, 2006 10:03

Skoro ma temperature w normie to raczej pompa odpada...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 16, 2006 10:08

Może ci pasek chrobotać. Zdejmij pasek od pompy wody i odpal na chwile silnik, jak chrobotanie ustanie to będzie można coś więcej powiedzieć, może masz za mocno pasek naciągnięty i jęczy z bólu.



Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » czw lut 16, 2006 10:09

W moim RP jak padła pompa wody to było wiadomo od razu bo sie rozciekła. U ciebie nie cieknie? Jak odpalisz silnik to na słuch nie zlokalizujesz skąd chrobocze?
pozdro :pub:


VW RULEZ :)

vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » czw lut 16, 2006 10:16

gdy probowalem na sluch to wydawalo mi sie ze to gdzies od tylu silnika ale tam w smie nie ma co chrootac a gdy przylozylem reke do pompy to wydawalo mi sie to wlasnie to ze to tak jakby z pompy sie dobywalo



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 16, 2006 10:20

vwfun pisze:gdy probowalem na sluch to wydawalo mi sie ze to gdzies od tylu silnika ale tam w smie nie ma co chrootac a gdy przylozylem reke do pompy to wydawalo mi sie to wlasnie to ze to tak jakby z pompy sie dobywalo
Tak jak już pisałem, zdejmij pasek i posłuchaj.



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » czw lut 16, 2006 10:21

TAZ chyba masz racje zejde pozniej do garazyku i zdejme pasek a pozniej odpale samochod i sie okaze.jesli ucichnie to nastawie tak pasek by bylo ok a jesli nie ...... to sie zdenerwuje



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 16, 2006 10:29

Sprawdź też stan paska, jak jest już w nie najlepszej kondycji to go wymień. Innym powodem może być zacierające się łożysko w pompie wodnej, ale ono zazwyczaj zaczyna popiskiwać, a nie chrobotać.



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » czw lut 16, 2006 10:31

no i wlasnie mnie to zastanawia.bo juz sam nie wiem co bedzie jak sie okaze ze to nie to.qrcze juz zglupialem od tego



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 16, 2006 10:34

Jak zdejmiesz pasek, a chrobotanie pozostanie to ja mogę tylko obstawiać tarcie paska rozrządu o tą plastikową osłonę na dole. Chodzi o tą czarną. W kilku silnikach spotkałem się, że była przetarta właśnie od paska rozrządu.



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » czw lut 16, 2006 17:47

a powiedz TAZ jak ona jest montowana i jak to mozna naprawic??

[ Dodano: Sob Lut 18, 2006 23:56 ]
a jednak Panowie...pompa wody :) wlasnie zaczela popiskiwac i ten odgos opisany powyzej to pochodzi z niej.zrobilem jakmowiliscie tj zdjalem pasek i szum ustal a co sie okazalo to nawet mi sie lekko rozszczelnila a to chrobotanie wzielo sie z tad ze rolka od pompy byla juz skrzywiona i tarla o obudowe rozrzadu :) pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości