[audi]Termostat!!!Duzy klopot!!!!!!!!! : ((((

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw lut 16, 2006 00:37

Wiecie co ja mam tak ze jak auto postoi w garazu to czasme przyjde zapale i mi nie mruga ta kontrolka !! a jak stoi na zimnie to zawsze mruga :// nie wiem o co chodzi auto mi sie nagrzewa prawidlowo plyn jest ok czujnik wymienilem szujniki sprawdzalem nie wiem czy to termostat ?? :/ a wskaznik wskazuje mi max polowe temperatury !! (moze dlatego ze zima jest ) ale wiecej niz poza polowe nie przechodzi ://



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw lut 16, 2006 07:20

Mam jedną uwagę do pomiaru temperatury. Nie można jej oceniać na podstawie wskazań na wskaźniku. Czujniki są mało dokładne i mogą mieć spore przekłamania. Kupiłem NOWY czujnik i na wskaźniku jest prawie mac (jakieś 1,5mm przed ost. kreską). Silnik na pewno nie jest przegrzany, węże "zachowują" się tak jak powinny, wentyl też się włącza, ciepełko w aucie....



Radzik763
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw sty 26, 2006 18:03
Lokalizacja: Łódz

Post autor: Radzik763 » czw lut 23, 2006 01:22

Ja juz sie uporałem z ta migajaca kontrolką . Wymieniłem korek na zbiorniczku wyrownawczym<OKAZAŁ SI ZWALONY>i dolałem płynu do kreski MAX .i teraz jest wszystko OK. Woda jest na połowie miedzy max a min, a wskaznik temperatury na połowie a nieraz minimalnie wiecej. ale ten problem uwarzam za skonczony. POZDROWIONKA i dzieki za wymiane pogladow (KLEKOTY GÓRA).



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » czw lut 23, 2006 02:15

PawelK pisze:witam. Z tego co widze to ten problem ma sporo osób. Mój Golf byl ciagle niedogrzany(ciagle na dużym obiegu) zmieniłem termostat na jakiejs badziewnej firmy Made in France to sie zaczelo co kolega opisywał górny goracy,doly zimny i 100* na wskaźniku, wentylator nie włanczał sie. Wkurzyłem sie i kupiłem drugi Wahlera no i teraz jest lepiej acz nie idealnie.Temp. w drodze krąży miedzy 90 a 93 no a a wentyl włancza sie gdzies przy 98*. Tak ze spróbuj tej firmy. Choc i tak mysle ze cos jest nie tak no ale to chyba tak zostawie:) a jaka wreszcie powinna byc ta temperatura?
Masz idealnie i nic nie ruszaj. Są 2 rodzaje czujników do chłodnicy właczających wentylator, Ty widocznie masz ten z wyższą temp włączenia. W ogóle słyszałem od mechaników że niektóre VW pracują na 95-98 st i jest to normalne.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości