Problem z nagrzewnica??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kafel57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 17, 2009 00:05
Lokalizacja: Siedlce

Problem z nagrzewnica??

Post autor: kafel57 » sob paź 17, 2009 01:08

Co jest nie tak??

Jakies dwa miesiace temu wymieniłem nagrzewnice w swoim MKII 1.6TD stara sie rozszczelnila i zrobila sie sauna w samochodzie:).
Kupiłem nowa Febi (ok 50zl) wszystko złożylem do kupy i coś słabo grzeje:/.
Dmucha letnim powietrzem caly czas, a samochod oczywiscie ma temperature 90stopni,przewody gorące itd.
Wyrzuciłem zaworki ktore znajdowaly sie w przewodach dochodzacych do nagrzewnicy i zastapiłem je dwoma rukami miedzianymi,
nastepnie odpowietrzylem caly układ chłodzenia, klape ktora steruje sie suwakiem od zimnego powietrza i cieplego zakleiłem taka mata
(bo ta klapka miala trzy dziury i pomyslalem ze moze przez te dziury miesza sie powietrze i dlatego jest letnie)
No i prosze koledzy doradzcie mi co jest nie tak??
Czy ta nagrzewnica juz tak ma ze słabo grzeje??
Kupić innej firmy?? Uzywke?
Zaznaczam ze stara byla bardzo wydajna ze aż parzyło w dłonie.... dzieki z góry



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob paź 17, 2009 02:15

Sprawdzałeś czy nie masz czasem wiatraka zapchanego liścmi albo kratki , może tem przekłamuje termostat siadł -poziom płynu w zbiorniczku , zle odpowietrzony układ?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Post autor: arwam » sob paź 17, 2009 10:13

grandi, układ sie odpowietrza sam po otwarciu termostatu.
do sprawdzenia termostat i czujnik temperatury płynu chłodzącego.



kafel57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 17, 2009 00:05
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: kafel57 » sob paź 17, 2009 11:07

Tego czy jest zapchany to jeszcze nie sprawdzilem ale zrobię to...
Poziom płynu jest w normie.Termostat jest dobry, temperaturę łapie prawidłowo,
wiatrak się włącza jak minie 90stopni przewody,chłodnica są gorace....
Czujnik temperatury jest dobry jak i drugi od świec zarowcych(bo chyba o te chodzi czujniki co sie znajduja w króćcu co idzie do głowicy)...
Czy np zmiana na inna nagrzewnice pomoze??
Na jakas uzywke??
Czy Lepiej kupic innej firmy??
Jak tak jaka polecacie?



master49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 01, 2009 22:19
Lokalizacja: Białystok

Post autor: master49 » sob paź 17, 2009 16:36

kolego to ta klapka z dziurami, musisz ją zakleić taśmą termoizolacyjną bo normalnie ta klapka jest obita taką gąbką i ona się rozsypała , pewnie ci sypało syfem z nawiewów , najlepiej dojdz do tego od strony schowka, wyjmiesz schowek i półke i będziesz miał tunel z dmuchawą ,wyjmujesz tunel i masz klapke i zaklejasz ,



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob paź 17, 2009 19:40

???
Ostatnio zmieniony sob paź 17, 2009 23:34 przez reanimat, łącznie zmieniany 2 razy.



master49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 01, 2009 22:19
Lokalizacja: Białystok

Post autor: master49 » sob paź 17, 2009 20:21

kolego reanimat nie wiem dlaczego masz przy nicku serwisant bo ni jak to pasuje do twojej znajomości z mechaniki , ja nie udzielam sie na forum jak nie wiem jaka jest przyczyna ale widze ze takich jak ty jest wielu , sami krzykacze , wiec wytlumacze jasniej krzykaczu , jest taka metalowa klapka z trzema otworami nie wiem po co one i jest ona obita gąbką która zmienia przebieg powietrza ( wykonuje sie to pokrętłem regulacji temperatury) czy ma powietrze przechodzic przez nagrzewnice czy ma omijac ją i jezeli gabka sie rozsypie klapka ta nie spelnia swej funkcji gdyz ustawiajac na cieply nawiew zamykamy klapke tak ze obieg powietrza idzie przez nagrzewnice a jezeli ta klapka ma otwory to powietrze przez nie ucieka i czesc idzie przez nagrzewnice a czesc ja omija. Drogi reanimat ja napisalem tu dlatego ze mam ten sam problem i tak go naprawilem i jest ok a w lato jest wlasnie ok bo w lato po ustawieniu na zimne idzie ku...wa przez nagrzewnice i mozna sie usmazyc wiec nie tlumacz co robic ludziom ktorzy juz to przerabiali i pokazujesz wlasnie tylko ze jestes takim samym znawca jak 90% uzytkownkow tego forum.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » sob paź 17, 2009 21:11

master49 pisze:jest taka metalowa klapka z trzema otworami nie wiem po co one i jest ona obita gąbką która zmienia przebieg powietrza ( wykonuje sie to pokrętłem regulacji temperatury) czy ma powietrze przechodzic przez nagrzewnice czy ma omijac ją i jezeli gabka sie rozsypie klapka ta nie spelnia swej funkcji gdyz ustawiajac na cieply nawiew zamykamy klapke tak ze obieg powietrza idzie przez nagrzewnice a jezeli ta klapka ma otwory to powietrze przez nie ucieka i czesc idzie przez nagrzewnice a czesc ja omija. Drogi reanimat ja napisalem tu dlatego ze mam ten sam problem i tak go naprawilem i jest ok a w lato jest wlasnie ok bo w lato po ustawieniu na zimne idzie ku...wa przez nagrzewnice i mozna sie usmazyc wiec nie tlumacz co robic ludziom ktorzy juz to przerabiali i pokazujesz wlasnie tylko ze jestes takim samym znawca jak 90% uzytkownkow tego forum.
Dobrze Kolega gada!!! :pub:



arwam

Post autor: arwam » sob paź 17, 2009 21:14

flatron316 pisze:master49 napisał/a:
jest taka metalowa klapka z trzema otworami nie wiem po co one i jest ona obita gąbką która zmienia przebieg powietrza ( wykonuje sie to pokrętłem regulacji temperatury) czy ma powietrze przechodzic przez nagrzewnice czy ma omijac ją i jezeli gabka sie rozsypie klapka ta nie spelnia swej funkcji gdyz ustawiajac na cieply nawiew zamykamy klapke tak ze obieg powietrza idzie przez nagrzewnice a jezeli ta klapka ma otwory to powietrze przez nie ucieka i czesc idzie przez nagrzewnice a czesc ja omija. Drogi reanimat ja napisalem tu dlatego ze mam ten sam problem i tak go naprawilem i jest ok a w lato jest wlasnie ok bo w lato po ustawieniu na zimne idzie ku...wa przez nagrzewnice i mozna sie usmazyc wiec nie tlumacz co robic ludziom ktorzy juz to przerabiali i pokazujesz wlasnie tylko ze jestes takim samym znawca jak 90% uzytkownkow tego forum.


Dobrze Kolega gada!!! :pub:
flatron316,

wiem bo ja tak samo ten problem rozwiązałem :helm:



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob paź 17, 2009 23:25

zważywszy na to master49, iż wyjaśniłeś o co Ci dokładnie chodzi zwracam więc Tobie Honor i kłaniam się nisko, gdyż w pierwszym momencie myślałem iż mówisz o filtrze przeciwpyłowym znajdującym się pod osłoną w komorze silnika. Tak więc po dokładnym przeanalizowaniu stać mnie na to by przyznać się do błędu i przeprosić



arwam

Post autor: arwam » sob paź 17, 2009 23:29

reanimat,

mam jeszcze małą propozycję żebyś zedytował poprzedni swój post bo takie słowa nigdy nie powinny paść

Pozdrawiam i życzę mniej nerwów :bigok:



kafel57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 17, 2009 00:05
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: kafel57 » sob paź 17, 2009 23:30

Napisalem na samym poczatku "klape ktora steruje sie suwakiem od zimnego powietrza i cieplego zakleiłem taka mata" bo tam byly chyba 3 dziury... Wiec nie wiem w jaki sposob mam usunać moj problem:/ ???



arwam

Post autor: arwam » sob paź 17, 2009 23:31

kafel57, patrz w mój post pierwszy w tym temacie i przy okazji możecie jeszcze sprawdzić kąt wtrysku



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » sob paź 17, 2009 23:33

moglibyśmy razem z master49 zmienić aby jedno i drugie nie ucierpiało :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 326 gości