Problem z doborem lakieru czy to mozliwe ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mishaxxl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 02:43
Lokalizacja: Ostrołęka / Olsztyn
Kontakt:

Problem z doborem lakieru czy to mozliwe ??

Post autor: mishaxxl » śr lut 15, 2006 13:56

Czy w dzisiejszych czasach jest mozliwy problem z doborem lakieru??
Mam golfika pomalowanego na kolerk taki jak w profilu, jest foto jest to fiolet wpadajacy w słoncu na załamaniach i deszczowe dni w jasny fiolet . Gdzie dorobic taki lakier
Ostatnio zmieniony czw kwie 09, 2009 21:16 przez mishaxxl, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr lut 15, 2006 14:01

Poszukaj przedstawiciela STANDOXa w okolicy, i tam napewno ci dobiora odpowiedni lakier :)


Obrazek

fibolek

Post autor: fibolek » śr lut 15, 2006 15:12

A czy aby nikt ci miksa nie rzucił na samochód.Bo jeśli tak to będzie lekki ból.
Tak wnioskuję czytając że w deszczowe dni wpada ci w jasny fiolet.Lub też masz położoną jakąś ciekawą bazę.

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 14:29 ]
Lub tez jaki masz lakier czy aby napewno Akryl?
Czy sam lakierowałes na taki "ciekawy" kolor Gofera?
Bo coś mi tu nie pasuje.I nie wyzywaj ich poprostu jak nie wiedzą co jest położone to szukają.A gość jeżeli dał se spokój to dał se spokój i powinien skroic cię tylko za przygotowanie do malowania.Napewno nie 800 zeta.A rozmawiałes porządnie z tymi "lakiernikami" czy im wszystko wytłumaczyłeś.U mnie jest tak że jeżeli gość wiem i nie może dobrać lakieru to ci oddaje furę nie ruszoną.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lut 15, 2006 15:32

No wlasnie niektorzy ja maluja jkies auto to robia tak !! wezme czerwony jeszcze niebieski i dorzyce roche srebnego i zobaczymy co wyjdzie i takie potem czyms pomaluja !!!!! I z tym jest malutki problem z doborem lakieru !! Wiem bo moj Tata jest mechanikiem i nie raz jak zwozil probki do dorobienie to kolesie sie tam niezle gimnastyowali zeby to wygladalo ta samo :/// hehe a tek serio to powazna sprawa !!

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 14:35 ]
A no wlasnie to za to przygotowanie do malowanie to 800 zl to wg mnie ciut za duzo !!:// Znalazl by sie tanszy lakiernik napewno



fibolek

Post autor: fibolek » śr lut 15, 2006 15:41

Mówię sruga sprawa podkład napewno jest dany jakiś "fajny podkład" czyli baza skoro zmienia lekko barwę przy zachmurzeniu.A to wystarczy.Musiałby zbadać jakoś jaki ma podkład bazowy i dać taki sam tylko że jak to sprawdzić.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr lut 15, 2006 16:11

ja kiedyś miałe dobrego lakiernika ale w wawie u niego wsio musiało być lux inaczej fury ci nie oddał no ale cóż wiek swój miał i niestety odszedł z tego świata


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

mishaxxl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 02:43
Lokalizacja: Ostrołęka / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: mishaxxl » śr lut 15, 2006 20:58

Dzisiaj objezdziłem miasto za lakier i lipa nigdzie nie chca sie podjac :/ ,a auto z takim kolorkem kupiłem w Niemczech i nie mam pojecia jak oni go malowali z karteczek nic dorobic nie moga koles siedział skubał przy lakierze tydzien i po tygodniu nie dorobił mowił ze osiagnł ten kolor ale na załamania i głebia koloru nie jest jasnym fioletem tylko niebieski nie wiem co teraz zrobic . A 800zł to nie za przygotowanie tylko juz na gotowo. Wiec teraz pytanie ile mozna mu dac za to co zrobił ??
Dzis jezdziłem i za lakier na całe auto 1,5 litra (malowac wierzchem ) policzyli mi 500zł komplet (baza, bezbarwny itp.) i lakiernik inny na czarno robi powiedział ze za pomalowanie juz przygotowanego auta całego oklejonego zmatowanego chce od 100-300zł kwesta humoru ;) ja sam szczeze wolał bym u jednego wszytsko no ale cena jest zupełnie inna bo w sumie 700zł a nie 1500zł i mam problem

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 20:15 ]
Wyszukłem na necie zakład gdzie dorabiaja na lakierach STANDOX i to własnie tam koles tydzien siedział na nim i mowił ze stracił 200zł dorabiajac ale i tak lipa :otepienie: ale moze jakis nie doszkolony :chytry:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lut 15, 2006 21:26

U mnie niedaleko zywca jest Du-pond czy jakos tak i tam moja tata dorabia farby do aut co maluje !!! Koles jest naprawde dobrym fachowcem bo nawet ze slowacji do niego przyjezdzaja tylko po dorobienie farby :)))



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 15, 2006 23:37

Twój lakier wygląda jak fiolet z różową perłą. Lakiery perłowe bardzo ciężko się dobiera bo na przykład różowej perły jest kilka odcieni o różnej intensywności, jak do tego wszystkiego masz mixa to masz problem nie lichy bo nikt bogiem nie jest i nie zgadnie co z czym zmieszano żeby uzyskać twój kolor. Ja na twoim miejscu wziął bym lakier bardzo podobny i auto z wierzchu polakierował całe.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr lut 15, 2006 23:44

To musi sie dac dorobic :))

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 22:46 ]
TAZ pisze:Ja na twoim miejscu wziął bym lakier bardzo podobny i auto z wierzchu polakierował całe.
No to jest dobre wyjscie tylo ze koszat bede troche duuze :/:)



fibolek

Post autor: fibolek » czw lut 16, 2006 11:50

Panowie ale z tego co wnioskuje z jego posyu to i tak i tak musi prysnąć całe auto.A może sobie odpuścić lakierowanie od "środka" przecież jak znajdzie podobny kolorek to od środka widać nie będzie aż tak bardzo różnicy.
Dlatego ja tam wole zwykłe firmowe(oryginalne) odcinie VW bez bajerów.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 16, 2006 12:04

Nic dodać, nic ująć.



mishaxxl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 02:43
Lokalizacja: Ostrołęka / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: mishaxxl » czw lut 16, 2006 15:06

Przespałem sie z mysla ze musze wywalic troche wiecej kasy i pomalowac całe autko tylko teraz dogadać sie na dobra kase. Ile za malowanie całego auta brz srodka biora lakiernicy ile lakier + robocizna (aha i ja pomagam tzn. matuje, oklejam,sciagam plastiki) mi "lakernik" powiedział ze trzeba 1,5l na wierzch i w sklepie policzyli mi za lakier 500zł komlet baza clar itp. Prosze o szybka odpowiedz bo dezycja o malowaniu auta musi zapasc na dniach



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 16, 2006 15:27

Za lakierowanie i polerke nie dał bym mu więcej jak 500zł, skoro sam rozbierasz, matowisz i składasz. Litr lakieru kosztuje około 160zł za samą bazę, litr rozcieńczalnika akrylowego 7zł, litr claru 42zł, litr utwardzacza 42zł. Co daje nam na golfa baza 1,5 litra = 240zł, klar do dwóch litrów = 84zł, do tego utwardzacz litr = 42zł, rozcierńczalnik 2litry = 14zł. Wszystko razem daje nam 380zł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 175 gości