[mk3]Łożysko przednie ....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

[mk3]Łożysko przednie ....

Post autor: Artur79 » śr lut 15, 2006 22:57

od niedawna podczas jazdy mam wycie z przodu auta ... z lewej strony ... po wsluchaniu sie nie bylem pewien czy to łożysko czy moze skrzynia ... ale jak włącze luz podczas jazdy i mam wcisniete sprzeglo to halas nadal jest .....

wiec wybrałem łozysko ... podjechalem do salonu VW zeby mi sprawdzili bo mniejszy mechanik powiedzial ze to opona .... ale pamietam jak brzmialy opony przed zima i to jest inny dzwiek ...

w salonie stwierdzili luz w lewym lozysku i ze to ono wyje ... wiec trzeba je zmienic ... oczywiscie nie w VW bo straszna kase chca ...

teraz pytanie jakiej firmy łożysko kupic ?? w łodzi za duzego wyboru nie ma ... intercars i inne male firmy ... ale one zazwyczaj maja to co w intercars ... teraz wybierajac z oferty intercars co kupic ??

jaka firma ?? ... czytalem na forum ze kostz to okolo 40zl a tam 4max kosztuje 50 a SFK ponad 100 .... wiec ktora firme brac ?? moze ktos znal sklep w lodzi gdzie kupie lepiej i moze taniej ??

aha golf jest - silnik 1.8 rocznik 92.
Ostatnio zmieniony czw lut 16, 2006 00:14 przez Artur79, łącznie zmieniany 1 raz.


---> Golf III 1.8 <---

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 15, 2006 23:05

Skoro nie chcesz zapłacić za SKFa ponad stówę to polecam OPTIMAL. Cena około 60zł nie więcej.



caros11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: caros11 » śr lut 15, 2006 23:21

ja polecdam ten splepik http://www.automotosklep.pl/witryna_ie.htm maja sporo gratów w rosodnych kasie i sie tam zaopatrzam od czasu do czasu :okej:



Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » czw lut 16, 2006 01:18

problem w tym ze wlasnie OPTIMAL nie moge dostac w lodzi .. a w piatek jade na wymiane lozyska bo w sobote w trase jade ... wiec musze miec szybko nowe ... SKF to ostatnie z wyjsc ... jak nie dostane nic dobrego to bede zmuszony kupic ...
z takich firm co sa w intercarsie ktore najlepiej :

- HANS PRIES
- 4MAX
- EVR
- no i oczywiscie SKF

najtanszy 4MAX .. reszta to okolice 80 - 130


---> Golf III 1.8 <---

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 16, 2006 10:32

Jak masz zamiar auto trzymać kilka lat to zainwestuj w SKF. Przeleciałem na takich ponad 120000km i jeszcze luzu nie mają. Jeżeli chodzi o ich jakość reklamowaną przez mechaników to ja się pod nią podpisuję.



a.lebek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [mk3]Łożysko przednie ....

Post autor: a.lebek » czw lut 16, 2006 22:17

Artur79 pisze:od niedawna podczas jazdy mam wycie z przodu auta ... z lewej strony ... po wsluchaniu sie nie bylem pewien czy to łożysko czy moze skrzynia ... ale jak włącze luz podczas jazdy i mam wcisniete sprzeglo to halas nadal jest .....

wiec wybrałem łozysko ... podjechalem do salonu VW zeby mi sprawdzili bo mniejszy mechanik powiedzial ze to opona .... ale pamietam jak brzmialy opony przed zima i to jest inny dzwiek ...

w salonie stwierdzili luz w lewym lozysku i ze to ono wyje ... wiec trzeba je zmienic ... oczywiscie nie w VW bo straszna kase chca ...

teraz pytanie jakiej firmy łożysko kupic ?? w łodzi za duzego wyboru nie ma ... intercars i inne male firmy ... ale one zazwyczaj maja to co w intercars ... teraz wybierajac z oferty intercars co kupic ??

jaka firma ?? ... czytalem na forum ze kostz to okolo 40zl a tam 4max kosztuje 50 a SFK ponad 100 .... wiec ktora firme brac ?? moze ktos znal sklep w lodzi gdzie kupie lepiej i moze taniej ??

aha golf jest - silnik 1.8 rocznik 92.


Witam
Ja mam z przodu OPTIMALE wszystko OK - polecam.
PZDR



Awatar użytkownika
bolek78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt sie 02, 2005 21:14
Lokalizacja: bedzin
Kontakt:

Post autor: bolek78 » czw lut 16, 2006 22:22

czasami nie kupuj 4max bo to zlom z plasteliny



Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » czw lut 16, 2006 22:55

wiec tak .... OPTIMAL sa nie do dostania w lodzi .... a nie bede kupowal badziewia za 50 zl ....

bylem dzis u mechanikow ... opier..... mnie ze chce kupic badziew ... wiec oberwalo mi sie mocno ... wyslali mnie do sklepu przez nich polecanego i dostalem tam lozysko SKF za 89zl. Co prawda jest to samo lozysko bez smaru wciskowego i czegos tam ale mechanicy powiedzieli ze to nie bedzie im potrzebne ... wiec dziekuje za rady ... jednak lepiej zainwestowac i miec spokuj na dluzszy czas ....

aha teraz pytanie czy po tym zabiegu musze jechac na zbieznosci itp ??


---> Golf III 1.8 <---

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » pt lut 17, 2006 15:55

po zmianie przedniego łożyska powinno się zrobić na nowo zbierzność

pozdro


Seba

Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » pt lut 17, 2006 20:40

Łożysko zmienione na SKF ... co za cisza w samochodzie :)

teraz trzeba na zbieznosc pojechac ... ile taka przyjemność kosztuje ??


---> Golf III 1.8 <---

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt lut 17, 2006 22:35

Artur79 pisze:teraz trzeba na zbieznosc pojechac ... ile taka przyjemność kosztuje ??
U mnie w mieście komputerowe ustawienie kosztuje w granicach 50 - 100 zł. Ale skoro nie dotylałeś kńcówki drążka to po co regulować zbierzność ??? ew ką pochylenia koła bo chyba ustawia się dwoma śrubami od Amortyzatora. więc chyba musisz podjechać sprawdzić geometrie.



Awatar użytkownika
malox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt paź 26, 2004 15:21
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: malox » sob lut 18, 2006 00:00

Zbieżność niekoniecznie.Zależy czy był cały mcperson wyciągnięty tj,.z amortyzatorem.Jeśli tak to zbieżności nie trzeba



Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » sob lut 18, 2006 00:41

wielkie dzieki za pomoc ...

byl wyciagany caly mcperson .. wiec narazie odpuszcze zbieznosc ...

mysle co zrobic .. zbieznosc i tak i tak zrobie tylko ze nie teraz tylko na wiosne /lato ... ale czy nie lepiej najpierw zrobic lozysko z drugiej strony ?? jest cicche ale to tez bylo ciche i pojawilo sie nagle ... 500km i wymiana ... co robic z tym drugim ?? zmienic czy dac sobie spokuj ??


---> Golf III 1.8 <---

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » sob lut 18, 2006 09:55

Artur79 pisze:ale czy nie lepiej najpierw zrobic lozysko z drugiej strony ?? jest cicche ale to tez bylo ciche i pojawilo sie nagle ... 500km i wymiana ... co robic z tym drugim ?? zmienic czy dac sobie spokuj ??
Moje zdanie jest takie : narazie daj sobie z nim spokój. jak zacznie huczeć to je wymienisz. a myślę że tak szybko to się nie stanie. więć spoko. Pozdro :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 481 gości