czy tak można ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PRUSAK
SAHARA PROJECT
SAHARA PROJECT
Posty: 410
Rejestracja: śr paź 31, 2007 20:44
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

czy tak można ??

Post autor: PRUSAK » pn paź 12, 2009 20:11

Mam pytanie posiadam mk3 cabrio z 95r z silnikiem 1.8 kat ABS

do chłodzenia producent przewidział wiatrak z silnikiem na 2pin z jednym biegiem chłodzenia... Wiatrak żył do tego roku.. ale w lato złapał luzy i jest strasznie hałaśliwy... wiec postanowiłem go wymienić ale...??

właśnie to ale to niemożność dostania takowego wiatraka na rynku wtórnym nie mówiąc o zamienniku... pozostał tylko salon a tu 980zł trzeba wyrzygać...


Pytanie mam czy nie można wymienić czujnika przy chłodnicy na żeby podawał dwa biegi czy coś tam bo sie nie znam... i wiatrak na 2 biegi??? i wtedy wiatrak będzie pospolity na 2pin...??


proszę o poradę profesjonalna a może to ktoś juz przerabiał bo nie chce czegoś popsuć...



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn paź 12, 2009 21:17

Ja bym bez zastanowienia zmieniał wiatrak i włacznik termiczny.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 12, 2009 21:21

PRUSAK pisze:proszę o poradę profesjonalna
dostaniesz amatorską. Oczywiście że możesz założyć wiatrak dwubiegowy tylko trzeba przerobić wtyczkę żeby pasowała, i będziesz wykorzystywał tylko jeden z dwóch biegów do wyboru - zależy jaki wybierzesz podłączając przy silniku. Mase kabelek brązowy podajesz na pin 3 silnika. Drugi kabel z wtyczki na pin 2 - masz wówczas niższy bieg do dyspozycji, a jak podłączysz go na pin 3 - to wyższy bieg. Możesz od razu przerobić instalację na dwubiegową - wystarczy włącznik do chłodnicy dwubiegowy.
Trochę wątpię żeby silnik u ciebie oryginalnie miał tylko jeden bieg - ale skoro tak twiedzisz to nie dyskutuję.
Silniki entylatorów maja różne moce - ale tym się nie przejmuj zbytnio


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
PRUSAK
SAHARA PROJECT
SAHARA PROJECT
Posty: 410
Rejestracja: śr paź 31, 2007 20:44
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Post autor: PRUSAK » wt paź 13, 2009 11:07

ale nie chce kombinowac chcialbym miec 2 biegi ale musze przerobic wtyczke inaczej kable ulozyc bo do wtyczki ida 3 kable a wiatrak moj ma 2 blaszki .. heh i dolozyc ten czujnik i bedzie git rozumiem...



Awatar użytkownika
master13
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 286
Rejestracja: pt gru 05, 2008 13:02
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: master13 » wt paź 13, 2009 11:17

PRUSAK, nie gadaj ze nie ma nigdzie wentylatorow na dwa piny? na allegro widzialem niedawno za 40zl :chytry: a sam niedawno zmienialem i kupilem uzywke i lata!
Dwubiegowy tez mozna tylko musisz miec wtyczke do niego 3-pinowa i czujnik w chlodnicy zmienic tez na 2-biegowy i lata!!!! :bigok:


viewtopic.php?t=202847" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » wt paź 13, 2009 11:22

Miłosz1976 pisze:Dwubiegowy tez mozna tylko musisz miec wtyczke do niego 3-pinowa i czujnik w chlodnicy zmienic tez na 2-biegowy i lata
a przekaznik?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 13, 2009 11:28

Może być ale nie musi. Zreszta u ciebie pod ten jeden bieg przekaźnik pewnie jest, chociaz różne sa rozwiązania. Ale włączniki w chłodnicy sa przystosowane pod duże obciążenie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » wt paź 13, 2009 11:35

Paweł Marek, tak tylko podpowiedzialem, zeby nie było zdziwienia w trakcie roboty :grin:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt paź 13, 2009 13:23

PRUSAK pisze:ale nie chce kombinowac chcialbym miec 2 biegi ale musze przerobic wtyczke inaczej kable ulozyc bo do wtyczki ida 3 kable a wiatrak moj ma 2 blaszki .. heh i dolozyc ten czujnik i bedzie git rozumiem...


skoro piszesz że do wtyczki idą Ci trzy kable , to prawdopodobnie instalacje masz gotową , tylko ktoś założył silniczek wiatraka na jeden bieg , bo nie miał innego pod ręką , jeśli masz do wtyczki wentylatora doprowadzone kable - brązowy , czerwono - czarny i czerwono - biały , a do wtyczki termowyłącznika w chłodnicy tak samo trzy kable , to masz instalacje na dwa biegi wentylatora i nie ma co kombinować tylko dobrać silniczek



Awatar użytkownika
PRUSAK
SAHARA PROJECT
SAHARA PROJECT
Posty: 410
Rejestracja: śr paź 31, 2007 20:44
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Post autor: PRUSAK » wt paź 13, 2009 16:33

ok .... to bede szukał dobrze jest zima teraz dajcie znac jak wam cos sie obije o oczy na allegro......



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » wt paź 13, 2009 16:41

Ja ostatnio wymienialem u siebie i byl 2 biegowy wiec skoro rowniez masz ABS to tez taki musisz miec widocznie poprzedni wlasciciel cos namieszal. Sprawdz ile kabli (i jakie) ida do wiatraka i czujnika w chlodnicy.



Awatar użytkownika
PRUSAK
SAHARA PROJECT
SAHARA PROJECT
Posty: 410
Rejestracja: śr paź 31, 2007 20:44
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Post autor: PRUSAK » śr paź 14, 2009 17:41

Ja bym nie mieszał jeszcze ori wiatrakim.....sprawdze i napisze...



krys-tian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 08, 2009 22:06
Lokalizacja: Wielkopolskie / Jarocin
Kontakt:

Post autor: krys-tian » pt paź 16, 2009 15:45

Ja mam u w 1.8 ABS wiatrak od 1.9 TDI i smiga aż miło. Wtyczka jest 3-pin wiec nie ma problemu z podlaczeniem jedynie silniczek wiatraka jest dłuższy bo tez jest wiekszej mocy :D



Awatar użytkownika
PRUSAK
SAHARA PROJECT
SAHARA PROJECT
Posty: 410
Rejestracja: śr paź 31, 2007 20:44
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Post autor: PRUSAK » śr lut 10, 2010 21:17

odswierze temat troche i powiem ze kolega podjechal do mnie i masz ABS i ma na 3pin wiatrak a ja mam na 2pin ja juz nic nie rozumiem musze jechac do magika...

przesle wam fotli jak to u mnie wyglada i ocenicie...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości