[mk2]dach "hałasuje"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

[mk2]dach "hałasuje"

Post autor: reloo » śr lut 15, 2006 21:24

Nie wiem czy to cos normalnego, czy nie, ale czesto zdarza sie, ze jadąc po bardzo nierownej drodze dochadzą jakies dziwne trzaski, tak jakby z dachu (lub podsufitki). Najczesciej obserwuje to wtedy kiedy jezdze z nieduzymi predkosciami po bocznych uliczkach, lub drogach osiedlowych, generalnie tam gdzie na nawierzchni jest warstwa zbitego, nierownego sniegu i lodu. To samo kiedy parkuje, niestety o tej porze roku, ciezko o równy kawałek przestrzeni gdzie mozna zaparkowac, wiadomo ze czasami trzeba podjechac pod jakąś nierównosc.
Ktos spotkal sie z czyms takim? Wiadomo ze konstrukcja pracuje, ale zeby az tak?


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: [mk2]dach "hałasuje"

Post autor: pieko » śr lut 15, 2006 21:42

Reloo pisze:Nie wiem czy to cos normalnego, czy nie, ale czesto zdarza sie, ze jadąc po bardzo nierownej drodze dochadzą jakies dziwne trzaski, tak jakby z dachu (lub podsufitki). Najczesciej obserwuje to wtedy kiedy jezdze z nieduzymi predkosciami po bocznych uliczkach, lub drogach osiedlowych, generalnie tam gdzie na nawierzchni jest warstwa zbitego, nierownego sniegu i lodu. To samo kiedy parkuje, niestety o tej porze roku, ciezko o równy kawałek przestrzeni gdzie mozna zaparkowac, wiadomo ze czasami trzeba podjechac pod jakąś nierównosc.
Ktos spotkal sie z czyms takim? Wiadomo ze konstrukcja pracuje, ale zeby az tak?
Praktycznie to sam odpowiedziałes sobie na to pytanie ,konstrukcja pracuje :) szczegolnie teraz gdy na dworzu jest zimno a my włączamy ogrzewanko i w srodku zaczyna sie robic cieplutko, to zaczynają pykac plastiki,trzeszczec deska itp.A moze masz szyber i prowadnice ci stukają?? Jak tak to ich smarkiem potraktuj :)
Pozdro.



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » śr lut 15, 2006 21:56

Nie ma się czym przejmować, to niska temperatura wpływa na plastiki :D



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 15, 2006 21:59

dach jest tak samo usztywniany jak maska, być może któreś łączenie dachu ze wzmocnieniem puściło i daje znak o sobie(zdjąć podsufitkę i oberzeć dach)


:-k ...

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » śr lut 15, 2006 22:20

wiem ze temperatura i to ze dach pracuje na pewno wplywa ma te trzaski, ale dzisiaj jakos wyjatkowo glosno strzeliło, az sie przestraszylem :-)
Mam szyberdach i faktycznie kiedys cos trzeszczalo, ale otworzylem i zamknalem i wrocilo do normy.
To co slysze zazwyczaj dochodzi z tylnej czesci auta. Najczesciej slychac tak jakby halasowaly plastiki, ale czasem zdarza sie ze slychac jakby naprezenia szły po blasze.
Dzieki chlopaki, mam nadzieje ze to nic powaznego :-)


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » śr lut 15, 2006 22:46

Radzilbym sciagnac tyl podsufitki i podkleic wzmocnienie do dachu klejem do szyb (nie zwyklym silikonem bo pusci).Mi tez 1,5 roku temu stukalo jedno wzmocnienie ale jak zrobilem nowa podsufitke to skleilem klejem do szyb , przykleilem pianke 2 cm do sufitu i teraz jest super.


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości