jak z kolami zrobic?iy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

jak z kolami zrobic?iy

Post autor: pawel1985x » pt paź 16, 2009 09:17

witam mam zamiar zmienc kola na zimy i mam problem bo nie poznaczylem ktore kolo na ktorej stronie bylo zalozone tamtej zimy.Dodam ze kola nowe opony i wywazone tamtej zimy lecz nie wiem czy opony kierunkowe mam .CZy moge je zalozyc na dowolna strone w tym przypadku?czy jakos musze kombinowac aby byly zalozone jak poprzednio?



jastrzabtm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 19, 2006 19:36
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: jastrzabtm » pt paź 16, 2009 09:36

jesli masz opone kierunkowa to musisz ja załorzyc kierunkowo! w innym przypadku szybko ci skonczy sie opona.
Zeby sprawdzic czy opona kierunkowa to nie wymaga umiejetnosci,wystarczy poszukac napisu ,,ROTATION" i jesli znjdziesz taki napis to znaczy ze jest kierunkowa i wtedy do tego bendzie szczałkia w która strone ma sie krecic.
A jesli nie masz kierunkowych to poprostu zobacz ktore maja bardziej zdarty bierznik i je daj na tyl a te z lepszym na przód i po klopocie.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pt paź 16, 2009 09:37

Tak jak kolega wyżej napisał- szukasz napisu albo strzałki mówiącej o kierunku toczenia się oponki. W innym przypadku jedziesz do gumiarza i niech wywarza na nowo ... Po kłopocie.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » pt paź 16, 2009 09:38

hehe ;)
no jak masz koleszko kierunkowe to bedzie prościej..na oponach masz zaznaczone (kierunek) kręcenia sie kół..i zakładasz. Kierunki wiec zakladasz kierunkowo..innej opcji nie ma. Tzn jest, ale ..bedzie ci sie ciulowo jezdzic. Ja nie eksperymentowalem takiego stylu jazdy hehe. A jeżeli nie masz kierunkowych to..niestety zakładasz jak idzie. Jak juz zalozysz kola to podjedz, niech wyważa i bedziesz mial spokoj.
..ponoc za kazdym razem jak zmieniasz kola powinno sie je wywazyc nie zaleznie czy to kierunkowe czy zwykle..letnie czy zimowe.
pozdro

[ Dodano: 16 Paź 2009 09:51 ]
jastrzabtm

;) a widzialesz kolego co sie dzieje z autem ktore ma założone gorsze kapcie z tyłu, podczas " poślizgu " ..lub drastycznego " dohamowania w zimie " ..
ogladałem program..kiedys..nie pamietam jaka stacja. .szkola jazdy jakiejs..i tam pokazywali co sie dzieje jak sie zalozy zjechane kapciena tyl, a nowena przod..tez mnie to dziwilo, ale..jezdzilo sie znacznie gozej niz bys zalozyl na odwrot. tzn...gorsze na przod a nowe na tył. I zalecenia byly takie, by nowe opony zawsze zakladac na tyl.
tak tylko sobie pisze o tym ;)
pozdro


bArT

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Post autor: pawel1985x » pt paź 16, 2009 11:17

dzieki za odpowiedzi zaraz zabieram sie do wymiany co do stanu to cierzko go bedzie okreslic bo opony byly kupione nowy i tamtej zimy jezdzily moze 3tys km wiec jakis roznic nie widac na nich .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości