1,4 16V odpala za drugim razem na zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dominiks1980
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw cze 18, 2009 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

1,4 16V odpala za drugim razem na zimnym silniku

Post autor: dominiks1980 » czw paź 15, 2009 12:36

Witam.

Od paru dni mam taki problem ze coraz częściej gdy jest zimno i silnik jest zimny to auto nie odpala za pierwszym razem tylko za drugim razem.

Do tego zauważyłem że podczas przyśpieszania przy prędkości 30 - 40 km auto dziwnie falująco szarpie, nie wiem jak to nazwać.

Czy możliwe że to wszystko może być wina świec ? a może co innego.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw paź 15, 2009 15:24

dominiks1980 pisze:silnik jest zimny to auto nie odpala za pierwszym razem tylko za drugim razem.
może to być efekt zlej jakości paliwa. Zatankuj na innej stacji paliwo 98 oktanowe. Nie musisz na pusty bak. Możesz zmieszac z tym, co masz teraz, ale tak żeby tego 98 było przynajmniej 50% i zobacz w tedy czy coś to zmieni?



bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » czw paź 15, 2009 15:39

Witam Panowie.
Mam problem z moją BESTIĄ ;p hehe a mianowicie..
Odkąd wymieniłem olej silnikowy i filtr oleju coś mi śmierdzi spalenizną od strony kierowcy. Jak przejade kilka kilometrów i otworze szybe to ..czuje ze smierdzi z lewej strony takim plastikiem i swieczką spaloną.. ;/ hmmm przy wymianie oleju wszystko bylo ok, nic sie nie rozlało itp itd..golf pali i gasnie ok, nie stuka i nie buczy, felgi sie nie grzeja, nie sciąga go na lewo..nie wiem co to moze być..moze oslona silnika sie przypala od rury wydechowej, moze katalizator, moze gumka w zacisku spadla, moze mi poprostu przy 80km opciera nadkole?..
help
zaznacze, ze wachajac silnik i korek wlewu oleju nicnie smierdzi..jest ok, tak samo nie smierdzi na postoju jak go dogrzeje na maxa..tylko jak auto jest w ruchu ;/
pozdrawiam

[ Dodano: 15 Paź 2009 15:42 ]
dominiks1980
to może być wina...świec lub cewek, ale powinno ci się przy takiej okoliczności coś " wyswietlić żółtego" na desce rozdzielczej...
albo poprostu paliwo..podepnij na kompa i bedziesz wiedzial wszytko ;)


bArT

Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » pt paź 16, 2009 09:56

bombaj82, może, źle przykręciłeś filtr oleju:P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 402 gości