[MK2 1.6 PN] Nierówne obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 02, 2009 14:27

A jak wyłączysz zapłon, to jeszcze przez chwilę słychać bzyczenie? Powinno być tak, że jak wyłączysz zapłon, to brzęczenie powinno być słychać jeszcze przez kilka sekund i na koniec nastawnik ma się wysunąć. Może masz jakieś odcięcie zapłonu, które odłącza zasilanie zaraz po wyłączeniu kluczyka i elektronika nie zdąży go wysunąć.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt paź 02, 2009 18:41

Pytasz o nastawnik przesłony wstępnej? On bzyczy, odgrywa swoją melodyjkę a nastawnik się nie wysuwa. Mam odcięcie zapłonu w alarmie, ale wcześniej też było i wysuwał. Brak masy na gaźniku może mieć na to wpływ? W zasadzie zaworki są sterowane z kabla, ale może coś kompowi się miesza.. Zaraz spróbuje.


Obrazek

tom_gl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 01, 2009 18:10
Lokalizacja: małopolska

Post autor: tom_gl » pt paź 09, 2009 10:45

Witam Wszystkich!

W połowie tej strony opisywałem moje problemy z golfem. auto soi juz z tydzien i postanowiłem którys raz z kolei zejsc do garażu i cos poszukac nowego. zauważyłem jedną znaczącą (chyba) sprawę. jak auto chodzi na wolnych obrotach (u mnie falowanie 600-900) przyjrzałem się temu potencjometrowi z prawej strony gaźnika a konkretnie białej wtyczce.wychodzą od niej 3 kabelki(tak jak u każdego chyba w 2ee).dwa z tych kabelkow mam owiniete izolacja,po odwinieciu obydwa są lekko przytarte ale nie pękniete.JAK RUSZE LEKKO PALCEM TZN.LAKKO JE UNIOSE TO OBROTY ROSNĄ ( niewiem do ilu ale dosyć wysoko).poruszm kabelki znowu lekko obroty maleją do wyjsciowych. PROSZE O INFORMACJE CZY U WAS TEZ SIE TAK DZIEJĘ CZY ROZWIĄZAŁEM CHOCIAŻ W MAŁYM STOPNIU TEN PROBLEM.osobiscie uważam ze lekkie dotknięcie tych kabelków niepowinno powodować takich zmian ALE MOZE SIĘ MYLE.Prosze o odpowiedź,NARAZIE NIC NIE RUSZAM BO NIEMAM CZASU ALE JAK ZNAJDE CHWILE TO CHYBA COS POKOMBINUJE.



Awatar użytkownika
Momos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:47
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Momos » czw paź 15, 2009 22:11

Witam Panowie (tudzież Panie) i od razu przejdę do setna sprawy mam VW golf 1.6 rocznik 90 z LPG. Z tego co już wiem silnik PN, gaźnik Pierburg (oznaczenia nie znam ) . Cały z nim problem to rożne OBROTY:

- gdy silnik jest zimny startuje z minimalnego pułapu, cały czas falują od ok 200 do 1000

- dalej np gdy dojeżdżam do świateł i wciskam sprzęgło zapalają się kontrolki i silnik gaśnie... nie ważne czy chce bieg zredukować czy podnieść wystarczy depnąć sprzęgło choinka na cyferblacie i engine stop

- wrzeszczcie gdy silnik się nagrzeje, złapie trochę temperatury wszystko się normuje do czasu...

- gdy temperatura dojdzie do optymalnej (po ok 20 min wskazówka łapie pion) obroty wzrastają do ok 2000-2300 i tak już trzyma...Czasem pomoże wyłączenie silnika a czasem po włączeniu dalej wkręca się ponad 2000 i tak trzyma...Włącza się dmuchawa pomimo, że wskaźnik temp trzyma pion i nie pnie się dalej...

- ażeby dopomóc w diagnozie dodam, że przy odpalaniu miga mi dioda dotycząca oleju czasem dłużnej czasem krócej, stan oleju mam dobry bo często sprawdzam i dodam, że do tej pory miałem odłączoną wtyczkę zdjęcie nr 1 miejsce urządzenia i wtyczki nr 2, teraz bez różnicy czy jest wpięta czy wypięta...
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Szczerze to nie stać mnie na eksperymenty u mechaników w tym temacie jestem laikiem więc PROSZĘ o proste sformułowania dobre porady NA PEWNO DOCENIĘ!!!

Ciężko tak jeździć gdy własny VWej chcę zaparkować w każdym zderzaku jadącego przed nim... Raz jeszcze pozdrawiam i z góry dziękuje! :gora: :gora:
Ostatnio zmieniony czw paź 15, 2009 22:19 przez Momos, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
C4NC3R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: czw gru 18, 2008 22:26
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: C4NC3R » czw paź 15, 2009 22:19

tom_gl, miałem podobnie;/ aż kable sie upier... zrobiłem porządnie i hula maszyna:) co prawda obroty falują w okolicach 900( +/- 70) ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. ważne jest żeby wszystkie kabelki wtyczki itp przy gaźniku były prawidłowo p"przyczepione"...


Avant S4-line + in progress....

290 KM @ 535 Nm // GTB2260vzk // BIG FMIC // HF100 // TIP // DP 2,75" // Sportec Mono 10 // 320/288 // Gwint KW

rafal700
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr cze 25, 2008 15:02
Lokalizacja: ertr

Post autor: rafal700 » pn paź 19, 2009 19:04

Witam

Napiszę najpierw co było wymienione: parę miesięcy temu nowe świecie; przewody; teraz nie dawno był zmieniony nastawnik przepustnicy, potencjometr przepustnicy, sprawdzone zostały wszystkie przewody podciśnieniowe, gaźnik został przeczyszczony specjalnym preparatem, wszystkie podłączenia sprawdzone (masa itp).

I mam problem z obrotami otóż:

Obroty na postoju są idealne lecz co jakiś czas spadną powiedzmy do 600-700 a potem wzrosną do ok 920. Czasami obroty zostaną zawyżone do ok 1000 a potem spadnie do 920. Ostatnio jadę sobie po mieście i nagle silnik zaczął sie dusić i zgasł. Odpaliłem bez problemu. Potem miał ok 900 i przez pare minut było ok ale potem znowu zaczął się dusić i zgasnął. Przeczyściłem kopułkę itp bo myślałem że wilgoć wlałem specjalny preparat do paliwa bo może woda sie dostala i jak narazie jest prawie dobrze tylko mam problem z tymi obrotami. Jak włącze np ogrzewanie tylnej szyby to spadnie do tych 850 a potem wzrosnie do 920. Czy tak ma być ?

Zastanawia mnie również sprawa hamowania. Czy jeśli na postoju hamuje to obroty mają spadać ? Bo wtedy falują mi powiedzmy 850-900. Może coś z serwem ?

Kody błyskowe nie wykazały żadnych błędów tylko zastanawia mnie jedna rzecz: chyba mam za ubogą mieszankę bo dioda mi nie świeci. Czy te falowanie obrótów mogą wynikac właśnie ze zbyt ubogiej mieszanki ?



Awatar użytkownika
MarCons
Świdnica
Świdnica
Posty: 168
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:28
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: MarCons » śr paź 21, 2009 00:57

rafal700, a sprawdzaleś podstawkę pod gaźnikiem? bardzo często od niej zaczynają się problemy, gdy ciągnie lewe powietrze.


IV VAG Meeting Bielawa 12-13.05.2012 viewtopic.php?f=53&t=435930&start=14#p5281815
Obrazek

VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » śr paź 21, 2009 14:30

Ja mam podobny problem od dluzszego czasu a mianowicie wariuje mi na obrotach i zauwazylem ze pulsuje mi pedal gazu i w tym momencie obroty mi paluja wraz z pedalem albo jest tak ze pedal sie "wcisnie" i obroty trzymaja sie na 3 tys. i samochod sam jedzie.
Wczesniej po wyl silnika objaw ustepowal i przepustnica otwierala sie i zamykala a teraz zauwazylem ze wyl nic nie pomaga i samochod coraz czesciej i bardziej wariuje;( I zauwazylem ze ta przepustnica prawie wogole sie nie rusza tylko troche i bardzi drzy;)

Golf II 1.6 Pierburg 2EE



Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Post autor: Słowiu » czw paź 22, 2009 21:49

mam pytanie do wszytkich pierburgów w tym temacie.jak najłatwiej zastapić i czy w ogóle można to zrobić nastwnik wolnych obrotów,bo chciałem go dać do renowacji,tzn na allegro znlazłem gościa który za 150 zł to robi ,trzeba mu tylko wysłać stary...



VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » czw paź 22, 2009 21:59

z tego co sie orientuje to nie mozna go zastapic;) Albo dogadaj sie z kolesiem ze mu wyslesz stary jak zalozysz nowy od niego;)



Awatar użytkownika
MarCons
Świdnica
Świdnica
Posty: 168
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:28
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: MarCons » czw paź 22, 2009 22:47

slowiu, dokladnie. Jeżeli to jest ten z Kalisza, bodajże Rengaz to nie będzie z tym problemów :)


IV VAG Meeting Bielawa 12-13.05.2012 viewtopic.php?f=53&t=435930&start=14#p5281815
Obrazek

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Post autor: Słowiu » sob paź 24, 2009 09:24

MarCons pisze:slowiu, dokladnie. Jeżeli to jest ten z Kalisza, bodajże Rengaz to nie będzie z tym problemów :)
tak to ten jest.Dzięki za Podpowiedź ;)
jestem prawie pewien na 100% że to wina nastawnika,niedawno jeszcze czułem jak mi pedał idzie do góry a teraz już nic nie czuję,poza tym na gazie tez się zaczęło pierdzielic a wcześniej falował tylko na benzynie.myślicie że to wina nastawnika? zauważyłem że wysuwa się tak trochę z opóźnieniem...



VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » sob paź 24, 2009 11:38

ja mam identycznie. Ale objaw ustapil. Odczepilem na chwile Potencjometr przepustnicy takie male biale po lewej stronie gaznika ( przynajmniej u mnie tak jest) i odpalilem samochod na odlaczonym Potencjometrze potem zgasilem podpialem i jest dobrze. Zobacz ejszcze przepustowosc i zobacz jak zachowuje sie przepustnica.



Zibi201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: czw paź 23, 2008 23:00
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Zibi201 » sob paź 24, 2009 19:12

Założyłem sobie nowo zakupiony 2ee. Obroty nie falują, ale często jak stane na skrzyżowaniu i chce ruszyć z miejsca to wtedy gaśnie. Zwłaszcza na ciepłym silniku. Co to może być? Podkreślam, że gaśnie zwykle w momencie ruszania, na wolnych obrotach pracuje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości