[mk II] szarpie przy ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Damien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pt lip 22, 2005 11:14
Lokalizacja: Kłodzko<->Legnica
Kontakt:

[mk II] szarpie przy ruszaniu

Post autor: Damien » śr lut 15, 2006 20:19

mam 1.8 RP z gazem i gdy ruszam z miejsca to strasznie mi szarpie(bez wzgledu czy jade na gazie czy na benzynie) na 1 i czasem na 2 biegu(do pewnych obrotow).w warsztacie gdzie zakladalem instalacje gazowa powiedzieli ze to jest wina instalacji elktrycznej. dzisaj wymienilem palec na aparacie zaplonowym i sprawdzilem czy nie ma na kablach przebic (nic nie bylo), swiece tez sa w dobrym stanie... a autko jak szarpie tak szarpalo :(. jutro zresetuje komputer.... i co mam dalej robic? moze to byc cos z sonda lambda? pomozcie!!!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 15, 2006 20:37

warto jeszcze spr. przerywacz na aparacie zapłonowym czy już nie ma wypalonych styków i przerwa jest dobra(powinna wynosić 0,4 mm)
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 20:37 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr lut 15, 2006 20:37

Silnik nie pracuje rowno i ma takie wahania obrotow, ze szarpie :?:
W piewszej chwili, ja przeczytalem temat, to myslalem, ze szarpie przy ruszaniu i przy zmienianiu biegow, a to by byla wina zuzytych poduszek pod silnikiem, ktorych mogloby juz prawie nie byc :)



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 15, 2006 20:50

no pierw cza sprawdzic elektryke od cewki po swiece jesli to dziala to ewentualnei mzoe byc jeszcze uklad dolotowy, cza by sprawdzic czy nic sie niezapycha



Awatar użytkownika
Damien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pt lip 22, 2005 11:14
Lokalizacja: Kłodzko<->Legnica
Kontakt:

Post autor: Damien » śr lut 15, 2006 21:31

Goofi pisze:Silnik nie pracuje rowno i ma takie wahania obrotow, ze szarpie :?:


silnik pracuje w miare rowno... te szarpania zaczynaj sie gdy puszcze sprzeglo i wtedy... wiadomo, wolniej wkreca sie na obroty ale praca silnika jest okej. to tak wyglada jakby nie dostawal paliwa.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 15, 2006 21:41

Damien pisze:silnik pracuje w miare rowno... te szarpania zaczynaj sie gdy puszcze sprzeglo i wtedy... wiadomo, wolniej wkreca sie na obroty ale praca silnika jest okej. to tak wyglada jakby nie dostawal paliwa.
dlatego jeszcze (poza przerywaczem)zobacz filter paliwa


:-k ...

Awatar użytkownika
Damien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pt lip 22, 2005 11:14
Lokalizacja: Kłodzko<->Legnica
Kontakt:

Post autor: Damien » śr lut 15, 2006 21:57

misiek10111 pisze:dlatego jeszcze (poza przerywaczem)zobacz filter paliwa
gdyby byla to wina filra paliwa to na gazie nie szarpalo by. a szarpie jak jedze na gazie i na benzynie. a filtr od gazu wymienialem 2 tygodnie temu... wiec wykluczam te mozliwosc.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 15, 2006 22:03

gdyby byla to wina filra paliwa to na gazie nie szarpalo by. a szarpie jak jedze na gazie i na benzynie. a filtr od gazu wymienialem 2 tygodnie temu... wiec wykluczam te mozliwosc.
faktycznie wspominałeś że na gazie też szarpie, czyli dla pewności że układ elekt. jest ok spr. ten przerywacz - ja tak miałem (mówili że to gaznik i to się okazał przerywacz)
Ostatnio zmieniony czw lut 16, 2006 07:45 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
Damien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pt lip 22, 2005 11:14
Lokalizacja: Kłodzko<->Legnica
Kontakt:

Post autor: Damien » śr lut 15, 2006 22:26

jutro to zrobie... juz odlaczylem aku zeby zresetowac kmpa przez noc i zobaczymy co bedzie jutro...

[ Dodano: Czw Lut 16, 2006 12:23 ]
komputer zresetowany, przerywcz wyglada okej a golfer dlej szarpie...
na 14 jestem umowiony w stacji kontroli pojazdow na diagnostyke silnkika. podlacza go pod kompa i moze tam cos wykaze...



Awatar użytkownika
Bartas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt maja 06, 2005 22:17
Lokalizacja: NagórkY

Post autor: Bartas » pt lut 17, 2006 15:09

czasami mam ten sam problem......jak rozkminisz co sie dzieje to napisz......pozdro


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1651807
WWW.VSV.PRV.PL
"KEEP YOUR SHIT THE HARDEST"

Awatar użytkownika
Damien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pt lip 22, 2005 11:14
Lokalizacja: Kłodzko<->Legnica
Kontakt:

Post autor: Damien » sob lut 18, 2006 16:46

problem byl banalny... peknieta byla podstawa pod gaznikem i jak na 1 biegu dawalem gazu to silnik sie przekrzywial i owy gaznik blokowal powietrze do silnika. skutkiem czego bylo duszenie sie silnika i nieprzyjemne szarpanie... koszt naprawy wyniosl mnie 160 zl i golfina znow chodzi jak mazenie :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości