Filtr przeciwpyłkowy w MK2 od MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr paź 14, 2009 17:40

superkasztan pisze:Jednak jeżeli można bez problemu wrzucić tą podbudowę z mk3, wycinając wystające trzpienie i wstawiając śrub, przez wcześniej wywiercone otwory. To czemu tego nie wykorzystać.
No nie wiem czy wiercenie otworów przez ori blachę jest dobrym wyjściem i jest również takie bezproblemowe.
Ja zrobiłem filtr przeciwpyłkowy z filtra do odkurzacza wykorzystując do tego oryginalną kratkę która jest w każdym mk2. Żeby zagwarantować dobre przyleganie filtra do kratki użyłem właśnie pończochy. Poniważ mam plastykową obudowę podszybia to taka zmajstrowana kratka jest kompletnie niewidoczna.
A jak ktoś chce mieć estetycznie/porządnie to po co tak kombinować? Nie ma już na rynku podstawek i filtrów do mk2?
Ostatnio zmieniony śr paź 14, 2009 17:41 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » śr paź 14, 2009 18:51

superkasztan, i właśnnie tutaj kolega sas_gti napisał bardzo ważną rzecz, FILTR PRZECIWPYŁOWY JEST SCHOWANY POD OBUDOWĄ PODSZYBIA to jest czarnego koloru obudowa zakrywająca węże do spryskiwaczy, kable zasilania silnika wycieraczek i filtr przeciwpyłowy, więc nie ma prawa zmoknąć.
Jeżeli dobrze rozumiem to wtykasz wkład filtru pomiędzy bolce mocowania kratki nawiewu
tak dobrze rozumiesz to co napisałem



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr paź 14, 2009 19:12

:p akurat węże od spryskiwaczy nie są pod nią urytke ale to szeczgół nie zmieniający sensu Twojej wypowiedzi. Wężyki od skryskiwaczy idą bezpośrednio po masce i do niej są przymocowane.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » śr paź 14, 2009 20:03

sas masz rację zamotałem się, są one pod osłonką plastikową na masce a schodzą do komory silnika przy zawiasie maski



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: SZOPENN » czw paź 15, 2009 17:21

ja powiem wam tak, pójdę do sklepu i poproszę o jakiś tani filtr przeciwpyłkowy o wymiarach podobnych jak oryginał mk2...

Kupie kratke bez filtra oryginalną do MK2, obetne ją zostawiając samą podstawę. Resztę zamierzam wyspawać z cienkiej blachy i przykleić do plastikowej podstawy silikonem do szyb.

I po problemie, tą zimę będę musiał jeszcze się jednak przemęczyć na tej pierońskiej kratce, chyba że tą pończochę założe jak proponują koledzy bo wydaje się to być spoko wyjście...



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » czw paź 15, 2009 18:03

Każdy może robić co mu się podoba, ja proponuje jednak najmniej kosztowne i najmniej czasochłonne wyjście z sytuacji.
brando
chyba że tą pończochę założe jak proponują koledzy bo wydaje się to być spoko wyjście...
Mylisz się kolego pończocha jest dość cienka a dmuchawa działająca na 3 biegu jest bardzo wydajna, co za tym idzie turbinka dmuchawy zasysa mocno powietrze przez cienką pończochę, a dajmy na to niech jakaś sucha ostra łodyga liścia wpadnie na pończochę i ję przedziurawi?! turbinka będzie zasyfiona a w najgorszym wypadku się zaklinuje o pończochę i spali się silniczek napędowy turbinki



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: SZOPENN » czw paź 15, 2009 19:54

Każdy może robić co mu się podoba, ja proponuje jednak najmniej kosztowne i najmniej czasochłonne wyjście z sytuacji.
brando
tak to prawda, ale koszt wyspawania takiej puszczeki to piwo + czas. Będzie zrobiona tak, że przyjmie filtr o standardowym wymiarze - czyli wymiana = przyjemność + piwo.

Głupotą jest zaś płacenie za oryginalną obudowę tych 80 - 100 zł co chcą na allegro, i to nie zawsze się pojawia, i nie zawsze jest kompletna.

I jeszcze, skoro mówisz że filtr od okapów jest OK, to wyrzeźbię puszke na rozmiar filtra od okapu, jeszcze zejde z kosztów przy wymianie i więcej zostanie na browar.
Ostatnio zmieniony czw paź 15, 2009 19:55 przez SZOPENN, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » czw paź 15, 2009 22:45

brando, Brando my się tutaj nie bawimy w zadania czasochłonne, jedynie szybko i skutecznie, nie jesteśmy typami pedantów, którym zależy na dokładności i jakości wykonania za wszelką cenę, w tych czasach każdy ma mało czasu, ale jeżeli masz czas i chęci to proszę bardzo pozdro



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt paź 16, 2009 00:33

reanimat pisze:Mylisz się kolego pończocha jest dość cienka a dmuchawa działająca na 3 biegu jest bardzo wydajna, co za tym idzie turbinka dmuchawy zasysa mocno powietrze przez cienką pończochę, a dajmy na to niech jakaś sucha ostra łodyga liścia wpadnie na pończochę i ję przedziurawi?! turbinka będzie zasyfiona a w najgorszym wypadku się zaklinuje o pończochę i spali się silniczek napędowy turbinki
oo stary to musiałaby byc super potezna łodyga :) ja jezdzilem z rajtuzami na kratce i nic nie wpadło do wirnika ( a nawet jakby to niem wiem czy wiesz jak to jest zbudowane , tam wszytko przemieli jak sie kręci :) pozniej dostaje sie po twarzy najwyzej okuszkami lisci itd ) , a powiedz mi a jak nie ma ktos wogole ponczochy ? to ta supr ostra łodyga , zabójczyni wiatraków , nie moze wleciec przez kratke ??? :) MOZE ale nie wlatuje , bo jak ciągnie wiatrak to nie tak ze łodygi wciąga , to nie tornado :) tam sie liczy pojemnosc układu a nie cisnienie w nim. tak jak wspomniałem , jezdzilem z ponczocha dłuuugoooo ale wkurzało mnie to ze mam wnetrze zakurzone , wiec pod ponczoche wpakowalem filtr od okapu :) juz jest roznica, moze w wydajnosci troszeczke sie zmieniło, ale mam przynajmniej czysciej w aucie :)
takze nie popadajmy w skrajnosci i łodygi, nie raz widzialem w wiatrakach rozne iglliwia, listeczki itd :) to musiałoby naprawde byc badyl , ktory NIE PRZEJDZIE PRZEZ KRATKE !! ,

kolejna sprawa to to ze kratka jest obudowana , podszybiem, tam tak łatwo nic wielkiego i ciezkiego nie wpadnie , tylko lekkie liscie, pyłki itd :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » pt paź 16, 2009 12:29

tu się zgodzę ale ja tu podaje przypadki wręcz ekstremalne co by było gdyby pończocha się roztargała i gdyby owinęła wokół turbinki możliwe by było przepalenie silniczka napędowego i tego raczej nie zaprzeczysz guti,



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: SZOPENN » pt paź 16, 2009 15:11

dlatego trzeba sobie wysppawać puszeczkę i zapodać normalny filtr i sie nie motać... :grin:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt paź 16, 2009 17:27

reanimat, predzej w totka trafisz szóstke jak tam wpadnie cos co zablokuje wichure :)


brando pisze:dlatego trzeba sobie wysppawać puszeczkę i zapodać normalny filtr i sie nie motać... :grin:


zrobimy eksperyment,ty bedziesz spawał puszeczke, a ja załoze fiseline z pochłaniacza kuchennego :) zobaczymy kto zrobi to szybciej , taniej bo skutecznosc .... taaka sama :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości