[mk2] 1.8 16v mechaniczny wtrysk paliwa... nie wkręca się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cybul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn lut 04, 2008 20:20
Lokalizacja: Wrocław

[mk2] 1.8 16v mechaniczny wtrysk paliwa... nie wkręca się

Post autor: cybul » wt paź 13, 2009 23:04

Witam wszytskich
mam problem z golfikiem 1.8 16V 129KM silnik PL z mechanicznym wtryskiem paliwa. Posiada od LPG w sekwencji. Gaz załącza się po przekroczeniu 40stopni i 2800rpm
Problem wygląda nastepująco:
odpalam i nie moge wkręcić silnika na wyzsze obroty (zimny czy ciepły), czuc nie rowna prace silnika, obroty sie delikatnie wchaja, wciskam gaz i czasami gasnie lub strzela ten talerzyk w obudowie filtra powietrza. czasami obroty się zwiekszaja, staje na 2tys i nic wiecej. po jakims czasie uda się go wkrecic i wtedy juz chodzi normalnie... jest to denerwujące... poprzedni wlasciciel uprzedzil mnie o tym i dal dlugiego imbusa ktorego wklada sie w otwor od wtrysku, kreci pol obrotu w prawo, odpala i po odpaleniu pol obrotu w lewo. Srednio mi to pomaga, co z tym zrobic? sam dam rade to jakos wyczyscic? dodam ze talerzyk wyczyszczony benzynka i nic to nie dało, trzeba rozebrac dalej?? :grrr:
z gory dziekuje za pomoc:)



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt paź 13, 2009 23:07

Wot ciekawostka, mechaniczny Bosch i sekwencja LPG :D


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 13, 2009 23:20

cybul, jeszcze jakbyś napisał na jakim paliwie się tak dzieje. I jaką masz tą instalację gazową.
W każdym razie bez specjalnych dodatków do instalki LPG chroniących rozdzielacz nenzyny nic z tego nie będzie. Poszukaj googlami o gazowaniu wtrysku mechanicznego ke-jetronic, o urządzonku stop ke.
Ja jestem wielkim zwolennikiem LPG, ale z takiego fajnego autka natychmiast LPG wywaliłbym i szukał speca od wtrysku mechnicznego - prawdopodobnie rozdzielacz zatarty i do wymiany.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt paź 13, 2009 23:39

Ja miałem prawie 10 lat KR-a z gazem i śmigał bez problemów na PB i LPG ale ja ZAWSZE nawet w upały odpalałem na benzynie. Z PB nie miałem problemów, no prawie ;) . jak był zimny to odpalał i za chwilkę gasł ale tylko za 1-szym kręceniem (a palił "na dotyk"), po drugim odpaleniu było wszystko OK. Nie wiem czy to była wina LPG ale w sumie nie przeszkadzało to w normalnej eksploatacji (bo działo się to tylko i wyłącznie przy 1-szym kręceniu zupełnie zimnego silnika). Co ciekawe NIGDY nie strzelił mi gaz w dolocie, dziwne, bo ludzie zazwyczaj na to narzekają, zaworek na dolocie nigdy nie miał okazji zapracować :D . Więc różnie to bywa w mechanicznym wtrysku.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

cybul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn lut 04, 2008 20:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: cybul » wt paź 13, 2009 23:41

dzieje się tak tylko na benzynie i to nie zawsze... przy ok 5% odpaleń, gdy tylko osiągnie te obroty ok 3 tys po tym jak wystepuje ten problem to na benzynce tez jezdzi normalnie, z gazem zero problemow... no niestety nie wyrzuce gazu bo chodzi mi o oszczednosc miedzy innymi... no i dlatego szukalem golfa z sekwencja bo chyba jednak jest lepsza od I generacji...



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt paź 13, 2009 23:46

Dobrze rozumiem że masz gaz sekwencyjny przy silniku PL ( z oryginalnym wtryskiem mechanicznym)? Hmmmmmmmmmmmm.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

cybul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn lut 04, 2008 20:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: cybul » wt paź 13, 2009 23:48

tak, zgadza się... jak odpali na benzynie i chodzi rowno to wszystko jest ok, właczy sie gaz tez jest ok. czasami jak zglupieje cos na benzynie to twa to moze max minute, pozniej chodzi elegancko...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości