Ubywający płyn chlodzenia[ MK4]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yamniol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 25, 2009 00:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ubywający płyn chlodzenia[ MK4]

Post autor: Yamniol » wt paź 13, 2009 19:10

Witam!
Od pewnego czasu obserwuje silne ubytki płynu chłodzącego. przejadę około 60 km i już mam "Alarm" na desce rozdzielczej.
Wcześniej jeździłem na płynie chłodzącym, ale tak szybko mi ubywał ze teraz jeżdżę na wodzie. Zima idzie wiedz trzeba to jak najszybciej naprawić.
Z moich obserwacji wynika że woda po nagrzaniu się ( wylatuje na zewnątrz układu przez otwór w zbiorniczku wyrównawczym.
Obrazek

i nie mam pojęcia co może być powodem tak dużego ciśnienia że ten płyn ( teraz woda ) aż tak szybko ucieka.
Jeszcze napisze ze nigdy nie przekroczyła mi temperatura na wskaźniku temperatury na desce rozdzielczej. Zawsze zatrzymuje się na 90 stopniach.



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: gracek1906 » wt paź 13, 2009 19:13

A jaki ty tam masz otwór. Przecoeż układ ten jest zamkniety i nie ma prawa sie cokolwiek z niego wydostać



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » wt paź 13, 2009 19:18

byc moze wystarczy wymienic korek w zbiorniczku a jak nie pomoze trzeba sprawdzic gdzie dokladnie ucieka



Awatar użytkownika
Yamniol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 25, 2009 00:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Yamniol » wt paź 13, 2009 19:22

Otwór mam tam gdzie zaznaczyłem na zdjęciu.
Wycieków nigdzie nie mam, bo jak samochód stoi to płynu nie ubywa. Cała noc miałem karton pod samochodem i nic nie ucieka.
Dopiero w czasie jazdy wcina mi płyn.



samarjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 14, 2008 21:59
Lokalizacja: Opa

Post autor: samarjo » wt paź 13, 2009 20:19

Yamniol,

Kolega miał podobny problem, kupił korek potem zbiornik na płyn(bo niby pęknięty), a wydmuchiwało mu płyn z pod uszczelki, oczywiście podczas jazdy na dłuższych dystansach, przy gorącym silniku parowało i nigdzie nie było widać. nie wiem jaki miał symbol silnika ale 1,9 TDI 115 KM.


Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. — Julian Tuwim
Największą wadą samochodu jest jego poprzedni właściciel

Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » wt paź 13, 2009 22:00

Nie wydaje mi sie zeby bylo to mozliwe zeby uciekala przy zbiorniczku-chyba ze jest gdzies pekiniety? Sprawdzales? Jak auto stoi to normalne ze nie ubywa bo nie ma obiegu wszystko stoi a potem jak sie jeszcze nagrzeje to dopiero Ci ubedzie-normalne. Sprawdz tez wszystkie przewody do i od choldnicy i przy pompie moze ktorys jest pekniety albo ma dziure ktora pojawia sie dopiero pod cisnieniem i temperatura.
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: wojtekma » wt paź 13, 2009 22:33

bicker83 pisze:Nie wydaje mi sie zeby bylo to mozliwe zeby uciekala przy zbiorniczku-chyba ze jest gdzies pekiniety? Sprawdzales? Jak auto stoi to normalne ze nie ubywa bo nie ma obiegu wszystko stoi a potem jak sie jeszcze nagrzeje to dopiero Ci ubedzie-normalne. Sprawdz tez wszystkie przewody do i od choldnicy i przy pompie moze ktorys jest pekniety albo ma dziure ktora pojawia sie dopiero pod cisnieniem i temperatura.
POZDRO
Kolego zle Ci sie wydaje bo przy zbiorniczku jest odpowietrznik z ktorego jak najbardziej moze uciekac plyn, dokladnie taki sam przypadek wlasnie przerabiam.
Po pierwsze nalezy sprawdzic czy sa jakies ewidentne objawy uszkodzenia uszczelki pod glowica(olej w zbiorniczku wyrownawczym, plyn w oleju-wyzszy poziom oleju, maslo pod korkiem, nadmiernie kopci, leci woda z rury wydechowej) jeżeli nic podobnego nie stwierdzisz to mozna jeszcze sprawdzic u niektorych mechanikow czy w zbiorniczku sa spaliny(trzeba miec specjalne urzadzenie). W moim przypadku niebylo zadnych objawow uszkodzenia uszczelki a jednak to na nia padlo, po rozgrzaniu silnika plyn jakby sie gotowal i wydostawal sie wlasnie tam gdzie narysowales:) podmienianie korka nic nie dalo, termostat tez sprawdzalem, auto sie nie grzalo. Podsumowujac radzilbym jak najszybciej udac sie do SPRAWDZONEGO mechanika i umowic sie na wymiane uszczelki (przy okazji wymien tez uszczelniacze na zaworach i koniecznie daj glowice do sprawdzenia cisnieniowo) im dluzej z tym bedziesz jezdzil tym wieksze prawdopodobienstwo ze uszkodzisz glowice a wtedy koszty znacznie wzrosna...



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt paź 13, 2009 22:47

Po przejechaniu rozgrzaniu radzę podłożyć coś pod samochód tak od razu nie może przestać kapać zawsze jakieś krople muszą spływać ... A jeśli nie ma pod autem jest tylko jedna przyczyna ... Sprawdzić uszczelkę pod głowicą , Możesz też odpalić samochód i zobaczyć do zbiornika od płynu czy nie wydostają się tam bąble ... Przydałaby się kontrola spalin ... jasny kolor dymu może oznaczać spalanie płynu ...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt paź 13, 2009 22:50

poolak2006 pisze:Możesz też odpalić samochód i zobaczyć do zbiornika od płynu czy nie wydostają się tam bąble
Jeżeli ciśnienie idzie na obieg cieczy chłodzącej to w taki sposób może uda się to sprawdzić...odkręć korek przy tym teście i przygazuj trochę. Jak będą pęcherze powietrza to uszczelka...



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » śr paź 14, 2009 01:57

Najlepiej kogoś weź do pomocy ... Jeden niech przygazuje drugi obserwuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 327 gości