Tłumik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

keciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 07, 2007 22:10
Lokalizacja: Pomorskie

Tłumik

Post autor: keciu » pn paź 12, 2009 13:38

Witam . Może przedstawię mojego golfa - silnik 1,4, rok 1992 , benzyna +gaz ,dwudrzwiowy .
Moje pytani brzmi czy dziurawy tłumik wpływa na spalanie silnika , czy w ogóle tłumi ma znaczenie na moc silnia. Mój silnik troszkę przesada z spalaniem na zbiorniku gazu 27 litrów robię 160-170 km (większość w mieście)( gazu benzyny) więc zacząłem coś w tym kierunku robić - uszczelki wymieniłem pod głowicą ,filterek od gazu też wymieniłem , dzisiaj wymiana tłumika , został mi chyba tylko gazownik ....Będę wdzięczny na wszystkie wasze propozycje .Pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 13:40 przez keciu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
menio
...
...
Posty: 284
Rejestracja: pn lip 20, 2009 19:10
Lokalizacja: DSR
Kontakt:

Post autor: menio » pn paź 12, 2009 13:41

keciu pisze:Moje pytani brzmi czy dziurawy tłumik wpływa na spalanie silnika
-nie wpływa
keciu pisze:czy w ogóle tłumi ma znaczenie na moc silnia
tłumik sam w sobie to nie ma bardziej srednica rur :grin:


[b]OBECNY BOROGOLF[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=594285
[b]EX Varia(n)t--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=305940[/b]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 12, 2009 14:51

Ma wpływ ale raczej jesli dziura jest bliżej silnika, bo zakłuca zjawiska falowe wypływu spalin, wyliczone przez producenta. Ale nie na tyle żeby spalanie było tak duże, więc szukaj przyczyny w regulacji LPG. Jesli dziura w wydechu jest przed sonda lambda to zdecydowanie może wzrosnąć spalanie bo sonda daje niewłaściwe info do sterownika. Tak że pisz konkrety - gdzie ta dziura.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości