Zamek tylnej klapy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

TomekG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 25, 2008 15:51
Lokalizacja: Konstancin

Zamek tylnej klapy

Post autor: TomekG » pn paź 12, 2009 11:19

Wczoraj gdy próbowałem otworzyć bagażnik okazało się klamka jest "luźna" bez oporu mogę ją podnosić do góry i w żaden sposób nie można otworzyć tylnej klapy, wszystkie drzwi z centralnego ładnie się otwierają a już tylna klapa niestety nie, klamka jest "luźna" i w momencie podnoszenia do góry nie otwiera.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy ktoś ma jakiś schemat w jaki sposób można rozebrać zamek? Czy dojście jest tylko od wewnątrz czy można to zrobić z zewnątrz?

Dzięki



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn paź 12, 2009 11:44

Kluczykiem próbowałeś? Jeżeli nie otworzy kluczykiem to tylko od wewnątrz.Jest trochę roboty,trzeba zdjąć tapicerkę tylnej klapy.Podejrzewam że urwała albo spadła dźwignia która blokuje klamkę.Było o tym na forum.



TomekG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 25, 2008 15:51
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: TomekG » pn paź 12, 2009 11:55

Jeżeli chodzi o kluczyk to chyba nigdy nie było otwierane z kluczyka ponieważ kluczyk wchodzi tylko do połowy a co pewnie oznacza że zamek jest zabrudzony i też należało by go rozebrać i wyczyścić.

Udało mi się znaleźć coś na forum, zobaczę może tam opisywane rzeczy zadziałają.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... baga%BFnik
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 12:02 przez TomekG, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn paź 12, 2009 12:07

Popróbuj kilka razy zamknąć i otworzyć centralny, może za którymś razem chwyci i unikniesz zdejmowania osłony klapy od środka..
Miałem niedawno to samo u siebie..
Wyrabia się taki plastik, który odpowiada za odblokowywanie klamki.
U siebie doraźnie zastosowałem kropelkę, ale pewnie z czasem i tak wymiana będzie konieczna.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn paź 12, 2009 15:07

Kamel pisze:Popróbuj kilka razy zamknąć i otworzyć centralny, może za którymś razem chwyci i unikniesz zdejmowania osłony klapy od środka.
To jest dobra podpowiedź, czasami się sprawdza.

Po przeczytaniu tego może uda Ci się z kluczykiem coś zdziałać... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190844



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt paź 13, 2009 02:17

Możesz wd 40 trysnąć w zamek włożyć kluczyk i poruszać to pomaga



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 379 gości