GOLF 1.3 NZ paliwo w podciśnieniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

GOLF 1.3 NZ paliwo w podciśnieniu

Post autor: grzespu » ndz paź 11, 2009 12:48

Witam
Auto szarpie bardzo na benzynie , ostatnio zauważyłem że w wężykach podciśnienia znajduje się benzyna. Tak być chyba nie powinno. Na czerwono są te wężyki zaznaczone gdzie znajduje się benzyna. Wydaje mi się że to wina tego .... jakby zaworku, właśnie nie wiem jak to się nazywa (zaznaczyłem na niebiesko) co jest przy listwie wtryskiwaczy.
Czy to trzeba wymienić ??? czy wina leży w czymś innym? Obrazek



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » ndz paź 11, 2009 12:58

Teo co zaznaczyłeś w kółku to regulator ciśnienia paliwa, w nim znajduje się membrana która pewnie u ciebie pękła i stad paliwo dostaje się do podciśnienia.



grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

Post autor: grzespu » ndz paź 11, 2009 13:17

piteR-ek pisze:Teo co zaznaczyłeś w kółku to regulator ciśnienia paliwa, w nim znajduje się membrana która pewnie u ciebie pękła i stad paliwo dostaje się do podciśnienia.
Czy przez to mógłby tak źle chodzić, szarpać ??



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Post autor: piteR-ek » ndz paź 11, 2009 13:24

Spróbuj jeszcze odłączyć to podciśnienie jak pracuje silnik jak się będzie lało paliwo to nie jest dobrze i będziesz musiał wymienić, bo do żadnego podciśnienia nie ma prawa się dostawać paliwo.A bardzo możliwe że przez to szarpie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 11, 2009 15:44

grzespu pisze:Czy przez to mógłby tak źle chodzić, szarpać ??
musisz zmienić, bo regulator nie będzie już dobrze ciśnienia benzyny trzymał, a za chwilę paliwo poleje się wężykami do wtrysku - o ile już się tak nie dzieje. Jakieś 8 dych w używkach, ale można taniej, ja np wyrwałem na allegro za 120 zeta całą listwę razem z regulatorem ( u mnie on jest w listwie)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

Post autor: grzespu » ndz paź 11, 2009 16:00

Paweł Marek pisze:
grzespu pisze:Czy przez to mógłby tak źle chodzić, szarpać ??
musisz zmienić, bo regulator nie będzie już dobrze ciśnienia benzyny trzymał, a za chwilę paliwo poleje się wężykami do wtrysku - o ile już się tak nie dzieje. Jakieś 8 dych w używkach, ale można taniej, ja np wyrwałem na allegro za 120 zeta całą listwę razem z regulatorem ( u mnie on jest w listwie)
Tez kupilem cala listwe na allegro za 80 zł mam nadzieje że przyjdzie z tym regulatorem, a tak w razie czego to można wymienić tą membrane jakoś?? czy trzeba cały regulator? ile może kosztować takie coś??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 11, 2009 16:34

W całości się zmienia , widziałem używki po 8 dych a nowe od 160 do mojego 2E, W Twoimi autku chyba jest ten sam regulator


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

Post autor: grzespu » sob paź 17, 2009 16:22

Kupiłem całą listwę używaną z regulatorem.
Wymieniłem i auto śmiga na PB jak złoto, pali na dotyk, zero szarpania.
Z tego co zauważyłem stare wtryski były zapieczone, mało się jeździ na benzynie i chyba przez to zapewne zapiekły się, być może i przez wtryski membrana poszła w regulatorze.
Z tego co wyczytałem to jest taki środek do czyszczenia układów paliwa i ponoć warto go stosować nawet profilaktycznie co jakiś czas, tym bardziej że w większości auto chodzi na gazie.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości