Ciepły nadmuch - brak lub prawie brak

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

newchief
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 13, 2007 08:25
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: newchief » sob paź 10, 2009 16:48

abt pisze:masz zapowietrzona nagrzewnice...jest niedrożna z powodu powietrza które gromadzi się na górze nagrzewnicy i wypiera płyn więc nie grzeje całą swoją powierzchnią tylko jakieś 10 %
Czyli wymianka nagrzewnicy ?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob paź 10, 2009 16:52

Obrazek

[ Dodano: 10 Paź 2009 16:53 ]
Ciebie interesuje linka niebieska



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: abt » sob paź 10, 2009 16:54

raczej tak. a mocno wicher hula Ci z nawiewu czy tylko lekko sobie dmucha?? może być syf miedzy żeberkami..raz miałem takiego pacjenta co jeżdził parę lat z dziurawym filtrem ;p



newchief
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 13, 2007 08:25
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: newchief » sob paź 10, 2009 16:54

No wiem, ale ja sie dostałem tylko no sterownika od strony pokręteł, i ta niebieska linka rusza sie normalnie jak zawsze... a tam na drugim koncu niebieskiej linki nie wiem co jest, nawet nie wiem jak sie tam dostac ;/

[ Dodano: 10 Paź 2009 16:55 ]
abt pisze:raczej tak. a mocno wicher hula Ci z nawiewu czy tylko lekko sobie dmucha?? może być syf miedzy żeberkami..raz miałem takiego pacjenta co jeżdził parę lat z dziurawym filtrem ;p
wicher wieje az w oczy kole :)



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: abt » sob paź 10, 2009 16:56

trochę jest zabawy :grrr:


....skąd brać na to wszystko siano....

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob paź 10, 2009 16:57

troszkę gimnastyki , latarka i zobaczysz , a co do zapowietrzenia , to raczej obieg sam się odpowietrza , tam nie ma żadnego zaworu do ciepłego , oprócz klapki nadmuchu



newchief
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 13, 2007 08:25
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: newchief » sob paź 10, 2009 16:57

Cóż.. czyli wiem tyle ze nic nie wiem :) Wymienie nagrzewnice, niewielkie koszty są.. Być moze uda mi sie samemu to zrobić zeby minimalizować koszty..(?)

[ Dodano: 10 Paź 2009 16:57 ]
To ja już głupi jestem :) Co proponujecie robic?

[ Dodano: 10 Paź 2009 16:58 ]
miś fazi pisze:troszkę gimnastyki , latarka i zobaczysz , a co do zapowietrzenia , to raczej obieg sam się odpowietrza , tam nie ma żadnego zaworu do ciepłego , oprócz klapki nadmuchu
Którędy szukać wogole dostępu do tamtej ciemnej strefy zła?



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: abt » sob paź 10, 2009 16:59

pytnij się kolegi miś fazi :) widzę że on jest dobrze obcykany w sprawie budowy nawiewów :bigok:

[ Dodano: 10 Paź 2009 17:01 ]
też z jednej strony racja że sam się odpowietrza ale przy naprawde małej ilości powietrza ,bo jak juz nie grzeje to grubo się tam nadmuchało ...



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob paź 10, 2009 17:02

ładnie na plecyki , twarzą do góry , wczołgasz się od strony kierowcy , odchylisz pinkę pod nadmuchem , o ile ją masz , i zobaczysz wszystko , ludziska , jak nagrzewnica grzeje węże nie są twarde jak kamień , to cudów nie ma , albo linka , albo klapka całkowicie nie domyka , innej możliwości nie ma



newchief
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 13, 2007 08:25
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: newchief » sob paź 10, 2009 17:04

Ok jade teraz znów i zobaczymy czy faktycznie nic sie nie zmienilo z tym ciepłym powietrzem..Dzieki za informacje odezwe sie jeszcze w tym temacie;]



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: abt » sob paź 10, 2009 17:04

:grin:


....skąd brać na to wszystko siano....

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob paź 10, 2009 17:09

newchief pisze:Cóż.. czyli wiem tyle ze nic nie wiem :) Wymienie nagrzewnice, niewielkie koszty są.. Być moze uda mi sie samemu to zrobić zeby minimalizować koszty..(?)

[ Dodano: 10 Paź 2009 16:57 ]
To ja już głupi jestem :) Co proponujecie robic?

[ Dodano: 10 Paź 2009 16:58 ]
miś fazi pisze:troszkę gimnastyki , latarka i zobaczysz , a co do zapowietrzenia , to raczej obieg sam się odpowietrza , tam nie ma żadnego zaworu do ciepłego , oprócz klapki nadmuchu
Którędy szukać wogole dostępu do tamtej ciemnej strefy zła?


no kolego wymienić nagrzewnicę to dopiero zabawa , lepiej żeby to nie była wina nagrzewnicy , bo mnie przeklniesz , tam to dopiero jest zabawa , trzeba całą deskę zdejmować



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » sob paź 10, 2009 17:33

dokladnie, do wymiany nagrzewnicy cała deska do wyjęcia, ale jest fotoporada na forum. ja robilem na jej podstawie i poszlo gladko :) Masz może lpg ? bo ja mam tak, że parownik od gazu jest wpięty na trójnikach przed nagrzewnicą i przez to ciężko jest odpowietrzyć nagrzewnicę. Spróbuj odpowietrzyć na wężach przy nagrzewnicy (poluzuj je troche, powietrze powinno uciec), potem uzupełnij płyn w zbiorniczku (troszke przy odpowietrzaniu uleci) i jak nagrzewnica drożna to powinno być dobrze :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob paź 10, 2009 17:39

mishabest pisze:dokladnie, do wymiany nagrzewnicy cała deska do wyjęcia, ale jest fotoporada na forum. ja robilem na jej podstawie i poszlo gladko :) Masz może lpg ? bo ja mam tak, że parownik od gazu jest wpięty na trójnikach przed nagrzewnicą i przez to ciężko jest odpowietrzyć nagrzewnicę. Spróbuj odpowietrzyć na wężach przy nagrzewnicy (poluzuj je troche, powietrze powinno uciec), potem uzupełnij płyn w zbiorniczku (troszke przy odpowietrzaniu uleci) i jak nagrzewnica drożna to powinno być dobrze :)
masz rację , ale ten co robił LPG i zrobił syfon na układzie ogrzewania , to fajansiarz , a nie mechanik

[ Dodano: 10 Paź 2009 17:40 ]
ale , z drugiej strony , to teraz takich nie brakuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości