Chlapacze, błotochrony MKIV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt lut 14, 2006 08:20

Lepiej zrób z MkIV coś takiego, wtedy nie będziesz potrzebował chlapaczy.... :jezor:
Ale czy tym wogóle da się jeździć? :panna:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » wt lut 14, 2006 08:24

Na moje to troche przegieli z tymi Golfami i obudowa-bez smaku i tak po amerykańsku - wszystkiego duuuuuzo:-) :goof:



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » wt lut 14, 2006 09:01

Degelsegger pisze:Chlapacze nie sa monotowane przez fabryke Vw. Sa dodawane do Vwagenow w Polsce. Albo u Kulczyka, albo lokalnego dealera
A to bardzo ciekawe bo chlapacze oficjalnie dla VW robi Votex w niemczech i są na nich numery czesci VW! To jest zwyczajnie wyposarzenie dodatkowe i nie tylo na rynek polski!



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » wt lut 14, 2006 09:18

Co do zdjęć to nie podoba mi sie !!!! ale to sprawa gustu :-) a co do chlapaczy to właściwie po co one. Przeszkadzają przy zjazdach z krawężników - zawsze nimi sie chaczy, aż do ich urweania. A podczas jazdy to pomocne są ale dla jadących za nami bo im mniej w szyby chlapie.



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » wt lut 14, 2006 09:43

Arcturus pisze:To jest zwyczajnie wyposarzenie dodatkowe i nie tylo na rynek polski!
No wlasnie - cos mi tu z tą Polska nie pasowalo ;-)



Awatar użytkownika
ApC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 20, 2005 22:25
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Post autor: ApC » wt lut 14, 2006 23:37

ja kupiłem swojego z chlapaczami i przyznam, że na zimę to naprawdę świetna rzecz, ale jak tylko przestaną sypać solą, od razu je zdejmuję, pomimo iż przy moim kolorku nie rzucają się strasznie w oczy (tylko te białe znaczki VW na nich)

bez chlapaczy autko wygląda dużo lepiej, a nawet mając je założone, tylna szyba brudzi się w ekspresowym tempie, bez względu na to czy jest sucho czy mokro, więc przydają się tylko w przypadku soli, kamieni i szlaki na drodze...


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/142850.html][img]http://images.spritmonitor.de/142850_5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » śr lut 15, 2006 09:30

Zdjąc chlapacze czy wozić je - każdego wolny wybór jest.



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » ndz lut 19, 2006 22:20

Zalozyłem :D ale udało sie tylko na przód :) z tyłem mam problem....albo wogole nie załoze albo jakis patent trzeba zastosowac.......wypadku tych chlapaczy
Co do przódu to nie jest tak zle......... wystarczy zdjac cześćn nadkola w miejscu gdzie chcemy zamotowac chlapacz i zobaczymy pare kilogramow błota :D pewnie jeszcze z z 98 r :D wiec jednak przód to dobry wybór gorzej z tyłem no i wyglada w moim wypadku dobrze:)



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » pn lut 20, 2006 10:11

luk99 pisze:wystarczy zdjac cześćn nadkola w miejscu gdzie chcemy zamotowac chlapacz i zobaczymy pare kilogramow błota
Tzn. kurcze olek gdzie dokładnie to błoto jest i co zrobic by je wywalic? :mlotek:



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » pn lut 20, 2006 21:43

No powiedzmy tam gdzie chcesz montować chlapacz z przodu.
tj. Odkręc nadkole plastikowe kolo progu....u mnie 3 srubki.....odchyl troche i zobaczysz :D

Dokładne miejsce w załaczniku :)


Aha zdjecie z allegro jakies :D moj jest bez felg :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



buba03
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lis 09, 2005 14:30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: buba03 » wt lut 21, 2006 09:38

Osobiscie mam chlapacze e Variancie od nowosci - kupowany w Polsce. szyba z tyłu brudzi się tez szybko. czy mniej nie wiem bo nigdy nie ściągałem. Co do wygladu to mi nie przeszkadza, moze dlatego ze Variant ma dlugi tył i sa mniej widoczne. O krawężniki chaczą, ale sie nie urywaja - sa w miare elastyczne. A jednym z plusów, które zauwazyłem to zima błoto posniegowe nie przykleja sie bezpośrednio do podwozia (dół progów) a zostaje miedzy kołem i chlapaczem.
A co do słusznosci czy koniecznosci montowania to rzeczywiście chyba wszystkie kupowane w Polsce musiały je miec - chodzi tutaj o przepis (nie wiem czy dobrze pamietam) o znalazlem.
Podstawa prawna:
Dz.U.1996.155.772: Warunki techniczne i badania pojazdów.
§ 10. 1. Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:
[...]
10) w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż [...] odległość tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony; sztywność fartuchów powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu; fartuchów nie wymaga się w pojazdach o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie. [...]

[ Dodano: Wto Lut 21, 2006 08:41 ]
znalazłem jeszcze taki zapis

"Teoretycznie prawie każde rejestrowane w Polsce auto powinno mieć tylne chlapacze, jednak z powodu wyjątkowo zagmatwanej treści rozporządzenia w tej sprawie prawie, nikt tego nie wymaga - nic więc dziwnego, że niewielu producentów je montuje. Upraszczając nieco zapisy ustawowe, można przyjąć, że auta osobowe i dostawcze o masie do 3,5 tony powinny być wyposażone w chlapacze, jeśli dolna krawędź tylnego błotnika znajduje się powyżej płaszczyzny tylnej osi auta"



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt lut 21, 2006 09:51

No to mamy kolejne prawo, którego nikt nie respektuje. Takie rzeczy dzieją się tylko w Polsce, ale może na dobre to wychodzi niektórym np. mi :grin:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości