Serwis VW ,Audi i Seat załamuja rece Proszę o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kAtowice.27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 20, 2009 01:02
Lokalizacja: katowice

Serwis VW ,Audi i Seat załamuja rece Proszę o pomoc

Post autor: kAtowice.27 » pt paź 09, 2009 00:25

Mam zamontowane sportowe zawieszenie w moim autku fabrycznie . Jest bardzo twarde . Od zeszłego roku mam problem z geometria nie dość ze pokrzywiłem już felgi stalowe ( zimowe ) to pokrzywiłem juz Alu felgi przednie. Problem polega na tym że auto ściga w prawo , tylko przy do dawaniu gazu . Kierownica jest znów przekrzywiona. Auto miało z 20 razy robiona geometrie , ustawia dobrze kierownice , oczywiście w tedy lekko ściąga wprawo , ale wystarczy wjechać w źle zamontowany kanał ściekowy i kierownica obraca się zawsze za każdym razem do tej samej pozycji. Serwisy audi załamują ręce nikt nie wie co jest uszkodzone ,gdzie te auto już nie było , auto jest na gwarancji , wymieniano przy przebiegu 38 tys.km już tuleje wahaczy i gałek kierowniczych , ustawili dobrze całe auto wczoraj przejeżdżałem przez torowisko wolno i buch znów układ kierowniczy przestawił się do tej samej pozycji . Co może być grane . Byłem naprawdę u wielu specjalistów każdy mówił że to się da naprawić jeden na drugiego zwalał ale jak bylem z reklamacja to ręce im opadały sami nie wiedzą co jest grane .



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt paź 09, 2009 00:39

kAtowice.27 pisze:ze pokrzywiłem już felgi stalowe ( zimowe ) to pokrzywiłem juz Alu felgi przednie.
to sie tak krzywią od twardego zawiasu ?? czy Ty tak po prostu jeździsz..... ja mam beton i stalówki jak i alu jakie były takie są.

a wracając do tematu to bardzo ciekawa sprawa :/
Jednego nie rozumiem.
Po wjechaniu na nierówność kierownica sie przestawia czy auto zaczyna ciągnąć w którąś stronę??



Awatar użytkownika
MaRcIN-R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 24, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaRcIN-R » pt paź 09, 2009 00:40

według mnie to może być maglownica. jak wpadasz w dziurę to magiel się przestawia. ja bym tak to widział niech Ci sprawdzą maglownice a dopiero po jej sprawdzeniu ustawiają zbieżność. bo co z tego, że ustawią zbieżność jak magiel ma "przeskoki"


vw jetta 2 - 1.6 automat
vw golf 3 - 1.8 GT
vw golf 3- 1.9 TD
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=241131 ;)

kAtowice.27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 20, 2009 01:02
Lokalizacja: katowice

Post autor: kAtowice.27 » pt paź 09, 2009 00:47

Powiem szczerze nie wpadłem na pomysł z maglownica , Mam bardzo twarde zawieszenie , huba dupiate są felgi , nie jeżdżę spokojnie ,bo muszę jeździć ,bo mam powody . Auto ściąga w prawo a kierownica tez w prawo się przesuwa. Miałem coś takiego raz ze wyjeżdżałem pod górkę padał deszcz a na końcu był stop i skracałem w prawo na maksymalnie skręconych kolach to usłyszałem taki stuk przy ruszaniu kola wpadły w poślizg , myślałem ze to przegub ale sam już nie wiem



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » pt paź 09, 2009 07:49

MaRcIN-R pisze:według mnie to może być maglownica. jak wpadasz w dziurę to magiel się przestawia. ja bym tak to widział niech Ci sprawdzą maglownice a dopiero po jej sprawdzeniu ustawiają zbieżność. bo co z tego, że ustawią zbieżność jak magiel ma "przeskoki"
I to by było najbardziej prawdopodobne.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 09, 2009 14:29

Tylko jakby maglownica przeskoczyła, to geometria byłaby ok.... Co prawda kierownica byłaby przekręcona, ale geometria przy jeździe na wprost była by ok. Poza tym, żeby maglownica przeskoczyła to chyba nie tak chop siup...



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » pt paź 09, 2009 14:56

Lipek81 pisze:Co prawda kierownica byłaby przekręcona, ale geometria przy jeździe na wprost była by ok. Poza tym, żeby maglownica przeskoczyła to chyba nie tak chop siup...
Nom niby tak, ale żeby geometria sie tyle razy przestawiła to wiecha musiałaby byc juz nieźle pokrzywiona :/ Jeżeli kolega pisze prawdę to ta sprawa sie do tv nadaje. Np turbo kamera czy cos w tym stylu.


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » pt paź 09, 2009 15:31

Nie widze problemu. Masz gwarancje. Po 4 naprawie nie ma wyeliminowanej usterki. Czyli musza wymienic samochód na wolny od wad. Jak nie to sąd. Masz wygrane. Albo TV. Albo niech wymieniają dosłownie wszystko na czym wisi samochód. Nie moze tak być ze sie cos przestawia samo w zawieszeniu. To stwarza niebezpieczenstwo i nie chodzi mi ty o Ciebie ale o innych. Tak mów w salonie. I nie cackaj sie z nimi bo bedą Cie zbywać az gwarancja przeminie.

Pozdro

ZC



carollo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:19
Lokalizacja: WA-WA

Post autor: carollo » pt paź 09, 2009 18:42

a jak dla mnie to coś tu czuć prowokacją :chytry:
No ale dobra.....skoro kolega już pokrzywił felgi to pomyślcie jak trzeba przydzwonić by się felga pokrzywiła.
Nie wierze że felgi mu się krzywią na drodze czy też na przejazdach kolejowych......no ale wjazd z dużą prędkością w dziurę gdzie dochodzi do skrzywienia felgi nie pozostaje bez znaczenia na geometrię.
Musi coś ustąpić.

A to z przeskakiwaniem na maglownicy to już kosmos......ja bym się bał wsiąść do takiego samochodu.....kto wie gdzie pojedzie po wjechaniu np na studzienkę.

Myślę że to autko nie nadaje się na rajdy po bezdrożach :grin:
Ostatnio zmieniony pt paź 09, 2009 18:44 przez carollo, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości