"Gasnacy" podczas jazdy Golf II 1.6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

msbs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:49
Lokalizacja: Wielkopolska

"Gasnacy" podczas jazdy Golf II 1.6

Post autor: msbs » wt sty 04, 2005 02:15

czesc,

to moj pierwszy post na tym forum, pozdrawiam wszystkich.

Mam problem:

podczas jazdy nagle gasnie silnik w moim golfie, dzieje sie to tylko wtedy gdy zmiejszam obroty silnika np. przy podjezdzaniu do krzyzowki (na luzie). Wtedy tak jakby siadala cala elektryka. Czestoliwosc wystepowania zjawiska jest na tyle znikoma, ze ciezko mi zdiagnozowac co wlasciwie jest nie tak. Dzieje sie to raz, dwa razy w tygodniu. Pozniej nie mam problemow z ponownym odpaleniem.

Czy to moze byc zwiazane z silnikiem krokowym?

z gory dzieki,


pozd.,
Msbs
[size=67][color=red][b]Ósmego dnia Pan Bóg stworzył Real Madryt! [/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt sty 04, 2005 02:26

jeżeli jest to silnik sterowany kompem to go zresetuj, odepnij minus accu i najlepiej jeszcze wszystkie wtyki od kompa (na podszybiu powinien być) i poczekaj godzine, idz na kawe, potem podepnij kable, potem accu i zapal, niech pracuje bez zbędnych odbiorników i zadnego naciskania gazu do temperatury roboczej, czyli do momętu załączenia sie wentylatora chłodnicy. pozdrawiam


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
michas III
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 21:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michas III » wt sty 04, 2005 02:30

masz moze instalacje gazowa? bo ja mialem identyczny przypadek w nissanie i to wlasnie byla wina gazu na benzynie nie mialem takich akcji a na gazie identycznie jak mowisz


koko dżambo i do przodu

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » wt sty 04, 2005 03:42

Wlasnie mam podobna sytuacje ale w mk3 w 1,6 ,tylko ze mi to sie zdaza zazwyczaj z rana jak odpalam nagle spadaja mi oborty i gasnie:)Jak juz zaczynaja mi spada czasem przygazuje on zawyje utrzyma sie chwile przy obrotach ok 2tys spada powoli i jest ok(ale to jak to zauwaze),Raz czy dwa mialem takie cos w trakcie jazdy jechalem wrzucilem luz i zgasl,nacisnolem sprzeglo w trakcie jazdy mialem luzik odpalam i jade dalej jakby nigdy nic:),jezli ktos wie co to moze byc to bede wdzeiczny za pomoc,sproboje z resetowaniem komputera u mnie chyba tak samo jak w mk2 prawda?Pozdrawiam



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Re: "Gasnacy" podczas jazdy Golf II 1.6

Post autor: j_jasiu » wt sty 04, 2005 12:41

msbs pisze:czesc,

to moj pierwszy post na tym forum, pozdrawiam wszystkich.

Mam problem:

podczas jazdy nagle gasnie silnik w moim golfie, dzieje sie to tylko wtedy gdy zmiejszam obroty silnika np. przy podjezdzaniu do krzyzowki (na luzie). Wtedy tak jakby siadala cala elektryka. Czestoliwosc wystepowania zjawiska jest na tyle znikoma, ze ciezko mi zdiagnozowac co wlasciwie jest nie tak. Dzieje sie to raz, dwa razy w tygodniu. Pozniej nie mam problemow z ponownym odpaleniem.

Czy to moze byc zwiazane z silnikiem krokowym?

z gory dzieki,
A odpala ci od razu czy musisz chwilkę odczekać i wtedy ci dopiero pali??


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości