Drzwi w Mk2!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Drzwi w Mk2!

Post autor: CHECIK » wt sty 04, 2005 02:04

Mam następujący problem.W swoim Mk2 nie mogę ustawić drzwi kierowcy to znaczy od połowy drzwi w góre zaczynaj odchodzić coraz bardziej i na wysokości przy dachu już jest szczelina jakieś 2mm a na dole drzwi leżą ok.Jadąc powyżej 80 km/h zaczyna szumieć i wraz ze wzrostem prędkości szum zaczyna coraz bardziej wku...ać.Jestem pewny że golfik tam kiedyś dostał klapsa.Nie ma już regulacji na zawiasie od drzwi.W związku z tym mam pytanie czy mogę rozwiercić gniazdo od śruby zawiasu drzwi żeby był większy zakres regulacji?Robił ktoś z was coś takiego?



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt sty 04, 2005 02:23

we fiacie też nie miałem regulacji, zrobiłem to tak ze między auto a zawias drzwi dawałem podkładke w odpowiednie miejsce tak zeby było wyżej albo nizej, na dolnym i na górnym i o różnych grubościach zeby było równo, mi to sie udało zrobić tak ze na dole była ciensza u góry grubcza o jakieś 0,5mm i drzwi były idealnie załozone. wreszcie nie opadały przy otwieraniu, przestało szumieć i wizualnie ogulnie dużo lepiej


Mk3 GTI 16V ABF

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » wt sty 04, 2005 03:37

Mi wlasnie dzis regulowal mechanik dzwi.Najciekawsze to to,ze robil to silowo:)Zamknal szybe i cala gora dzwi zaczal pchac do siebie od srodka jakby stal i wdol poprstu je szarpal by nagiac i by dochodizly do usczelki(tez mi szumilo) i od dzisiaj wkoncu mam spokoj:)Pozdrawiam,tylko niezapomnij zamknac szyby bo przy naginaniu ramy moze peknac:)Mam nadzieje ze pomoglem jezeli boisz sie robic to samemu podjedz do jakiegos blachrza mi to zrobil za darmo nawet zlotowki nie chcial:)



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » wt sty 04, 2005 10:04

Ja tez mialem taki problem.Zeby zamknac dzrwi musialem pozadnie je trzasnac :satan: .Rozwiercilem otwor i przez chwile drzwi sie domykaly jak powinny ale potem znowu opadaly.Pozniej sie skaplem ze spaw puscil przy drzwiach pospawalem i jest git.



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » wt sty 04, 2005 10:56

w maluchu robilem podobnie jak igor002...
metoda prob i bledow sobie w koncu spasowalem podkladkami ze wchodzily idealnie...
z doginaniem to nie wiem czy OK bo mozna cos zmarnowac ...ale to tez sposob ktory prowadzi do zamierzonego efektu
pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » wt sty 04, 2005 19:41

No cóż mój blacharz z ASO VW też trochę nagina i naciąga :) odrobina brutalnej siły jeszcze nikomu nie zaszkodziła:) radzę jednak podjechać do kogoś kto będzie wiedział gdzie złapać i ile szarpać.



Krizz

Post autor: Krizz » wt sty 04, 2005 23:31

CZe ja miałęm taki problemik tez w Mk2 i też je troszke dogiołem!!! tylko na opuszczonej szybie petko przygiołem na ramce żeby lepiej dochodziły do uszczelki :grin: i już jest git Nic nie szumi!!! :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości