wraz z wzrostem tmp silnika wzrastaja obroty na biegu jalowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

d4c3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 15:52
Lokalizacja: białystok

wraz z wzrostem tmp silnika wzrastaja obroty na biegu jalowy

Post autor: d4c3k » czw paź 08, 2009 15:34

Witam. Mam taki problem. Wczoraj spadla mi linka od gazu zalazylem ja spowrotem niby wszystko ok na zimnym silniku, a jak sie rozgrzewa to wzrastaja obroty biegu jalowego po jakims czasie ma okolo 3tys na biegu jalowym przygazuje to spadnie troche ale zaraz znowu to samo. mk2 1.8 jednopunktowy wtrysk , lpg dzieje sie tak na gazie jak jest na benzynie nie mam jak sprawdzic, poniewaz padla pompa paliwa? Jak moge zdiagnozowac awarie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 08, 2009 15:41

skoro wiążesz to w czasie z zakładaniem linki to sprawdź czy zostawiłeś jej jakiś luz - jest regulacja i mały luz ma mieć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

d4c3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 15:52
Lokalizacja: białystok

Post autor: d4c3k » pt paź 09, 2009 10:59

sprawdzilem to jest luz jak nie dotykam pedalu to linka jest luzna okolo cm luzu jest moze 1.5 cm. Wlasnie nie wiem czy to wiazac ze soba czy to ma jakies znaczenie.

Edit
Wczoraj wieczorem jak wracalem postanowilem poodlaczac conieco i sprawdzic czy to cos da zaczalem na czujniku temp niebieskim a skonczylem na tym sterowniuku z zalaczonego zdjecia po czym dolegliwosci ustaly i silnik zacza pracowac na prawidlowych obrotach i teraz moje pytanie co to jest i co musze wymienic

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt paź 09, 2009 11:01 przez d4c3k, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości