skrzynia 1.4 16 v

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mistm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 06, 2008 19:07
Lokalizacja: kuj pom

skrzynia 1.4 16 v

Post autor: mistm » pn paź 05, 2009 15:10

witam
mam problem z moim golfem mk4 1.4 16 v 1999 r, przebieg 136000 km. nie znalazłem na forum odpowiedzi na moje wątpliwości więc zakładam nowy temat.
problem polega na tym iż wyskoczył w skrzyni 5 bieg, aby jechać na piątce trzeba ją delikatnie włożyć i trzymać aby nie wyskoczyła - przy spuszczeniu gazu beg wyskakuje.
mechanik rozebrał skrzynie (wyjął niby tylko 5 bieg) i stwierdził że była już naprawiana w niemczech - piatka była niby podrabiana (cokolwiek to znaczy) i zaproponował aby skrzynie wymienić na inna bo w tej tej trzeba wymienić 5 bieg oraz łożyska na wałku sprzęgłowym i koszty naprawy przewyższa zakup innej skrzyni. Jak Wy sie na to zapatrujecie? koszt innej skrzyni to ok 1,500 zl + przekładka - a co najgorsze znaleść taką skrzynie (bynajmniej w moim regionie) to problem.
Poradźcie coś pomóżcie - bo na tej skrzyni juz długo nie pojeżdze.......



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn paź 05, 2009 15:54

Ile te części?



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » pn paź 05, 2009 15:59

Skrzynie po regeneracji z gwaranacja i przesylka dostaniesz za 1300 PLN

[ Dodano: 05 Paź 2009 15:03 ]
http://www.skrzyniesynchro.pl/index.html


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

mistm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 06, 2008 19:07
Lokalizacja: kuj pom

Post autor: mistm » pn paź 05, 2009 18:28

no właśnie mechanik nie określił ile będą kosztowały części - dopiero jak rozbierze i zacznie naprawiać to sie okaze. a ja tego najbardziej sie boje że wtedy wyjdzie ze 2000 zl. A skrzynia po regeneracji - 1350 zł + 120 przesyłka + jakieś 300 zł zamontowanie - to juz też jakieś 1800 zł. i jeszcze ryzyko że pochodzi dwa miesiące po gwarancji.....a może ktos zna w kujawsko pomorskim jakiegoś fachowca - okolice torunia, brodnicy ?



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » pn paź 05, 2009 19:54

mistm pisze:no właśnie mechanik nie określił ile będą kosztowały części - dopiero jak rozbierze i zacznie naprawiać to sie okaze. a ja tego najbardziej sie boje że wtedy wyjdzie ze 2000 zl. A skrzynia po regeneracji - 1350 zł + 120 przesyłka + jakieś 300 zł zamontowanie - to juz też jakieś 1800 zł. i jeszcze ryzyko że pochodzi dwa miesiące po gwarancji.....a może ktos zna w kujawsko pomorskim jakiegoś fachowca - okolice torunia, brodnicy ?
sproboj tam gdzie Ci napisalem. Doliczys do tego tylko robote mechanika i bedzie hdzeis 300 PLN taniej. Naprwade polecam ta firme. Znam kilka osob ktore braly on nich skrzynie do VW Audi A3 czy Octavii.
POZDRO


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

mistm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 06, 2008 19:07
Lokalizacja: kuj pom

Post autor: mistm » śr paź 07, 2009 19:50

a jakie jest pochodzenie tych skrzyń? bo pewnie to sa takie które były uszkodzone i zregenerowane....? wieć czy nie lepiej naprawić ta którą mam? moze koszty naprawy nie sa aż tak duze? czy ktoś już naprawiał swoją skrzynię?

[ Dodano: 07 Paź 2009 19:54 ]
i jeszcze jedna sprawa - czym sie różni skrzynia do ilnika 1.9 sdi i 1.9 tdi , bo na allegro sdi jest w parze do 1,4 a od tdi juz nie pisza ze pasuje do 1.4. czy chodzi tu o mocowania czy po prostu to jakieś przeoczenie? różnica w cenie jest znaczna a i dostępnośc również



Awatar użytkownika
bicker83
KIEROVWNIK
KIEROVWNIK
Posty: 418
Rejestracja: pt mar 13, 2009 02:34
Lokalizacja: GSL / IRL
Kontakt:

Post autor: bicker83 » śr paź 07, 2009 21:17

mistm pisze:a jakie jest pochodzenie tych skrzyń? bo pewnie to sa takie które były uszkodzone i zregenerowane....? wieć czy nie lepiej naprawić ta którą mam? moze koszty naprawy nie sa aż tak duze? czy ktoś już naprawiał swoją skrzynię?
Skrzynie sa po regenarcji czli praktycznie jak nowe :D naprwade polecam


[img]http://www.bicker.republika.pl/av.gif[/img]

Był [b]MK4 - AKL[/b]
Teraz jest [b]A6 - APU[/b]
Bedzie [b]MK4 GTTDI[/b]

Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » czw paź 08, 2009 08:39

Mój kolega do octavii kupił skrzynie po regeneracji z gwarancja jeden miesiąc i siadła mu po trzech! Przy czym pierwszą reklamował już po kilku dniach- coś tam wymienili i 3 miesiące całkowicie padła.



mistm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 06, 2008 19:07
Lokalizacja: kuj pom

Post autor: mistm » czw paź 08, 2009 08:53

no właśnie jak po 3 miesiącach padnie to sie straci sporo kasy na ciągłym wkładaniu i wyjmowaniu skrzyni.........a jak sie swoją remontuje to wiadomo co jest .... czy ktoś remontował swoją skrzynię?>



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » czw paź 08, 2009 09:50

mistm, koledze pękła skrzenia, wyciekł olej i cały mechanizm był zmielony. W tych skrzyniach często siadają jakieś nity-temat był poruszany wielokrotnie. Z tego co czytałem jeżeli skrzynia jest do uratowania to lepiej ją remontować, ale to też musi ocenić fachowiec. Jeżeli nie chce Ci się bawić w remont, to kolesie co sprzedają regenerowane to pewnie też naprawiają lub możesz im opchnąć swoja stara. Kolegi skrzyni to już nie chcieli:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości