Cofa się zamek centralny przy drzwiach od kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dzabus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 07, 2009 22:09
Lokalizacja: Strzelno

Cofa się zamek centralny przy drzwiach od kierowcy

Post autor: dzabus » śr paź 07, 2009 22:17

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum.
Mam problem z zamkiem centralnym. Otóż przy drzwiach od kierowcy, kiedy chce zamknąć samochód, zamek się cofa. Gdy zamykam samochód od strony pasażera bez problemu wszystkie cypelki się chowają i jest git. Wymieniłem zamek (chyba tak to można określić) na nowy przy tych drzwiach co się cofał ale nic się nie zmieniło i nadal mam ten sam problem. Dodam jeszcze, że zamek centralny jest elektryczny-nie był fabrycznie montowany. Przepraszam z góry za nie fachową wypowiedź ale nie znam się zbytnio na samochodach.
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 07, 2009 22:26

dzabus pisze:Przepraszam z góry za nie fachową wypowiedź
nic do zarzucaenie nie ma do twojego opisu. Nie zamek jest winien tylko mocowanie cięgna siłownika do zamka. Cięgno ma źle ustawioną długość i tyle. Ta długość może być regulowana albo trzeba cięgno lekko wydłużyć lub raczej w tym wypadku skrócić kilka mm lub przykręcić siłownik ciut wyżej lub niżej.
Czasem problem też jest z powodu wody co się dostała do styków siłownika master od góry, ale raczej patrzy to na złą długość cięgna
Ostatnio zmieniony śr paź 07, 2009 22:28 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Post autor: KoguT » śr paź 07, 2009 23:39

tak jak wyzej napisał Paweł Marek,
podczas cofania kluczyka w zamku w celu ustawienia go w pozycji do wyciągnięcia, cofa sie rowniez cięgno od silowniczka i sie niezamyka zamek :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 502 gości