LPG, spalanie na komputerze pokladowym?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

losioman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 10, 2009 14:10
Lokalizacja: Biała Podlaska

LPG, spalanie na komputerze pokladowym?

Post autor: losioman » śr paź 07, 2009 08:36

Witam

Kilka dni temu zainstalowałem LPG do mojego Golfa IV 2.0 i tak się teraz zastanawiam czy wskazania odnosnie średniego i tymczasowego spalania na komputerze pokladowym są realne? Możecie wytłumaczyć w jaki sposób dokonywany jest pomiar i czy to możliwe, że wskazuje dobre wartości podczas jazdy na gazie?

Pozdr



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » śr paź 07, 2009 08:51

Możecie wytłumaczyć w jaki sposób dokonywany jest pomiar i czy to możliwe, że wskazuje dobre wartości podczas jazdy na gazie?
Pomiary dokonywane sa na podstawie pomiaru podciśnień

Nia ma możliwości że pokazuje Ci spalanie LPG, to jest spalanie PB. Dodaj sobie to tego mniej więcej 1,5L i masz spalanie gazu :)


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 07, 2009 09:41

Pomary dokonywane sa z czasów wtrysku benzyny nie podciśnień (podciśnienia owszem w Mk2). W sekwencji są one jakoś tam mairodajne jeśli weźmie się pod uwagę wieksze typowo spalanie gazu ja benzyny przy tych sammych osiągach, czyli do wskazań doda okolo 15 procent


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

losioman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 10, 2009 14:10
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: losioman » śr paź 07, 2009 11:47

mam właśnie sekwencje, polską STAG-a. To zle to widze bo mi pokazuje srednie spalanie 14 litrów to jak jeszcze do tego dodam 15% to sporo wychodzi :(. Chyba trzeba Ecodriving zastosowac :)



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr paź 07, 2009 19:10

losioman, musisz to wyczuć eksprymentalnie, to co pokazuje komp nie jest prawdziwe, ale jest proporcjonalne do prawidłowej wartosci. Włacz sobie pomiar spalania średniego, zatankuj gaz, skasuj licznik i jeździj. Przy następnym tankowaniu Policz, ile spalił na 100km, sprawdź średnie spalanie na kompie, podziel jedno przez drugie i będizesz wiedzial, przez ile mnożyć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości