Po deszczu,ledwo kreci rozrusznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Po deszczu,ledwo kreci rozrusznik

Post autor: krisss.79 » pn paź 05, 2009 20:15

Siemka.Panowie po deszczu ,lub w wilgotne dni auto ciezko odpala,rozrusznik ledwo kreci,myslalem ze to cewka,ale cewka by nie dawala iskry a rozrusznik by i tak krecil.Kable +kopolka i palec zmnienione,akumulator nowy,swiece ok.Doradzcie zanim pojade do elektryka.


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt paź 06, 2009 07:42

Sprawdź połączenia:
- z aku klema plusowa ->kabel na rozrusznik ->kabel do alternatora.
- z aku klema minusowa -> nadwozie w okolicy akumulatora -> przewód masowy na łączeniu skrzyni z silnikiem bardziej z tyłu

przeczyść i dokręć klemy.

a jak będziesz miał okazję to możesz tez zrobic taki manewr, z kablami rozruchowymi... jak będziesz miał zapalać auto to weź kable zapnij na klemy zgodnie z polaryzacja i potem plus na śrubę rozrusznika a masę na obudowę na rozrusznik... jeśli są złe połączenia wysoko prądowe to taki zabieg pomoże...
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 07:44 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » wt paź 06, 2009 09:38

mozliwe, ze rozrusznik ma przebicie na uzwojeniu i jak zimny i wilgotny to slabo kreci. A jak cieply i suchy to OK. W tym przypadku pomoze przewiniecie uzwojen...



lu21k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 15, 2009 14:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lu21k » wt paź 06, 2009 12:31

mimo wszystko odkręć cewkę i obejżyj ją dokadnie, czy nie ma jakiegoś (nawet malego) pęknięcia na obudowie, bo może lapać wilgoć i golfik wlaśnie będzie się zachowywal tak jak to opisaleś



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » wt paź 06, 2009 13:08

lu21k ale zdaje mi sie ze gdyby byla walnieta cewka,to rozrusznik by i tak krecil,tylko iskry by nie bylo?popraw mnie jesli sie myle


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

lu21k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 15, 2009 14:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lu21k » wt paź 06, 2009 13:59

napisaleś, że kręci, ale jakby chcial a nie mógl...

ja wlaśnie tak mialem z tego co pamiętam przy pęknietej cewce - po przekręceniu kluczyka ledwo co kręcil, ale zaskakiwal za którymś tam razem a później się chwilę silnik dlawil i musialem utrzymywać wysokie obroty jeśli chcialem jechac dalej. po chyba ok. 10 minutach wszystko bylo ok.

najlepiej odkręć cewkę (2 śruby) i obejżyj ją dokladnie, czy nie nie ma jakichś pęknięć, jeśli nie będzie to przynajmniej wykluczysz cewkę i dalej sprawdzać możesz kable.

daj znać jak wykryjesz co dolega



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » wt paź 06, 2009 14:56

lu21k kable wymienialem jakies 3 dni temu na beru,wczesniejsze janmory mialy przebicia na dwoch gniazdach.Odkrece cewke i dam znac.Pozdro


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt paź 06, 2009 15:34

po co odkręcać wystarczy odpiąć od niej kable i wtedy wiesz co się dzieje i czy cewka powoduje malfunkcje... ale to raczej mało prawdopodobne...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » wt paź 06, 2009 19:16

Panowie 1 usterka wykryta,odpalilem auto spryskalem woda cewke[0 zmnian,auto chodzi idealnie]czyli cewka odpada,spryskalem aparat i kable nadal wszystko wporzadku,spryskalem kostke od aparatu zaplonowego i zonk :shock: auto zgaslo,i nie moglem go odpalic.Okazalo sie ze niema w kostce uszczelki,niewiem gdzie te uszczelki kupic,jutro zajade do ASO.Z tym slabo krecacym rozrusznikiem po deszczu to mysle ze to wina kabli idacych z aku do rozrusznika,przczyszcze styki na kablach,ewentualnie zmienie na nowe i dam znac :grin: .Pozdro :bigok:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 264 gości